Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

lapatata

Podle mého názoru byl tento film až otrocky zrežírován přesně podle prvního londýnského nastudování své divadelní předlohy. Možná, že to mu trochu uškodilo. Možná proto jsou v něm až přehnaně kýčovité náznaky a symboly, které prostě daleko víc sluší divadelní scéně než filmu. Na druhou stranu je to zase příjemný talisman pro miliony lidí, kteří se tímto nejslavnějším a nejúspěšnějším muzikálem světa nechali strhnout právě v londýnském Her Majesty´s Theatre (a já jsem strašně rád, že patřím mezi ně) a díky tomuto filmu si teď mohou na dvd odnést jeho věrnou kopii. A možná, že právě to bylo záměrem tvůrců tohoto snímku. Osobně mě Emmy Rossum zase tak moc nenadchla - naopak mi její pěvecký projev začal být po prvních dvou hodinách už velmi nepříjemný. Z Gerarda Butler jsem byl ale nadšený po všech stránkách. ()

Fill16

Osobitý film s dokonalou a geniální hudbou, krásným obrazem a krásnou hlavní představitelkou (já ji chci doooomůůůůů) :-) Takhle má vypadat filmový muzikál ... Ani se nedivím, že je Andrey Lloyd Webber - autor hudby naprosto spokojený. ()

Laure

Monumentální muzikál Andrew Lloyd Webbera, přenesený na filmové plátno, je kombinací nadherné hudby, kýčovitých scén a kameramanské onanie. Nejvíce diskutabilní je pak nazpívání role Fantoma, kdy jeho hlas nepůsobí příliš příjemně a pro danou roli věrohodně. Rovněž mi přislo zvláštní, že Fantom (GERARD BUTLER) byl mnohem charizmatičtější, než hlavní milovník (PATRICK WILSON). Tento film není rozhodně žádné filmové umění, ale svůj účel, tedy náhrada muzikálu, splní nadprůměrně. ()

Flabadob

Dívali jsme se na to o Hudebku, a tu máme jen 1. týdně. :-) Navíc jsem 1. hodinu nedával pozor, takže slibuji, že si to projedu ještě jednou. Jinak to byl průměrný film a poměrně se mi to líbilo. Já nejsem na opery! A taky se mi nelíbilo, že ikdyž jsou ve smrtelném nebezpečí tak se prostě zastavěj a začnou zpívat. :-D Btw.. ten Fantom byl hustej. :-) ()

Rejzl

Mlhavě jsem si pamatovala klip se Sarou Brightman ještě z dětství. Ta hudba z loďky se mi zaryla hluboko do paměti. Neslyšela jsem ji do okamžiku, kdy jsem si koupila DVD Joela Schumachera. Až na hudbu mě ten film nudil, poslechla jsem si hlavní hudební téma a přehrávání stopla. Nijak mě to nezaujalo a zdálo se mi, že se tvůrci až přespříliš vzhlédli ve filmovém muzikálu Moulin Rouge. Prakticky shodně pojatý začátek, včetně probarvení obrazu, kdy děj přechází z přítomnosti do minulosti. Po týdnu mi to nedalo a film jsem si pustila znova. Pravděpodobně jsem se trefila do romanticko-masochistického rozpoložení své mysli, protože až napodruhé se mi otevřel svět operních div a mystické atmosféry divadelního prostředí. Schumacher muzikál sice zpracoval poněkud kýčovitě, ale mám pocit, že to k takovému žánru prostě patří. Například tolik kritizovanou maškarádu považuji za jeden z vrcholů. Ačkoli má film spoustu much (ten hřbitov se jim fakt nepovedl, přišlo mi to jako kulisy z brněnské pohádky), obsazení hlavních hrdinů je natolik povedené, že Joelovi těch pár přehmatů odpustíte. Emmy Rossum se pro tuto roli pravděpodobně narodila (i když po herecké stránce nic moc – tři výrazy a dost) a Gerard Butler se pro mě stal objevem roku. Pravda, nemá školený hlas, ale když si na jeho podání zvyknete, najednou pochopíte, že takhle nějak jste si Fantoma vlastně představovali. ()

cocaine

A.L.Webber, tak jak jinak než skvělá huba.I když operu moc nemusím, tak poctivé 4*, ale zase bych to nějakou dobu vidět nemusel.:-) ()

