Final Cut

• Česko Konečný sestřih (více)

Příběh se odehrává v době, ve které je možné celý život nahrávat pomocí speciálního očního implantátu. Po smrti se tyto údaje sestříhají a vzniká tak záznam o životě každého člověka. Alan Hakman pracuje právě jako takový "střihač životů", práce ho nesmírně baví a ve svém oboru je opravdový odborník, neboť dokáže i z toho největšího zločince pomocí správného sestřihu udělat nejčistšího světce. Všechno jde hladce, dokud Alan ve své další zakázce neobjeví člověka z vlastních chmurných vzpomínek, který měl být dávno mrtvý... (oficiální text distributora)

mazadlo

Aneb tohle je přesně ten film u kterého si člověk říka a sakra a sakra a sakra. Nevyužitý potenciál největšího nápadu na světě? No nepřehánějme. Nakonec ale musím řící ano mě to baví i když ne na pět hvězd tak baví. ()

Phillo

Tak geniálny námet a tak pos..té sfilmovanie.. Taká škoda... Final Cut nie je ničím zapamätateľný a celý je len poctivo odtočený. Williams nejak nevyniká (čo môže byť sčasti dôsledkom scenára). Tak či tak, mohol z toho byť film roka, takto ostáva len nevyužitou šancou v rukách nešikovného reźiséra. 35% ()

JM87

Příjemnej film na nudnej sobotní večer, ale nic světobornýho. V průběhu celýho filmu jsem nikde nenašel nějakej vrchol a člověk furt čekal kdy se stane něco velkýho a ono nic, ale i tak to mělo šmrnc. Rozhodně se mi líbila myšlenka celýho filmu. Toto mám přesně rád. ()

bidja

Opravdu to mohl být krásný film kdyby se ujal nějaký akčnější režisér. Mohlo to být něco ve stylu Deja Vu, Total Recall, atd. Takhle se to několika neštrnými střihy rozostřilo a na konci zůstává stejně otázek jako na začátku. Ne že bych neměl rád když si film musím pustit ještě několikrát abych ho rozpletl, ale nudné tempo, ostudné výkony béčkových či kastingových herců (mimo Williamse, ale i ten se ztrácel) s filmu dělaj nudu. ()

RomanHyde

Vzpomínkový implantát, který mohou rodiče koupit svému dítěti a v 21 letech mu mohou říci, že jej má od dětství implantován, aby jej po jejich smrti mohl "střihač" sestříhat ve film a vzpomínky by nezůstaly zapomenuty pro všechny pozůstalé.. Ale co když střihač uvidí něco co neměl vidět? ... Velmi velmi zajímavé téma a velmi zajímavě zpracováno. Jakási regrese do životů mrtvých. s výbornou zápletkou. Celý film je natočen komorně a deepově,, působí na mne podobně jako Niccolova Gattaca.. V hlavní roli střihače, kteří nesmějí mít implantát (jenže on neví že jej má) Robin Williams, který hraje výborně.. Režisér pojal film za správný konec a nesnažil se ohromit velkými efekty, film se neodehrává v příliš vzdálené budoucnosti a proto je velmi dobře stravitelný, nezatěžuje zbytečným patosem.. Jde se přímo na věc. Dokonce bych řekl, že stopáž by mohla být i delší.. Za velmi silnou stránku snímku pokládám a vynikající muziku Bryana Tylera, který se vytasil s vynikajícím vrstveným motivem nervózních smyččců v pozadí a ústředním motivem krásných klárinetů s linkou, která graduje a ubírá, a je nepředvídatelná, stejně jako děj filmu.. Vřele doporučuji. ()

Raimok

Z tohohle nápadu by fakt šel udělat mnohem lepší film. Tohle byla jenom pomalu se táhnoucí, nic neříkající nuda. Bez Robina Williamse by se na to nedalo dívat už vůbec. 33 % ()

Driscoll

50 % --- [DVD] --- Zajímavý nápad, který je bohužel pohřben "absencí scénáře". Vůbec mi nevadilo, že je film neakční a že nikam nespěchá, naopak, to bych spíše ocenil. Ale totální absence nějaké hlubší zápletky, která by vás táhla dál a dál tenhle film zabíjí, a zabíjí tak i výkon Robina Williamse, který se role střihače a podivína Hakmana chopil opravdu na jedničku. Je to škoda, potenciál nebyl využit a takhle se tu bez ladu a skladu válí originální nápad a pár podnětů k zamyšlení. Jenže to je podle mě pro dobrý film málo. ()

tomashrabek

Z takéhoto zaujímavého námetu sa dalo vytrieskať oveľa viac! Namiesto toho som sa musel snímkom prenudiť a nepomohol mu ani klasicky výborne hrajúci Williams. Škoda toho nezvládnutého scenáru. ()

