Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

Tessie

Ačkoliv nejsem fanouškem tohoto stylu hudby, film řadím mezi jeden ze svých nejoblíbenějších. Tak chytlavé melodie a sexy Gerard Butler vytvařejí dohromady nezapomenutelný zážitek. O nic méně dokonalá je mladičká Emmy Rossum, nad jejímž talentem opravdu žasnu. Tohle vše a jako bonus honosné kostýmy a kouzelné prostředí na mne vždy dýchne skvělou atmosférou, která má u kvalitního kousku být. Pro zajímavost doporučuji poslechnout song The Phantom of the opera od Nightwish - jiné, ale taky úžasné pojetí hlavní písničky. A taky přečíst si originál od Gastona Lerouxe. ()

The_Second

Moje hodnocení je možná ovlivněno tím, že jsem zatím neviděl žádnou jinou verzi. Takže to hodnotím jako původní film. Je to muzikál uplně odlišný od všech ostatních ,,klasických" muzikálů, žádné skupinové hudební scény většinou se jedná o rozpravu mezi dvěmi osobami. Psát o nádherné hudbě asi nemá cenu psát, protože to napsal snad každej. Snad jen, že vždy když zazní hlavní hudební motiv tak mi přeběhl mráz po zádech. Všichni zúčastnění jsou vynikající. Gerard Butler sice není nejlepší zpěvák, ale to nahrazuje takovým charizmem jakého jsem si v žádném filmu ještě nevšiml, takže jeho scény jsou nakonec to nejlepší co v tomto výtečném filmu můžete vidět. ()

Roman Albach

Skvělá hudba. To ale není žádné překvapení. Bohužel po grandiózním začátku mě začal film docela nudit. Krásný příběh, ale bohužel po touto režisérskou taktovkou tak trochu bez šťávy... a přitom je zde takový potenciál... ()

ti88na

Fantóm opery je film, ktorý vás uchváti už v úvode nádhernou scénou, keď sa obrovský luster dvíha a svojím svetlo oživuje niekdajšiu slávu opery Populaire až po poslednú, kedy práve tento luster padá a ničí. K tomu znejú tóny úžasnej hudby, ktorú zložil Andrew Lloyd Webber a po celom tele vám v momente idú zimomriavky, ktoré nezmiznú až dokonca len sa v istých momentoch ešte viac zvýraznia. Na to, že väčšina dialógov je odspievaných som si rýchlo zvykla, hoci mi spev v niektorých momentoch pripadal nevhodný až smiešny. To však zrejme pramenilo len z nezvyku. V tomto filme však nejde len o prehliadku speváckych výkonov a krásnych kostýmov. Príbeh Fantóma vo filme ožíva v reálnej podobe. Nie všetky efekty sú vydarené (bubliny vo vode smerujúce ku dnu), za to šermiarsky súboj medzi Fantómom a Raulom je pastvou pre oči. To všetko sprevádzané nesmrteľnými piesňami a melódiami, z ktorých najúžasnejšia znie vždy, keď sa zjaví Fantóm. Schumacher do svojho filmu obsadil mladých a aspoň pre mňa neznámych hercov. Úlohy Fantóma sa zhostil Gerard Butler a to, že sa so svojou rolou stotožnil je vidieť od začiatku až dokonca. Nesmierna charizma vyžaruje z celej jeho osobnosti, keby sa dalo mohol by ju predávať. Nejde vyslovene o zápornú postavu, veď kto miluje nemôže byť zlý a Fantómovo srdce je plné lásky k mladej speváčke. Jeho duša je však pokrivená nenávisťou, že sa musí skrývať v podzemí pred ľuďmi, ktorý kričia hrôzou pri pohľade na jeho tvár. Už má dosť samoty, chce niekoho, kto mu bude stále nablízku. Tou vyvolenou je speváčka Christine Daaé, ktorú stvárnila vtedy len šestnásťročná Emmy Rossum. Nehrala zle, ale popri Butlerovi ona aj herecký kolega Patrick Wilson, ktorý si zahral Raula pôsobia nevýrazne. Christine miluje Raula najčistejšou láskou akej sú dvaja mladí ľudia schopní. Nie je však ľahostajná ani k Fantómovi, ktorého sa nesmierne bojí, ale nevie sa ubrániť jeho nádhernému hlasu a hlbokej vášni, ktorou ju púta. Možno by ho milovala, nebyť toľkej nenávisti. Fantóm je vám od začiatku filmu oveľa sympatickejší než jeho sok Raul, túžite aby vyhral, aby našiel konečne šťastie, ktoré mu bolo odopierané. A keď plače plačete sním. ()

