Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

GTS_PUNK

Fantóm opery patrí na divadelných doskách po celom svete k najúspešnejším muzikálovým predstaveniam vôbec. Počas rokov sa dočkal aj mnohých filmových spracovaní a práve toto z roku 2004 je pravdepodobne to najznámejšie a najlepšie. Vravím to aj napriek tomu, že som žiadne z iných spracovaní nevidel, a koniec koncov ma veľmi neoslovilo ani toto. Príbeh je zasadený do prostredia parížskej opery 19. storočia a pojednáva o vskutku zvláštnom milostnom trojuholníku medzi hlavnou speváckou hviezdou opery, jej mecenášom a znetvoreným Fantómom opery, ktorý nepozná iný svet než každé zákutie spomínanej budovy. Hlavná dejová línia sa popritom takisto zameriava na rozbroje medzi postavami, či už hlavnými alebo vedľajšími. Rozbroje nielen vonkajšie, ale takisto aj vnútorné, ktoré jednotlivé postavy trápia a z každého problému sa snažia vyspievať. Film v závere nekončí tragicky, ale takisto sa nejedná o žiaden šťastný koniec. Skôr je to niečo medzi. Samotný dejový námet je tak niečím, čo vo filmoch vídame pomerne často. A každý film dokáže milostný trojuholník odprezentovať inak - lepšie či horšie. V tomto prípade dosť váham, na ktorú stranu sa viac prikloniť, pretože celý film, nielen hlavný námet, balancuje kdesi na hrane medzi. Svetlými stránkami mu môže byť niekoľko vecí. Tou hlavnou je samozrejme hudba a spevácke čísla. Hoc nie všetky ma dokázali zaujať, iné boli doslova chytľavé, zaujímavé či dojemné. Spievané najmä talentovanou šestnásťročnou Emmy Rossum sprevádzanou "Fantómom" Gerardom Butlerom a Patrickom Wilsonom, ktorého si vo filme vždy rád pozriem. Bohužiaľ, je to takisto dej, ktorý je tou horšou stránkou filmového muzikálu. V mnohých scénach sa naťahuje až príliš a niekedy ma dokonca už nudil, čo by dobrý film určite nemal dopustiť. Postupne som tak strácal záujem o samotné dianie na obraze a vytrhnúť zo začínajúceho nezáujmu ma dokázalo až kvalitnejšie hudobné číslo. Škoda, že ich nie je vo filme až tak veľa. Hoc sú všetky zaspievané bravúrne, len málo z nich ma dokázalo zaujať. The Phantom of the Opera je kvôli tomu, podľa môjho subjektívneho názoru, iba priemerným muzikálom, ktorý "strčia do vrecka" omnoho lepšie žánrové kúsky, či snáď aj iné spracovania diela Gastona Lerouxa. Na filme sa určite dajú nájsť pozitíva, ale nemajú takú silu, aby dokázali kvalitatívne zachrániť celé dielo. To však nie je výhradne záležitosť tohto filmu, ale starý známy kinematografický fakt. Jedna či dve dobré scény nerobia film, robia chvíľkový dojem, ktorý však nemôže zachovať dlhodobý divácky zážitok. ()

Nocturno culto

Obávám se že hodnocení tohoto díla, bude silně ovlivněno slabostí pro Webberovu hudbu.. Takže si mě zaháčkoval hned v úvodu při "probuzení " opery..pak v tom pokračoval další dvě hodiny až do bodu, ze kterého již není návratu.. ()

Nix

Okey, muzikály nejsou něco co jsem schopen zhodnotit jelikož je nesleduji, ale tohle vzhledem k Gerardovi byla povinnost, jelikož i já si dokážu užít skvělý hlasový projev, kterej on opravdu má a dlouho jsem netušil, že to je on. Celkově ten film má takový tajemný feeling, což určitě tomu přidává a je opravdu málo muzikálů co jsem viděl a tenhle jsem přežil bez újmy na zdraví. ()

Chamyl

Emmy Rossum je rozkošná, její hlas výborný a Webberova hudba jako tradičně dokonalá s několika velmi silnými motivy a melodiemi. A to ostatní? To nestojí ani za komentář... Škoda, tenhle potenciál Schumacher pěkně zazdil. ()

KdG

Na můj vkus to bylo dost nudné a dlouhé, ale především ženám a dívkám se to případně líbit může. (Jak jsem vypozoroval u své přítelkyně). ()

e(l)a

Jsem trochu na vážkách, protože se ve mně bije touha hodnotit úžasnou hudbu, když se jedná o muzikál, což by bylo 5 hvězd, ale zároveň vím, že jsem na stránkách filmové databáze, takže bych měla hodnotit film, což by byly tak 2 hvězdy a to ještě ne moc přesvědčivé... Navíc - kdo četl knihu, tak ví, že ta je o mnoho lepší a s filmem se vůbec nedá porovnánat. Takže nakonec dávám 3 s tím, že film určitě stojí kvůli hudbě za vidění, ale sám o sobě to žádný zázrak není. Zvlášť hlavní hrdinka, tady všemi (k mému překvapení) opěvovaná, film podle mého dost kazí... Ten nicméně díky hudbě patří k mým celkem oblíbeným:-) ()

sulda007

skvělá hudba, skvělé kostýmy, skvělé kulisy, gerard butler + trochu tajemna, lásky a nenávisti = dobrý film, ale stejně tomu pořád něco chybí :)) ()

