Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

Madlene

Tak atmosféra dobrá, napínavá a gradující. Nicméně to, co člověka zajímá nejvíc se bohužel nedozví a tak po filmu zůstává jen podivný pocit, že vlastně neví, to nejdůležitější a k čemu že se to tedy celé dělo. Škoda, čekala bych od rejži Donnie Darko asi víc. ()

iantomasik

Variace na Donnieho Darka (plus třicet odkazů na něj included) R. Kelly definitivně potvrdil svůj status do sebezahleděného onanisty.. Kdyby ta poluce aspoň stála za to, neřekl bych ani popel.. ale jeho povrchní vykrádání sci-fi a filosofie po stránce obsahu, říznuté vykrádáním Lynche po stránce formy je stále mělčí a zbytečnější. podrobněji zde: http://www.youngstyle.cz/kultura/the-box ()

HomeAlone

Celkom slusny horor , v ktorom sa mi velmi pacila prva polovica - mala taku pekne tajomnu atmosferu a divak stale nevedel o co vlastne ide , no druha polovica filmu , v ktorej sa zacnu odkryvat nejake tie tajomstva a divak zistuje ako taku pointu , tak prave tam cely film straca vsetko co si budoval od zaciatku . ()

Cloud

První polovina celkem napínavá, zajímavá, vtahující a správným dílem mysteriózní. Druhá unavující, s neuspokojivým vývojem. S odstupem jen horší. ()

P1tr

Oproti Donnie Darkovi o dost horší, ale po Southland Tales můžeme být vděční, že nám Richard Kelly dal film, který drží pohromadě a celkem dává smysl. Rozjezd je fajn a i průběh snímku vás nechává v napěti, jak se nakonec příběh vyvrbí, ovšem když přijde konec, nelze se ubránit hořkému pocitu, že na tohle se nevyplatilo čekat. Přesto je The Box dalším důkazem o kreativnosti Richarda Kellyho, který evidentně nemá malé ambice, ovšem v jejich realizaci se mu příliš nedaří. ()

jefff

The Box trpí vysokým egem svého tvůrce, je to taková sebechvalná etuda mr. Kellyho. Zřejmě si myslí, že on může vše, že má fantasii, kterou leckdo nedisponuje, že má režijní talent největších hollywoodských králů....ale opak je pravdou. To že Donnie Darko byl zajímavý (ačkoliv mě osobně zklamal) nedělá z Kellyho kvalitního režiséra. The Box je velmi zajímavý a nádechem atmosféry mysteriózna připomíná Shyamalana. První komorní půlce filmu bych dal čtyři hvězdy a pokukoval po páté, druhá, vekolepější, však tu první srazila na kolena. Přehnaná režisérova vize, překombinovanost, divná gradace děje, všechno je tu špatně. Mrzí mě to. Nápadem je to geniální dílko, zpracování ale hodně kulhá. Škoda. ()

U.Tarare

Z takového parádního námětu vznikl podprůměrný film. Po úvodních minutách jsem očekával rozhodně jinou kvalitu. Na povedený začátek se balila kupa nesmyslů alá Santa nebo láskyplný dialog k hnusákovi. Ono celkově je ve filmu přehršel věcí, které nejsou dotažené. Projekt Mars, zmrzačená noha, pomatenej študent, krvácení z nosu,... fakt netušim, k čemu to tam bylo. Je to prostě odfláklý. Jinak všem, co si pochvalují originální myšlenku, doporučuji o dva roky starší kraťas Black Button ()

TroiMae

Nakonec to nebylo tak špatné a bavil jsem se až do konce, mě osobně se závěr líbil a nelituji času, což se o shlédnutí třeba takového Proroctví (Knowing, 2009) říct nedá, přestože hodnocení zde má vyšší... ()

BMAJTZ

Donnie Darko je sice citit na každém kroku, ale to je asi tak všchno. Osobně jsem čekal nadupaný thriller plný zvratů a nejistot, tohle je spíš konverzační drama, které bloumá od nikud nikam. ()

Soweek

Kellyho rukopis je značně znatelný. Je jedno, jestli to bude horor, scifi nebo komedie, pokaždé to bude divné, pokaždé budete finišovat jeho film s divným pocitem. Na tomto filmu je horový prvek vyjádřen znepokojivostí narozdíl od předešlých filmů, které byli spíše zmatené a pro diváka je tak lehčí tento film akceptovat, ale bohužel i zavrhnout jak je patrné z hodnocení na csfd. ()

Mr.Jackass

Proč dávate tomuhle filmu třeba 1 hvězdu?? Co Vám ve filmu chybělo?? Já osobně od filmu, kterému bych měl dát hodně vysoké hodnocení, očekávám něco nového, překvapivého, něco, čím mě film totálně usadí a musím nad ním po jeho skončení ještě nějakou dobu přemýšlet. A já se u tohohle filmu ani na vteřinu nenudil...a to jsem ani nemusel pochopit všechny niance. Je to samozřejmě totální psycho od 15 minuty do konce, ale já se ptám proč ne? Podobný film jsem již skutečně dlouho neviděl a možná i proto plné hodnocení. Jinak neskutečně podmanivá hudba.. ()

