poster

Nebezpečná rychlost

 • USA

  Speed

 • Slovensko

  Nebezpečná rýchlosť

Akční / Thriller

USA, 1994, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuxedo
  *****

  Jan de Bont býval ve svých počátcích malým režisérským géniem. Jak jinak by dokázal povýšit nevyvážený a viditelně za pochodu psaný scénář na neustále adrenalinem protkaný nabouchaný akčňák s perfektním vizuálem, který nestárne, rázným hrdinou, který se jen tak nevidí, geniálním hudebním doprovodem a takřka nadčasovým posunem v rámci akčních filmů. Nebezpečná rychlost je důkazem, že akční film může mít prvoplánově bezduchý scénář s logickými dírami, má-li však kolem sebe řádně vyprofilované postavy, oproti zbytku scénáře chytré slovní výměny a humor (hlášky fungují na jedničku i po letech).(18.4.2005)

 • sud
  ***

  Hodně lidí o tom básní, avšak podle mě je "Nebezpečná rychlost" pouze průměrný akční film. Keanu Reeves a Sandra Bullocková už podali i lepší herectví a v tomto směru je zde naprosto převálcovává skvělý záporák Dennis Hopper. Akce je dobrá, napětí je dobré, nuda také žádná není....film je celkově dobrý, ale není to nic víc než průměr.(8.4.2006)

 • Enšpígl
  *****

  Jóó, tak tenhle film je úplně jako já. Je akční, má šmrnc a je strašně sexy !(21.9.2008)

 • T2
  *****

  Rozpočet $30miliónovTržby USA $121,248,145Tržby Celosvetovo $350,448,145Výbušná jazda, ktorá musela byť v dobe vzniku pre sledujúcich 2-násobne výbušnejšia než teraz(pamätám ešte prvé sledovanie tohto filmu z VHS kazety asi v roku 1996 a vtedajší neskutočný zážitok a ešte to tak v tej dobe vidieť to v kine, no fúha), aj tak stále to má aj v dnešnej preplácanej trikovej dobe grády, pretavené v spanilú príbehovú jazdu, so skvelou ústrednou dvojicou, nezabudnuteľným záporákom, vyšperkovaným vizuálom a chytľavou sprievodnou hudbou.... a to všetko za doslova smiešny rozpočet. /95%/(19.5.2005)

 • J*A*S*M
  ****

  Jeden z nejlepších akčních filmů. Kladem je dobrý příběh, vynikající hlavní představitelé, strhující akce.(17.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace