Starman je mimozemšťan, který přijel pozorovat Zemi. Uvízne však ve Wisconsinu nedaleko farmy čerstvě ovdovělé Jenny Haydenové. Starman na sebe bere podobu jejího nedávno zesnulého manžela Scotta. Za tři dny se potřebuje dostat do Arizony, kde ho nabere jeho mateřská loď. Potřebuje Jenninu pomoc. Tak se Jenny nechtěně stane účastníkem výletu přes Spojené státy, při kterém jsou společně se Starmanem pronásledováni nejen americkou armádou, ale i nasazenými tajnými agenty. Během společně strávených dnů se jejich zpočátku chladný vztah pomalu mění v lásku, která vyvrcholí úžasným rande na Starmanově mateřské lodi. (Cinemax)

zdenek1973

Zlaté 80 roky!!! další z řad vynikajících filmů z oblasti sci-ence fictions.Úchvatný, Jeff Bridges v roli mimozemského návštěvníka,vynikající námět filmu a hlavně hudba!!! dokonalé dílo dokonalého režiséra!!!! ()

CHIPOSS

Píše se březen roku 1989 a já jako devítiletý chlapec sedím sám v pražském kině Eden a čekám až skončí ČSF Týdeník. Poprvé osamocen při promítání nějakého filmového díla a to u ničeho menšího než právě u amerického Starmana. Týdeník skončil a na malý okamžik postraní osvětlení ozářilo kino plné mhouřících očí, které se snažíc zaostřit na svého souseda pitvořily své nositele. Než však dokázali přivyknout změně, sál opět upadl do tmy. Po několika vteřinách strávených v naprosté černi se náhle zjevuje dáma v šatech se vztyčenou rukou nesoucí zářící pochodeň. Z reproduktorů se line hlas navádějící všechny myslící bytosti kosmu k návštěvě planety Země. Vzrůstající napjetí by se v mém případě dalo krájet jako dobře povařený houskový Knödel. Od této chvíle se mění nejen můj pohled na zahraniční kinematografii, ale na celý můj nastávající život. Modré světlo letí nad hladinou směrem k domu Karen Allen a skenuje vše co mu přijde do cesty. I vlasy jejího zemřelého manžela. Proměna mimozemské formy z novorozence do podoby Jeffa Bridgese je absolutní dokonalostí drtící mé dětské smysly na prach úžasu a absolutního odevzdání. Jsem tam. Jsem součástí příběhu. Jsem součástí vesmíru. Jsem atom spojující ostatní atomy, které utváří celuloidový pásek na, kterém je vše zaznamenáno. Jsem Starman... ...Film plný emocí, skvělých efektů a dokonalých hereckých výkonů je prostě a jasně nutno vidět. ()

GhostWriter

Ak máte radi sci-fi a vlastníte dušu nevyliečiteľného romantika, naservíruje vám John Carpenter v tomto snímku všetko, čo od spojenia týchto dvoch žánrov možno očakávať. Romantiku, napätie, lásku i duchovné posoľstvo z vesmíru, ktoré je odpoveďou na vrúcne a nevypočuté túžby zo snov po stráte milovanej osoby. Jeff Bridges s Karen Allen pod Carpenterovou taktovkou snívajú láskyplný dojemný príbeh o nádeji, ktorý vo veľkolepom finále podtrhuje úchvatná hudba Jacka Nitzscheho. ()

Lodovico

Sladké sci-fi road movie, naivné, a predsa prijateľnejšie ako E.T. alebo Blízke stretnutia 3. druhu. Príjemný mi bol dramaturgický rozvoj postáv od strachu k láske, od poznávania k poznaniu. Na druhej strane prehnaný bol počet vrtuľníkov a málo rozvinutá vedecká línia. ()

andy60

I když se Jeff Bridges občas tváří jako retard, film má své kouzlo. Karen Allen je naproti tomu velmi přitažlivá a roli zamilované zachráňkyně mimozemšťana dala duši. Od Carpentera jsem sice čekal něco jiného, ale zklamaný rozhodně nejsem. ()