ZkuKol

Celá zápletka je příjemně mrazivé dilema + klasický motiv zločinu a trestu. Marsden i Diaz si své uhrají, Langella si film ukradne a soundtrack je superatmosférický. Ale proč proboha to debilní pozadí?! 70. léta vs. scifi?! Bylo to nutné?! Nemůžu si pomoct, ale mě to celý film dehonestovalo, jako kdyby pro Kellyho byla prostá žánrovka pod úroveň a chtěl si ji vyšperkovat, dát jí přesah, tak aby mu nedělala ostudu. Kelly umí točit, ale v hlavě má pěkný bordel, měl by si nastavit nějaké proirity a nebo se spojit s dobrým producentem (již po druhé mu cpu Bruckenheimera:-). Za chvíli zjistí, že mu ty jeho filosofické opusy/ laicky divé filmy nechce nikdo financovat. Dostanete krabici a musíte se do 24 hodin rozhodnout, jestli stojí 1 mil. USD za život člověka, nebo ne... 60% ()

toffy

Skvela prva polovicka filmu potom to uz islo dole vodou. Pridavam jednu hviezdicku za celkom dobre zvladnuty koniec... ()

Ralna

Nevšimla jsem si žánrového zařazení a šla jsem do kina "jen" na thriller s fajnovou Cameron. No ale co se z toho filmu během následujících dvou hodin vyklubalo... Z kina odešel psychicky rozložený člověk. Nevim, jestli jsem jen měla jednu ze svých labilnějších nálad, nebo na mě měl takový vliv tento film. Každopádně skvělý. Námět, herci, zpracování, tajemno, i ten konec. Mám zase o čem přemýšlet. Mmch. Diazka stárne do krásy. ()

sedm.1

Když jsem se dozvěděl námět The Box,velmi mě to oslovilo a byl jsem si jist,že mě tento snímek určitě osloví.Vzápětí však přišla hodně studená sprcha,a to když jsem se dozvěděl jméno režiséra.Člověk,který dokáže vytvořit něco tak zbytečného,nudného a mimózního jako bylo Southland Tales,to nemůže dopadnout prostě dobře.A nedopadlo.The Box se sice ze začátku tvářilo,že by nemuselo jít o vůbec špatný thriller,ovšem po slušném úvodním nástinu děje se rozvíjející děj již nesl v bohužel očekávaném duchu totální magorie,přemrštěnosti,překombinovanosti,filozofování,nesmyslných scén,dialogů a momentů.A ikdyž pointa se zas už nese ve stylu napínavějšího a stylizovaného začátku,tu šílenou mezihru to už vážně nemělo šanci zachránit.Navíc mě po celou dobu nehorázně rozčilovala svým výkonem Cameron Diaz,vůbec svou roli nezvládla a ani se pro ní nehodila.The Box mohl být zkrátka výborný thriller,s chytrou myšlenku a originální zápletkou.Richard Kelly se však pro mě stává zárukou nepochopitelné,fantasmagorijní a nudné filmařiny,která mi nebude nikdy po chuti. ()

Šakalík

Tak přiznám se, že mě k tomuto filmu přitáhla pouze Cameron Diaz, jejímuž úsměvu na světě není rovno :-), nicméně už po deseti minutách jsem pochopil, že tady půjde o něco výjimečného. Neotřelé, surové a svým způsobem temné sci-fi s parádně mysteriózní atmosférou nechá vzpomenout na doby bohužel už dávno minulé, kdy se ještě sci-fi točila kvůli scénáři a ne vizuálním 3D efektům. Cameron Diaz pro jednou dokazuje, že z rolí pitomých, i když roztomilých blondýnek už vyrostla, a skvěle jí sekunduje zohavený Frank Langella coby nejvýraznější postava filmu. Škoda jen, že postavu Cameronina manžela neobsadili autoři někým jiným, pač James Marsden se tam ztrácí jak pára nad hrncem. Nebýt této vady na kráse šel bych do plných. Nicméně i tak je pro mě „The Box“ NEJMILEJŠÍ PŘEKVAPENÍ ROKU 2009. ()

OughJay

Jedna hvězdička za myšlenku, druhá za faktor děsivosti u toho chlápka s kufříkem. Nic víc tu nebylo. Po zmáčknutí čudlíku a obdržení kufříku s milionem dolarů šel příběh úplně do prdele. Změnilo se to na jakýhosi Big Brothera či co a nedělo se tam prakticky vůbec nic podstatnýho. Vlastně si po pár dnech už ani nepamatuju o čem to bylo, až tak to bylo nezáživný. Jediný co vim je, že mě to absolutně vůbec neobeznámilo s následkama zmáčknutí čudlíku. Zajímavej byl až konec, kdy jsme se dozvěděli, že zemře vždycky člověk, kterej zmáčknul tlačítko minule. Boží mlýny teda melou, v tomhle případě ale vážně zatraceně pomalu... Prostřední hodina filmu tu vůbec nemusela bejt. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi