Starman je mimozemšťan, který přijel pozorovat Zemi. Uvízne však ve Wisconsinu nedaleko farmy čerstvě ovdovělé Jenny Haydenové. Starman na sebe bere podobu jejího nedávno zesnulého manžela Scotta. Za tři dny se potřebuje dostat do Arizony, kde ho nabere jeho mateřská loď. Potřebuje Jenninu pomoc. Tak se Jenny nechtěně stane účastníkem výletu přes Spojené státy, při kterém jsou společně se Starmanem pronásledováni nejen americkou armádou, ale i nasazenými tajnými agenty. Během společně strávených dnů se jejich zpočátku chladný vztah pomalu mění v lásku, která vyvrcholí úžasným rande na Starmanově mateřské lodi. (Cinemax)

Pat_rick_fan

V čase uvedenia do kín to musel byť fakt veľmi pekný film na rande. V tom čase trendy myšlienka, zaobalená do ťažkej romantiky, ktorá je aj skvele zahraná (Bridges najmä, tete som tú lásku až tak neuveril) s krásnou kamerou a lahodným soundtrackom. Po rokoch to ale nejak vybledlo a jediné čo neviem dostať z hlavy je len tá Nitzscheho hudba (asi kvôli tomuto). ()

bubblebobble

Pamätám si Starmana z detsva a vtedy sa mi to vééélmi páčilo. Bojím sa ale ako to dopadne keď ho ešte niekedy uvidím. Asi ani radšej nechcem a zachovám si tú peknú spomienku :) ()

Hightower

Ze skeptického hlediska by se tento snímek zbortil pod vahou mnoha otázek. Ostatně i laxní přístup "vědců" o návštěvníka je na poměry Američanů do očí bijící. Tím právě snímek si vykoledoval - dle mého mínění - nudnost, kterou se snaží zlomit armádní zátarasy a Las Vegas. "Tajní agenti", trochu přehnané, alespoň u Marka Shermina, ze kterého se vyklubal vysokoškolský profesor; se mě zdály být jako nutná, doprovodná a narušující kulisa k hlavnímu ději - odchod "návštěvníka". Potom se ještě musím ještě ptát: "má člověk skutečně v sobě opravdu tu schopnost ("když je vám nejhůř, dokážete zmobilizovat všechnu sílu") pro niž bychom mohli být zajímavým druhem? Nebo je to záležitost několik jedinců?". Nicméně vše je (mile) upozaděno jakousi aurou 90. let, omezenými (nemyšleno hanlivě) sci-fi triky (a v tomto snímku dobře provedené), hudbou, velmi dobrým výkonem Jeffa Bridgese; "Starman" ve mě vzbudil příjemný pocit. ()

Biopler

Naivné, nezáživné a nesympatickým Bridgesom naplnené dielo, ktoré si slepo razí cestu nazad do vesmíru. Sledovať cestu z bodu A do bodu B, kde hlavným hrdinom všetko vychádza ako treba, kde sa im na scéne objaví často nelogicky nejaká pomôcka, je lacné a keby to aspoň pobavilo... no ani to. Za zmienku stojí snový synťák Nitzscheho, jeden z tvorcov, ktorý to neodflákol. ()

geek.ondra

Hřejivá Carpenterovská atmosféra v nejlepším slova smyslu navíc ještě se skvělým Bridgesem. Bohužel námět filmu mě nezaujal a při sledování jsem se dost často nudil 6/10 ()

Shakaar

Odlišný film, a to je špatně? Když jsem se na film díval měl jsem strašné nutkání že se dívám na Seznamte se, Joe Black...je to ale v prvé řadě odlišné sci-fi, a že je jiné a děj nevěrohodný? Ukažte mi sci-fi které věrohodné je :-). Když se dívám na sci-fi očekávám něco co v běžném životě jen tak neuvidím, fakt že to byla trochu romantika nevadí, bylo to dobře zpracované. Podíl Carpentera je prostě vidět, ale to není vše co se mi líbilo. Trochu posmutnělá ale skvělá hudba od Jacka Nitzsche, u kterého jsem zjistil až teď dělal hudbu stejně dobrou jako u Přeletu nad kukačím hnízdem. Prostě poklidný, trochu road movie, trochu podoba s E.T...takže vše od všeho. Je to dobrý film, trochu odlišný a hlavně musíte na něho mít tu správnou náladu. ()