HMTD

Parádní,i když dojem mi kazil fakt že fantom nebyl pouze v opeře ale i v titulcích,stáhnul jsem tak 10 jejich verzí,některé měli jakýsi zdvojený text,prostě krom patříčného textu běžela i jakási "recitace", a ty které byli správné měli opravdu zvláštní časování takže jsem neustále titulky posouval a na konci filmu jsem v nich měl 6 minut rozdíl. I přes útrapy jsem si film užil, jen je trochu škoda že se zde neustále opakuje stejný hudební motiv,skoro jako by tvůrci složili jeden hit a celí film se jím chlubili. Gerard Butler předvedl skvělí herecký výkon ()

schnegy

Úžasná hudba, ktorá ma chytila za srdce, herecké obsadenie sa mi páčilo, gýčovité prostredie už menej. Klasický príbeh ale mňa, žiaľ, v druhej polovici tento film takmer unudil a čakal som na koniec. Mám rozporuplné pocity lebo tá úžasná hudba jednoducho nestačí a chcelo to niečo viac. ()

Standey

Už při oživující scéně divadla, jsem měl po celém těle husí kůži což samo o sobě byla předzvěst skvělé podívané, o sluchovém vjemu nemluvě. Zkrátka Schumacher opět ukázal, že prostě umí... ()

nedivak

Fantom je pro mě dokonalý. Výběr všech tří hlavních představitelů byl podle mého názoru "zásah do černého" - nejen Gerard Butler a Emmy Rossum, ÚPLNĚ STEJNĚ i Patrick Wilson. A písně? Geniální! ()

Andy.222

Hudba je úžasná a film je k ní dokonalý doplněk, ikdyž první půle (zhruba do scény na střeše) se mi líbí více. ()

Antonymi

Jak jen mě mohl ten film tak zklamat? Jedinou slušnou scénou je šerm na hřbitově a to to ještě s přimhouřenýma očima. Celý film je velmi divadelně laděný, velmi pompézní, ale bohužel velmi prázdný. Emmy Rossum působí jako porcelánová panenka, která stojí na místě a působí dekorativně, Gerard Butler hezky zpívá, ale herecky žádný zázrak a třetí slaměný panák do party je Patrick Wilson, který pobíhá kolem a tváří se zarputile. Přičtete-li si špatnou kameru, která dokáže zbořit těžce stavěné napětí dvěma záběry, vyjde z toho opravdu velký průšvih. Nepočítám soundtrack - ten je vynikající. Jenom z hudby ale film bohužel nepostavíte... ()

baterka.27

Mým problémem je, že když vidím muzikál poprvé, občas se trochu nudím, když se začne zpívat, Často až při dalších shlédnutích, kdy si hudbu oposlouchám a naučím se slova, si začnu film užívat a to samé se mi stalo u Fantoma opery. Ovšem Fantomova osudová láska k Christine Daaé mě zasáhla hned napoprvé, a muzikál je mým oblíbeným tím více, čím vícekrát jsem ho viděla. ()

jarmil8

Opulentní, přeplácané, s výbornou hudební složkou a všechno dohromady to funguje, jak má. Když na to ty peníze jsou, tak proč je všechny nebouchnout :-D ()

dyjaska

Přidám se k místním rozporuplným komentářům. Podle mé dospívající dcery jedinečné, úplně mega a super, podle mě sterilní a emočně ploché. Dokoukala jsem jen z pocitu mateřské povinnosti. Navíc ústřední hudební motiv začne být časem otravný. Takže tři hvězdy pro klid v rodině. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!