Vron

Na prvním místě Webberova hudba, která je zásadní a je úžasná (byť místy i trochu kýčovitá, ale to už k muzikálu více nebo méně patří), jenomže na druhé straně tu je film jako vizuální dílo... tvůrci si dávali záležet na detailech a na efektu, ale zjevně to poněkud přehnali a stvořili tak kýč par excellence – přehnaná idealizace a honosnost interiérů divadla, Patrick Wilson je tak romantický milovník, až je slizkej, Emma Rossum jako přehnaně afektovaná nerozhodná holka (ještě budiž), Gerard Butler úžasně teatrální (tolik nevytýkám, Erik byl psychicky poněkud mimo) atd., což jsou jen ty nejviditelnější příklady. Překombinovaně vyumělkovaný, ale na druhou stranu... každý má svůj oblíbený kýč. ()

kenileja

V první řadě excelentní výprava, ve druhé nádherná hudba, ve třetí překrásné kostýmy, v dalších řadách: vizuální orgie, emancipované vztahy a důvtip. Fantom opery na mne zapůsobil vším tím. Překvapením filmu je bezesporu Gerard Butler, ale nutno říct, že proti němu nemám nejmenší námitky a do celého příběhu jeho "tvář" dobře zapadla. O Emmy Rossum není třeba rozprávět, když zpívá, asi zapomínám dýchat. Je fakt, že prostředí vypadalo chvílemi dost uměle a scéna s hřbitovem se zdála jaksi "mimo", i přesto se Fantom opery vyvedl tak, že nemusím (a ani nemohu) přemýšlet nad tím, jak by mohl být natočen lépe. Pro milovníka hudby a muzikálů slast, pro ty ostatní možná nuda a otřelý příběh se zpívanými dialogy. Jsem ten první případ. ()

DadysGirl

Hudba, kostýmy, herci, atmosféra... Vše mě přikovalo k obrazovce tak, že jsem místy ani nedýchala, dokonce jsem si poplakala a některé scény si pustila znovu... ()

Izz

Kulisy,výprava,charismatický Gerard Butler a pár pěkných písní nedokáží zakrýt prostý fakt,že Joel Schumacher si zase jednou ulítnul a natočil vyloženě špatný film,který nejenže nudí,ale vysloveně uráží jméno Fantom opery.Obrovské tvůrčí selhání. ()

katu147

Vždycky když vidím tento film, tak mi pak v hlavě zní ta hudba, ta krásná a nezapomenutelná hudba, pořád dokola. A i když hudba není všechno, je alespoň něco velmi důležitého. Film je moc pěkný, bylo úžasné to vrácení se v čase pomocí lustru. ()

TaNya_

Krásný film s dechberoucí hudbou krále skladatelů, nevadil mi ani tolik vysokej hlásek mladinké Emmy Rossum. Samozřejmě pěvecky tady nejsme na takové úrovni jako v záznamu z Royal Albert Hall, ale i tak je tady na co koukat a hlavně co poslouchat. ()

Amonasr

Perfektní filmový přepis slavného muzikálu  - perfektní proto, že není tak úplně doslovný, a hlavně proto, že pracuje s výsostně filmovými prostředky. Že je to de facto kýč, je podle mne v tomto případě naprosto v pořádku, I když u některých lacinějších efektů bych třeba poněkud ubral, jako například toho divadelniho dýmu na hřbitově nebo v podzemních stokách pod Operou. Ale to se dá odpustit. ()

snake

Stejně jako má mince dvě strany, tak tento film je má také. Na jednu stranu skvělá muzikální čísla a na té druhé příšerně dlouhy a místy docela nudný film a někdy nedotažený zpěv. Jenže co z toho převládá? Já sám jsem pořád na pochybách, doopravdy nevím. Takže popořádku. Od začátku je nám jasné, že Joel Schumacher si s vizuální stránkou filmu poradil vcelku slušně (rekonstrukce opery za doprovodu jednoho z ústředních hudebních motivů tohoto filmu je doopravdy výtečná scéna), ovšem někdy mně příjde, že si tak trochu nevybral, jaký styl barev bude v jeho filmu převládat. Naopak nemůžu souhlasit, že by film měl pokulhávající výpravu. Naopak, sídlo Fantoma je temné, jako by mělo ukazovat část jeho temné duše, hřbitov ve mě zas evokuje jakýsi pocit zklamání a hněvu. Celkově mě příjde, že kulisy jsou zvoleny skvěle a že po výpravné stránce nelze filmu nic vyčítat. Jenže na čem závisí kvalita filmu je hudba a zpívaná čísla, kterých je skoro celý film. A bohůžel právě zpěv mě trochu nechává na pochybách. Rozhodně nemám výhrady k hudbě samotné, jen mě už občas lezl na nervy ten často se opakující motiv. Jenže zpěv je prostě zvláštní. Jistě, k Emmy Rossum nemám žádných výhrad, ta zpívá jako dokonalá operní pěvkyně. Jenže ty pochyby ve mě probouzí Gerard Butler. Rozhodně mu nemůžu upřít i jeho kvality. Bohůžel ke zpěvu asi nemá zas až tak velké dispozice jako hlavní představitelka. Občas mám pocit, že jeho zpěv se mění v řev, čehož sem si všiml několikrát. Nejsem si jistý, ale také se mi zdá, že občas nestačí s dechem a nezvládá výšky. Na operu je to sice úctihodný výkon, ale pořád je to trochu málo nato, aby byl jeho zpěv uveden ve velkofilmu. Právě to je problém Fantoma opery. Kvalitou zpěvu je to na kvalitní podívanou přeci jen trochu málo. A zdaleka tím největším problémem filmu je jeho stopáž. Přeci jenom dvě a půl hodiny jsou na muzikál docela dost. A film mě pak nutí si řikat, že je zbytečně natahovaný. ()

huzgi

Čekal jsem jakousi postmoderní nafouknutou bublinu a byl jsem mile překvapený. Film drží konzistentně pohromadě, má tempo od začátku do konce, jsou zde výtečné herecké výkony, znamenitá hudba a nápadná choreografie. Tleskám. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!