Atlantis: Milo se vrací

Dobrodružný / Animovaný / Rodinný / Akční

USA, 2003, 70 min

Tad Stones
  • berg.12

Tři epizody neralizovaného seriálu sešumlané nějak v jeden celek a s trapným závěrem stylu "aby to nějak skončilo". Animace a vůbec vše o dvě třídy horší než původní film, veškeré kouzlo je pryč, za snad jediný klad můžu považovat určité rozvíjení charakterů jednotlivých postav, které v prvním díle hodně chybělo. V porovnání s ním jasný průšvih, ale protože znám mnohem horší věci, ty dvě hvězdičky daruju. Holt každý se nějak snaží vydělat na živobytí.(17.10.2005)

Tri dobrodružstvá, ktoré by svojou témou na prvý pohľad mali vyznieť veľkolepo ale opak je pravdou a ide skôr o utrpenie v nejakom dejovom utápaní, nemá to žiadne grády, prepracovanie, je to len odbité. /35%/(10.3.2013)

• tron

Šľak aby to trafil, to som si zasa dal. Namiesto originálu, ktorý sám osebe nebol žiadnym pokladom, som si požičal jeho trápny video sequel. Hoci všetci vedia, aké je štúdio Disney posadnuté prachmi po smrti starého dobrého pána Walta, aj tak je smutné pozerať sa, ako mu ide stále len a len o peniaze (zisk je fajn vec, ale odtiaľ pokiaľ priatelia) a tak zasycuje divákov pokračovaniami pokračovaní, obaly sú takmer identické a tak už nikto nevie, čo si vlastne požičiava. O tom, aký boli majitelia štúdia úbohí, svedčí už fakt, že sa jedná o prosím pekne trojpoviedkový celovečerný film. Potešiteľné je, že sa jedná o tajomné príbehy a na rozdiel od príbehov istej partie so sušienky milujúcim psom, sú monštrá skutočnými monštrami. Keď odhliadneme od nenápaditej réžie, priemerných scenárov a podpriemernej animácie, zostane priemerný mix akcie, záhady a humoru. Len je to hrozne smutné.(15.12.2005)

Direct-to-video sa podpísalo aj na Atlantíde, no nie je to až taký prešľap ako pri iných filmoch. Tri poviedky zlepené do jedného 70 minútového mixu. Našťastie sú poviedky celkom nápadité a výrazne nenudia. A ak ste si obľúbili postavy z predchádzajúceho filmu to si ich užijete až až.(20.1.2011)

• ABLABLABLA

Bída. Hrozná slátanina všeho možného a úplně to kazí zpátečně i dojem z prvního dílu, který byl perfektní. Tohle vůbec neměl Disney tvořit natož vypouštět do světa. Neříkám, že tam nezůstala kapka té vtipnosti a zajímavosti, ale to co na to nabalili byl děs. Všem doporučuju, radši se na to nekoukat.(7.2.2013)