Nebezpečná rychlost

Speed

Nebezpečná rýchlosť

Akční / Thriller

USA, 1994, 111 min

Adrenalinová jízda, která nemá v historii akce obdoby!(22.8.2002)

Já jsem byl na fyziku vždycky tupej, takže možná některým věcem jako je lítající autobus nerozumím. Ale oceňuji dobrou myšlenku a nápadité zpracování. I když to není káva mého šálku. Dennis Hopper výborný, ten Reeves a Bullocková mne zas tolik nenadchli.(2.8.2010)

Paradni akcni film, ale mezi ty nejlepsi kousky se nezaradi, protoze de Bont tomu zkratka neumi vtisknout takovej cool vzhled jako Bay nebo Woo. Prislo mi, ze by se film dal drobet zkratit, ze zacatku se v podstate pul hodina vubec netyka hlavniho deje, takze ta se dala zkratit, i kdyz akce ve vytahu je fajn. A konec je lehce protahovanej. Navic je film misty krapet stereotypni. Ale tim zapory konci, v podstate to je neprerusovana akcni jizda s vtipnou Bullock, perfektnim Hopperem a skvelym hrdinou v podani Reevese, kterej je mozna drsnej skoro az moc, ale roli zvlad perfektne. Proste jizda na lepsi 4*.(6.4.2008)

Zdařilý akční film, s do té doby originálním námětem, ve kterém zaujaly nastupující hvězdy Reeves a Bullocková i pohaslá hvězda Hopper. Ale že by to bylo něco převratného, jak mnozí tvrdí, to zase ne.(23.10.2003)

• Pohrobek

Tak tohle je dle mého názoru jasný král akčního braku všech dob. Nemá smysl povídat cokoli o logičnostech či nelogičnostech, ale hlavní slabinou je pochopitelně naprosto směšná atmosféra a paravýkony hlavních představitelů. Sandra svojí rolí hysterické, ale přesto té "nejmodernější" ženské hrdinky snad mohla zaujmout část nemyslícího mužského publika. Ale jak se mohl Reeves takhle shodit po skvělém Drákulovi? A o extra nebezpečném důchodci, dědečku zlounu Dennisu Hooperovi netřeba ztrácet slov.(3.4.2005)

• - Sandra Bullock si kvůli filmu udělala řidičák na autobus. Na první pokus. (Ai.ma)

• - Když policisté procházejí policejní fotografie, jsou na nich vyfocení někteří členové štábu. (Ai.ma)

• - Na úvodní sekvenci ve výtahové šachtě přišel Jan de Bont při nátáčení filmu Smrtonosná past. (Ai.ma)