Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

Nicole32

Po veľmi dlhej dobe som v telke zahliadla začiatok filmu a povedala som si, že si chvíľku pozriem. Netrvalo dlho a už som sa nevedela odtrhnúť. Hrozne dlho som filmík nevidela a spomenula som si prečo sa mi vždy tak páčil. Super herecké obsadenie a aj napätie od začiatku až do konca. Niektoré scény sú dosť nereálne ale nestihnete si to uvedomiť lebo to ide tak rýchlo. Odsýpa to ako hodinky a stojí to za to. Na to aký je to starý kúsok, nesklame ani v dnešných dňoch. Proste akčnák ako sa patrí. ()

Cazzysvjet odpad!

Po pravdě nechápu proč po tomhle filmu vůbec někdo někdy kdykoliv obsadil Reevse nebo Bullock do dalších filmů. Zvedá se mi žaludek jen když to vidim. ODPAD! ()

Flamik

možná lehce přehnaný, ale tak přeci jen lepší, než kdyby to bylo o chytání ryb. Celej film bavendo, akce za akcí a prostě taková ta klasika, která neomrzí a je možný ji zhlídnout x krát. ()

jirkahorn

Že má film chyby na kráse a není na 5 hvězd? Určitě ano. Ale já hodnotím podle subjektivního zážitku z filmu a kdyby byla nostalgie trestná, tak už bych seděl dvacetkrát na doživotí! PS: Mám dojem, že scéna se zvedáním zvonící veřejné tel. budky mohla být rozhodující pro budoucí obsazení Reevese do Matrixu, protože ta scéna i s výrazem ve tváři tam byla nejedenkrát okopírovaná do detajlu ;-) ()

unclejack

Ide o akčný film. Pri tomto žánri je ťažko rozlíšiteľné, kde ešte siaha klišé a kde sa tvorcovia pokúsili o zvrat - každopádne v Nebezpečnej rýchlosti sa ušlo priestoru pre jedno i druhé. Odhliadnuc od deravej zápletky tu máme zaujímavú dejovú linku s osobnou pomstou Dennisa Hoppera. Ten predvádza další zo svojich zlodušských výkonov a opäť na vysokej úrovni. Film sa uberá slušným tempom, trochu nám pozabudne predstaviť dôležité postavy trochu bližšie - celkovo sa dá povedať, že scenár je nevyvážený - ale herecké výkony K. Reavesa a S. Bullock dávajú na podobné kozmetické chyby zabudnúť. Jan de Bont nakrútil film, na ktorý sa dnes možno dívať ako cez kľúčovú dierku - predsa len je množstvo lepších akčňákov - ale vo výsledku dôjdeme k tomu, že Nebezpečná rýchlosť je nielen v rámci doby ale aj slušného spracovania nadpriemerom. De Bont nie je dokonalý režisér a občas sa utne, ale akčné scény fungujú, herecké výkony pútajú a autobusy lietajú, niekedy aj do vzduchu. Palec hore. ()

karnifex

Sympatická Sandra Bullock i záporák Hopper. Zato Reeves mi moc neseděl. Originální nápad a na devadesátá léta asi nadprůměr. ()

punkáč

pominu-li jisté chyby, jako blikající vagón podzemky mimo zdroj napájení a jeho neskutečnou kinetickou energii, byl to dobrý film. Denis jako arcipadouch byl výborný. Sandra je fajn... ()

OwenBobby

V podstatě nejtypičtější akčnák devadesátých let. Jednoduchý záporák, jehož plán musí zastavit cool policista se sebevědomím a odvahou až na půdu. K dispozici má pohodového šéfa, pohlednou slečnu, která mu v traumatické situaci s neohroženě poskytuje pomocnou ruku (a nejen to) a hlavně zábavný děj, který kašle na jakoukoliv věrohodnost a plně využívá potenciálu každé absurdní situace. Keanu Reeves se Sandrou Bullock jsou prostě k nakousnutí. 9/10 ()

JesterKruger

V životě jsem už viděl extrémně velké množství akčňáků, a problém je v tom, že tím pádem na mě tento snímek nezápůsobil nějak hodně. Ale i tak se mi tento film velice líbí. Dobří herci, dobrý námět, ale není to mistrovské dílo. Ale baví mě to. Kdybych se k tomuto filmu dostal jako malý, a to myslím ještě před pubertou, tak bych tento snímek zbožňoval. Upřímně jsem velice rád, že tento film netočil Quentin Tarantino, protože celé by to zničil (Omlouvám se, ale tvorba režiséra Tarantina jde mimo mě. Filmy jako Pulp Fiction, a Gauneři jsou pro mě jedno velké zklamání). ()

Pafouk

Akční klasika se skákajícím autobusem, sympatickým hrdinou, povedeným záporákem, našláplým hudebním motivem a jízdou od začátku do konce! Pradávno jsem na tom byl v kině Delta. ()

PTuranyi

Slušná akčná dráma založená na jednoduchom ale dobre spracovanom scenári. Keanu Reeves aj Sandra Bullock sú ako hlavní hrdinovia uveriteľní rovnako ako celá posádka autobusu. Film postupne buduje atmosféru udržuje napätie až do finálneho výbuchu. Záverečná bitka na streche metra je jemne prehnaná ale záverečná hláška po nej to vynahradí. "-Kde je Payne? -Stratil hlavu." Šťastný koniec je pri týchto vecou štandardom a v tomto prípade vôbec nevadí. ()

Dohny

Napětí, akce, hladina adrenalinu vám stoupá. Jestli toto cítíte, tak se koukáte na pravý akční film první jakosti. Mezi ně patří i tento snímek. Dennis Hooper, Keanu Reeves, Glenn Plummer, co byste chtěli víc. Snímek, který vás přibyje do křesla a nepustí. Bohužel vrchol smutné herecké kariéry Sandry Bullock. ()

Sublog

Ne tak dobré jako jiné akční pecky (Skála, Tváří v tvář), ale i tak se jedná o velmi nadprůměrný akční snímek, který byl kupodivu levný a má to, co většina akčních filmů postrádá - skvělého záporáka (v podání Dennise Hoppera). ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?