Nebezpečná rychlost

Speed

Nebezpečná rýchlosť

Akční / Thriller

USA, 1994, 111 min

Jóó, tak tenhle film je úplně jako já. Je akční, má šmrnc a je strašně sexy !(21.9.2008)

Svým způsobem dokonalý akčňák se sympatickými hrdiny, spádem a kupou povedených hlášek. Neumím si představit, že bych se u něj mohl někdy nudit.(11.12.2009)

Adrenalinová klasika, na které Cinema trefně znázorňovala výstavbu akčního filmu. Skvělý námět i scénář, velkým kladem je do té doby neokoukaný a charismatický Reeves v hlavní roli.(7.4.2003)

Jeden z nejlepších akčních filmů. Kladem je dobrý příběh, vynikající hlavní představitelé, strhující akce.(17.11.2007)

7 / 10 Pomerne stupídny scenár (maník sa vyhráža, že odpáli autobus plný ľudí) vynahradzuje šialené tempo rozprávania, pri ktorom určite zhodíte jedno, dve kilá. Prestavte si diaľničnú sekvenciu z druhého dielu Matrixu a natiahnite ju na dvojhodinovú stopáž - asi tak vyzerá prvotina Jana de Bonta. Škoda, že si rovnakú kvalitatívnu úroveň neudržal dlhšie.(22.12.2005)

• - Na konci filmu si můžeme všimnout, že kino naproti havarovanému vlaku podzemky právě promítá 2001: Vesmírnou odyseu. (Ai.ma)

• - Sandra Bullock si kvůli filmu udělala řidičák na autobus. Na první pokus. (Ai.ma)

• - Když policisté procházejí policejní fotografie, jsou na nich vyfocení někteří členové štábu. (Ai.ma)