Nebezpečná rychlost

Speed

Nebezpečná rýchlosť

Akční / Thriller

USA, 1994, 111 min

|| Scenár: Graham Yost, Joss Whedon | Hudba: Mark Mancina | Produkcia: Mark Gordon, Ian Bryce | Distribúcia: 20th Century Fox | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 350,448,145 $ || Svojho času jeden z prvých filmov, čo som si napálil vlastnou napalovačkou ako AVI, tojest viažu ma k tomuto kusu i nostalgické emócie, čo je nehorázne plus v prospech hodnotenia filmu. Mimo toho je ale Speed fakt podarená, napínavá jazda, ktorá nevie začať nudiť ani po viacerich projekciách. Asi jediný film, kde mi Sandra Bullock nevadila ani štipku.(16.9.2011)

Neskutečná jízda v režii mistra kamery, Jana De Bonta. Jeho jednoznačně nejlepší film, od kterého se už jeho kariéra režiséra rychle propadala. Odrazovým můstek pro dvojici hvězd Sandry Bullock a mého oblíbence Keanu Reeves. Tempo je vražedné, film nezastavuje ani na okamžik stejně jako autobus. Z dnešního pohledu je to čistokrevná jízda, na kterou dokázal jen málo kdo podobně navázat a už vůbec ne De Bont v druhém díle, který je oproti prvnímu jen slabý odvar bez Keanu Reevese, originality, kvality a tempa. Škoda jen, že se o tomto filmu nemluví častěji, protože si to zaslouží a je na piedestalu akčních filmů...(20.6.2004)

I přes všechny nelogičnosti, o kterých by se dalo dlouho diskutovat, vám Speed nedá vydechnout. Myslím, že je tolik nabitá akcí a napětím, že na nějaké přemýšlení moc času nezbude. Vše je rychlé a mám pocit, že se z charakterů na tento typ snímku vytěžilo dost a taky by dost nudilo, kdyby tomu bylo jinak. Dennis Hopper je sice dědek, ale jeho roli jsem mu věřil a připadal mi skvělý, i když to byl vlastně zpropadený hajzl.(29.3.2003)

Adrenalinová extáze po celé stopáži 120 minut v nevídaném tempu. Keanu Reeves jako hlavní představitel, slušně zahraný jen ten scénář mu moc nedovolil. Nonstop akce, kde nechybí rozžhavené pneumatiky, vůně motoru, adrenalinu a explozivní výbuchy. Jan de Bont nasadil vysokou laťku na celovečerní sexy strhující podívanou. Bullockové to sekne (hlavně) v podpatkách.(9.2.2012)

Stylový rozjezd, akce od začátku do konce, adrenalin a charismatičtí hrdinové, Nebezpečná rychlost je zkrátka trefa do černého. Určité logické spojky mohou být malinko pochybné, ale přemýšlení zde není na místě - není na to čas! Tak nasedněte na palubu zlatých devadesátek a nechte se unášet klasikou akčního filmu. 8/10(12.2.2015)