ViktorEl

Bez myšlienky, bez nápadu, bez deja, bez atmosféry a bez akcie takto by som charakterizoval tento film jednou krátkou vetou. Ale má aj svetlé stránky a to herecké obsadenie, lebo Robin Williams, Mira Sorvino aj James Caviezel hrajú dobre. Ako napísal Golfista potenciál by mal, lebo kto by si nechcel pozrieť tie zážitky, ktoré si už nepamätá. Ja určite hej. / ale len tie pekné:D / ()

Viperine

Svůdný námět a spousta netradičních nápadů, vizuálně moc pěkně podáno, R. Williams skvěle sedne do hlavní role hluboce frustrovaného introvertního podivína ... ale už někde od poloviny to bředne a bředne... a nakonec to spadne čumákem do bláta. Promarněný potenciál... a to bolí. Fakt škoda. ()

Puol

Nosný nápad je originálny, ale samotne spracovanie škrípe. Chcelo by to skúsenejších tým za kamerou. ()

Olík

Futuristický sci-fi thriller odehrávající se v době, kdy si je možné pomocí speciálního implantátu nahrávat celý život, čímž po smrti mohou pozůstalí pomocí střihačů získat záznam životního příběhu. Hlavním hrdinou je jeden z nejuznávanějších střihačů (R.Williams), který v jednom ze záznamů najde vzpomínky na člověka, jenž mu je od dětství noční můrou a jehož měl za spousty let mrtvého. Robin Williams opět ukazuje, že není jenom poskakující táta v sukni, ale především jeden nejkomplexnějších herců své generace – bohužel naráží na potenciál zabytý nezkušeným režisérem, který film přetvořil na jednoduchou jednohubku podobnou třicetiminutovému dílu televizního sci-fi seriálu. ()

Cruchot

Výborný námět, slabší scénář a poněkud odbytý závěr. První polovina filmu je skvělá, pak to ale začne trochu drhnout. S tak zajímavým nápadem se scénárista mohl přece jen trochu víc odvázat. Škoda. Nicméně snímek rozhodně stojí z mnoha důvodů za vidění. Hlavní idea filmu (implantát, který nahrává celý život majitele) nabízí skutečně hodně prostoru k úvahám. Zajímavě je napsaná a ještě lépe zahraná hlavní postava v podání Robina Williamse. Za zmínku stojí i hudba Briana Tylera. Nadprůměrný snímek (lepší ***), ale zaděláno bylo na víc. ()

foundation

no podla mna to nebolo ani na tri...chybala tam nejaka podstatna zapletka prakticky to bola len hodina a pol nudy..cakal som ze to bude o niecom inom o tom zavere ani nehovorim absolutne tragicky nicim neprekvapivy...priapadalo mi to ako keby sa to skoncilo uprostred filmu ()

Ondriss

Neustále se opakují příspěvky, které zmiňují "nerozvinuté nápady, plytký příběh" (Galadriel), "nedotažené věci a primitivní závěr" (Jossie) nebo "nenaplněný potenciál" (Golfista). U tohoto filmu však onen nedostatek dotváří celkovou atmosféru - Taylerova hudba diváka naladí, Williamsův herecký výkon překvapí a potěší, ale to, co nás přesvědčí o skutečnosti Alanova života, je právě ta nedokonalost, nedotaženost a nenaplněnost. Tím, jak celý film negraduje tak, jak je to běžné, se dostává tomuto snímku opravdovosti - a zároveň se tak kladou i poměrně vysoké nároky na diváka. Přesto film vřele doporučuji. ()

papaguy

Robin Williams hraje muže, který je zcela pohlcen životy jiných, v tom vlastním je ale bezradný a opuštěný. Williamse znám spíše z pohádek a komediálního žánru a zatím mi lezl poměrně dost na nervy. V Konečném sestřihu jsem ho měl poprvé možnost vidět v poněkud vážnější poloze a musím říct, že mi to k němu sedí o hodně lépe. Konečný sestřih hodnotím někde mezi 3 a 4 hvězdami. Díky zajímavému a dobře ztvárněnému nápadu se přikláním spíš ke 4. ()