Krabak

Pro mě naprosto parádní muzikál. Výborné masky i kostými, herecké výkony, hlavně v podání Emmy Rossum, které bylo jen 16 let, taky skvělé. Osobně mi tam jen moc neseděl Patrick Wilson. Za normálních okolností bych tomu dal spíš 4*, ale do vyššího ocenění to totálně nakopne hlavní píseň. Ta je opravdu neskutečná a běhá z ní mráz po zádech. --->90% ()

Ponds

Fantom opery pro mě byl až do teď velká neznámá. Po návštěvě londýnského muzikálu jsem se ale zamilovala a tak jsem si řekla, že dám šanci i verzi filmové. A neprohloupila jsem. Gerard Butler je možná maličko prkenný, ale Emmy Rossum je úchvatná. A ačkoliv nemám celkově co vytknout, něco tomu scházelo a divadlo je divadlo. ()

Radim

Na první pohled velkorozpočtový film má určitě velké ambice: skvělá výprava a kulisy, nádherná Emma Rossum a sice ve vedlejší roli, ale velice výrazná Miranda Richardson. No a samozřejmě hudba, ale to snad ani není třeba zdůrazňovat. Ale bojím se, že to je vše: všechny ty dolary působí strašně strnule, studeně, vůbec mě to neoslovilo. A kromě zmíněné Emmy Rossum pro mě byli další protagonisté (na film tohoto kalibru) nepřesvědčiví. Film jsem v podstatě dokoukal jen díky tomu, že se mi neustále vybavovaly úryvky z knihy "Maškaráda" od Pratchetta, který příběh Fantoma skvěle paroduje. ()

Drc

Muzikály vždycky stojí a padají na hudbě, zpěvu a zpracování, o něco méně pak záleží na příběhu. Ale ty nejlepší vynikají i v tomto bodu a zejména jeho skloubení s hudbou. Bohužel Fantom Opery není takovou vyjímkou a stejně jako mnohé ostatní působí trochu roztříštěně, i když zdaleka ne tolik jako jiné kousky z tohoto žánru. Hudba je klasická, místy doplněná modernějšími motivy, takže výborná. To samé se dá říct o zpěvu, hereckých výkonech a zpracování. Příběh taky není nejhorší, přestože velice jednoduchý. Celkově je toto dílko vydařené, žádné překvapení jak v kladném tak záporném směru. První polovinu vcelku nuda, ta druhá je již na tom o něco lépe. Stejně mám ale pocit, že se toto klasické téma dalo provést v mnohem více strhujícím zpracování. ()

Cassandra

Velmi rozporuplný film - hvězdičkově bych ho dala tak na tři a půl. Má své skvělé momenty - například věšení lustru v úvodních minutách, ale také o dost slabší chvilky. Je však třeba si říci, že ono je to těžké už s příběhem, který je velmi jednoduchoučký a udělat z něj velkofim je určitě dost problém. Povedla se výprava a obsazení Emmy Rossum, a za to, co se nepovedlo se rovným dílem dělí režisér, scénárista a představitel Fantoma, přičemž jejich problémy se krásně prolínají. Gerarda Butlera mám docela ráda a určitě není špatný herec (Attila), a ačkoli vé ve filmu i velmi dobré herecké momenty, tak pokud mu scénarista dává do úst pitomé repliky a režisér ho nechává schovávávat se za koňským zadkem nebo vycházet z tajemné osvětlené krypty nebo se postopadesáté tvářit žárlivě (podobných nechtěně vtipných okamžiků je ve filmu daleko víc a značně narušují atmosféru), tak už toho jako herec moc nezachrání. Další věcí je zpěv - v bonusech na DVD říkali, že považovali jeho hlas za klad, i když není školený zpěvák - ano, jeho hlas je sice zajímavý, a tlumených polohách zní opravdu pěkně, ale když ho porovnám se zpěvem představitelky Christine, který je fantastický, tak rozdíl je naprosto propastný - nebyl moc dobrý nápad dávat vedle sebe slušně zpívajícího herce a dívku, která od dětství zpívá v Metropolitní opeře. Pokud bych se ještě měla zamyslet nad kvalitou muzikálu, tak u muzikálů si obecně cením hlavně hudby a textu - děj tu není až tak podstatný (kdybych měla hodnotit děj, tak ani Fantom, ani třeba Cats z toho nevyjdou moc dobře). Ve Fantomovi se pravda často omílá jeden motiv, ovšem kdyby už nic jiného, tak Music of the night je pěkná píseň a The Fantom of the opera je prostě geniální. Myslím, že tento film určitě není nutné strhávat, jen má prostě své dobré i špatné momenty. ()