StarFsh

Prvou zásadnou chybou toho filmu je Voyager 2. Každému súdnemu človeku je jasné, že keď len v roku 2005 opustil slnečnú sústavu nemohol v roku 1984, kedy sa film odohráva doletieť k neznámej planéte v inej slnečnej sústave. V tom čase sa totiž ešte len "plazil" niekde medzi Saturnom a Uránom. V prípade, že by emzáci pochádzali z Uránu (vo filme namodralá planéta z prstencami, čo by naň akože sedelo), vedeli by o nás už dávno z rádiového a TV vysielania a Voyager 2 by ich absolútne ničím neprekvapil. Myslím, že Carl Sagan bol týmto filmom pri písaní svojho Kontaktu dosť inšpirovaný, pretože Kontakt je vlastne zrkadlovo otočený a vedecky korektný Starman. A oba filmy nám zhodne ukazujú, aké primitívne (eticky) ľudstvo doposiaľ je. ()

DarthArt

Starmana jsem shlídl v televizi někdy v době šílenství jménem Hvězdné války a tak tohle scífko (i díky podobnýmu názvu) logicky muselo skončit zklamáním. Jasně, že jde o úplně jiný typ filmu, ale vysvětlujte to patnáctiletýmu puberťákovi s megalomanskými sklony, který je ze všech stran atakován hollywoodskými spektákly, které se právě škrábou přes sotva prostříhanou železnou oponu. Jestli se Starman někdy zase usadí na obrazovce, nepohrdnu, zatím to ale nechávám na kompromisní trojce. ()

StaryMech

Carpenter se ve svém prvním (a posledním?) milostném příběhu snaží pro změnu dojmout a rozesmát; obojí dělá stejně neosobitě a lacině, jako když chce jindy nahnat husí kůži. Tady nepomůže ani přirozený půvab a herectví Karen Allenové. ()

GrooteLulu

Romantika až za vzdálenou galaxii. Starman se málem nestihne vrátit domů včas, ale pomáhá mu Jenny se stokholmským syndromem a kromě ní, tu na Zemi zanechá ještě někoho dalšího. Jack Nitzsche - Starman leaves! ()

TylerD.

Scéna s laní je asi jedna z nejkrásnějších v dějinách filmu. Škoda některých hloupých nápadů, které film degradují. Opravdu náramná náhoda, že se ocitnou v Las Vegas s jednou mincí v kapse. A taky některé ty romantické věci se učil moc rychle, zřejmě aby to bylo takové konzumovatelnější širším publikem / ženami. Nevypadalo to pak ale věrohodně. Jinak jsem se se Starmanem taky často zasmál. V kategoriích by tedy určitě měla být komedie. 70 % ()

leafroller

Navážení se do lidské povahy ocením prostě vždycky a i když je Starman trochu víc romantický, než mi bylo příjemné, užil jsem si ho celého bez sebemenšího pomyšlení na ovladač. Navíc jsem měl to štěstí, že jsem viděl verzi s původním dabingem, který mě katapultoval přímo doprostřed 80. let, na která vždy rád vzpomínám. Dále jsem ocenil fakt, že se jedná o road-movie, což vždy zaručuje jakousi jednotu děje a zvyšuje tak jeho rychlost a hladkost. Jsou prostě bijáky, které nestárnou. ()

Dalajlada

Tento film jsem kdysi kdysi dávno viděl jako malej kluk. Zanechal na mně velmi silný dojem a po té, co jsem jej konečně zas viděl, chápu proč. Je to film plný naděje, optimismu a toho dobrého v lidech. ()

Chung

Starman vcelku šikovně kombinuje hned několik relativně vzdálených žánrů, ale nakonec mi přijde, že nejzajímavější je v poloze road movie, která filmu umožňuje nejlépe vykreslit postavy. Škoda tedy, že je to primárně romantické sci-fi, protože v rámci těchto žánrů příliš nového nepřináší. 75 % ()

Clowie

Dokonalá story s romatickou zápletkou a k tomu sci-fi. Nevadí, že jsem tam průběžně identifikovala řadu nesmyslných míst, která jsem nejen v kině, ale i pak dlouho potom v sobě odmítala, důležitá byla atmosféra. Je to romantický příběh z hvězd, originální (tehdy) námět a skvělé provedení. Opravdu skvělé provedení. A ta hudba, kterou si dodnes občas pouštím na YT! Je to klasika. ()

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi

19.01.2014

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)