Nocturno culto

Tenhle film jsem viděl dnes snad po 20 letech, což je na mém dojmu z vizuálu hodně znát ale děj a charaktery postav ve mně zanechaly stejný pocit jako kdysi. Bavilo mě to tenkrát, baví mě to i dnes. Jeffa Bridgese mám poslední dobou čím dál radši...A Karen Allen vypadá mile a sympaticky. Věřil jsem postavě Charlese Martina že zachová zdravý rozum a taky tak učinil. Za mě 80 %, k dokonalosti něco chybí... ()

Šindy

Moc se rozepisovat nechci, myslím si, že tenhle film nepotřebuje rozsáhlé hodnocení. Stačí když řeknu, že na mě zapůsobil kouzelně. Ano, takhle přesně působil. Velice mile a i když se jedná o dosti naivní snímek, tak přesto mě zaujal, ale to bude i tím, že mám sci-fi rád. Navíc Jeff Bridges si tuhle roli střihl přímo bravurně. Rád se někdy kouknu znovu. ()

Ronee

Film, ktorý ma raz v televízií upútal a tak som ho dopozerala dokonca. Nie je ani veľmi dlhý a je veľmi milý. O mimozemšťanovi, ktorý objavuje túto planétu v cudzom tele. Nevie jazyk, nechápe zvykom a tvrdí, že "ste primitívni" Ale chutí mu jablkový koláč. Je to romantické sci-fi, čo je, myslím, veľmi dobrá kombinácia (aspoň pre mňa), pretože romantika je fajn, ale len do určitej hranice, nie v čistej podobe, celý film iba romantika a nič iné. A tu to bolo pekne pretkané so sci-fi a tiež dobrodružnou výpravou, čo mám tiež vo filmoch rada. Keď postavy cestujú neznámym vlakom, v noci, ráno sa prebudia tristo míľ od mieneného cieľa a podobne. Videla som ho už dva krát a myslím, že je to veľmi vydarený filmík. ()

celticek

Viděl jsem to jako dítě. Moc se nám to s bratrem líbilo. Teď už je to jiné, ale nemůžu říct, ze špatné. A Bridgesův výkon je zkrátka skvělý! ()

Duke90

Moc hezký film a na Carpentera až neskutečně milý a optimisticky natočený. Jeff Bridges předvádí fantastický herecký výkon a Karen Allen působila daleko přirozeněji než po boku Harrisona Forda v o tři roky starších Dobyvatelích ztracené archy. Zkrátka i John Carpenter může natočit kvalitní "rodinné" sci-fi, když na to má skvělé herce a svůj nezpochybnitelný režisérský talent. ()

Jaromír

Taková tuna klišé, "učící se" mimozemšťan se sekanými pohyby, přistání vrtulníků atd. se jen tak nevidí. Film mi přišel ohraný a nudný. Není nad "romantické" sci-fi :(. Pěkná pitomost. To je takové Bčko, až je to vtipné LOL :). Prostě kýč. Příběh nulový, efekty nulové (ať žije červené světlo) a to drsně účelové "brnkání" na city mě jen znechutilo. Romantický film si představuji jinak (a sci-fi už úplně, autor měl raději natočit další horor). ()

zly.dvojce

Jeden z mých prvních filmů v kině. S odstupem času zjišťuji, že spoustu režisérských legend jsem potkal už coby malé robě (bylo mi cca 6-7 let když tento film běžel u nás v kině a doteď si pamatuji některé vynikající scény z něj) aniž bych o tom věděl. Jsou to ty legendy, na jejichž filmy si okamžitě vzpomenu, ač je to 20 či více let od doby, co jsem je viděl (jak ten čas letí, doteď si vybavuji ten slastný pocit z obrovské plátna, sedačky, která se pod mou tehdy muší váhou málem převracela zpět a mně vykuleného v první řadě. ()

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi

19.01.2014

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)