Sairina

Krásna hudba ale občas dlouha až začne nudit. Fandila jsem fantomovi, škoda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. ()

Prochy38

Nebyl jsem svědkem jakéhokoliv jiného zpracování, dokonce, ač ji mám doma, jsem nečetl ani knihu. Ovšem nemohu hodnotit jinak. Skvělé herecké výkony, nutno dodat i pěvecké, podtržené parádní hudbou. Příběh byl nemálo zajímavý, k tomu skvělé prostředí děje. Když to porovnám s ostatními muzikály současné doby (Moulin rouge, Chicago), tento neměl jedinou chybu. Krásná E. Rossum a k tomu tradičně výborný G. Butler. Ti dva nastartovali úžasný muzikál, s nádhernými maskami i kostými a ani sekunda filmu nepřišla nazmar. 99% ()

Lionheart

Úžasný filmový a hudební zážitek. Zde se Schumacherova "vizuální bombastičnost" naprosto hodila k velkolepé hudbě mistra A.L. Webbera. Emmy Rossum rozkošně křehká a Butlerův fantom charismatický a podmanivý. ()

Hanes88

Hlavní píseň z tohoto muzikálu zná snad každý, ale jak byla zakomponovaná do děje, šel mi přímo mráz po zádech. Velice kvalitní muzikál. 85%. ()

Holubicqa

Úchvatná hudba, osudová láska, nebezpečně přitažlivý Fantom. Miluju ten film, Angel of the Opera a The point of no return jsou mé nej skladby a jsem schopná si je pouštět pořád dokola, Emmy zpívá nádherně a nepřijde mi, že by Gerard zpíval špatně, naopak, líbí se mi. A jo, asi hodnocení přestřeluju, ale je to prostě srdcovka naší rodiny. Tedy té ženské části. :) ()

Asmodin

Tohle je parádní film! Skvělá hudba A. L. Webbera. Skvělý filmový efekty: přechod mezi záběrem na obyčejnou pohlednici a svíčku, z pohlednice na film; přechod mezi vzpomínkami starého vikomta, který navštívil své chátrající divadlo a hlavním příběhem z vikomtova mládí. ()

.baris.

Andrew Lloyd Webber je borec, z mé muzikálové TOP 3 napsal dva muzikály on. A původně jsem žila v domnění, že i kdyby tam Emmy Rossum s Gerardem Butlerem celou dobu jen stáli jak sloup, kolem nich by se pásli růžovoučtí vepříci a ze stropu Opery by sněžila zlatá srdíčka, a i kdyby všechno bylo sebepřísernější a jenom k tomu hrála ta (mimochodem všemi výborně nazpívaná) neuvěřitelně nadpozemská hudba, stejně dám pět hvězd,... jenže s odstupem času se to člověku rozleží a bohužel ta hudba sama o sobě prostě nestačí. ()

Trash

No...tak předně ústřední pár má charisma asi jako pár gaye a jeptišky. Vše je podáno tak cukrkandlově líbivě, že i momenty, které byly asi myšleny až pateticky hluboce, mají ve finále aspoň pro mě efekt jako další hora přebytečné lepivé cukrové vaty...a je velká škoda, že musím napsat FUJ!, protože už jen ústřední melodie sama o sobě má tak velký náboj. ()

Mikeel

Jeden z mých nejoblíbenějších muzikálů. Příběh není nijak zvlášť komplikovaný, ale překrásná hudba to vynahrazuje. A navíc, když si uvědomím, že Emmy Rossum bylo pouhých 16 let, když nazpívala ty složité písně, tak vážně klobouk dolů. A i Butler docela slušně zpívá. ()

Theresia

Byla jsem nerozhodná ohledně hodnocení a uvažovala jsem o tom, jak moc mě hudba ovlivní a povedlo se jí to. Byl to úžasný zážitek i přes mnoho nedostatků, neboť když se nějaké objevily, Christinin hlas je vyhnal do světa bezvýznamnosti. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!