Když byl Edward Carnby malé dítě, tak na něm doktor Lionel Hudgens prováděl, podobně jako na dalších 19 dětech z malého sirotčince, své pokusy, při kterých chtěl spojit člověka z pradávným netvorem, který měl na svědomí vyhubení tehdejší civilizace - Abkaniů. Carnbymu se však podařilo uprchnout, takže pokus nebyl dokončen. Pracoval ve vládní jednotce 713, která měla na starost výzkum paranormálních jevů. Jednotka však byla zrušena a Carnby dostal vyhazov. Nyní se však na světě začínají objevovat pradávné artefakty, které vyrobila abkanská civilizace, a které dokáží přitahovat pozornost nestvůr. Carnby tuší nebezpečí a začíná, za pomoci odbornice na artefakty Aline Cedrac, jednat. Proti nim se však staví jak nestvůry, které dokáže Hudgens částečně ovládat, tak i jednotka 713, která nyní pracuje pod vedením samolibého kapitána Richardse. Bitva o přežití naší civilizace začíná. (Isherwood)

sarfian

Názov slubuje vela hlavne pre fanúšikov hernej predlohy, ale príde tvrdá realita a brutálne sklamanie. VIDENÉ 1x ()

shifter

Keby to bolo kratsie, zaradil by som to ako jeden diel niektoreho slabsieho sci-fi serialu. K tomu, co tu uz bolo napisane, by som mohol snad este dodat, ze az prilis casto ma pri scenach AitD napadalo v akom filme som danu scenu uz videl a ako ta povodna bola ovela lepsie zvladnuta nez tu.. Navyse, herecke vykony nestali za nic, najhorsie na tom bola zrejme Tara Reid. ()

KillerZeli

Tenhle film je naprosto o ničem - nepobaví, nerozesmutní, prostě nic. Nevětší vrchol je scéna, která má asi minutu a ve které někdo střílí světýlka, ale my nevíme kdo a do koho. ()

husoko

Myslím, že taký zlý film, aby som mu dal hodnotenie 'odpad' som ešte nevidel.. Aj keď som práve natrafil na horúceho kandidáta! Jednoducho: príšerne príšerné!! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaargh!!! ()

fruity

Konečně jsem se dočkal. Můj vůbec první Uweho film, co jsem viděl. O tom, že to režíroval tento borec jsem se dozvěděl vlastně až z titulků a nebylo to vůbec tak strašný jak sem čekal. Prostě průměrný béčko ve večerním programu na Nova cinema. A zde je samozřejmě naprosto odsouzeno. Podle mě je plno daleko horších filmů s lepším hodnocením. Počínající králem Škorpionem a konče třebas Charlieho andílky. Mohl bych jich vyjmenovat desítky, ale tady je podstatné stejně jen to, že to točil Uwe a je to prostě ODPAD. U tohoto filmu podle mne nezaslouženě. Budu se asi muset podívat i na další jeho projekty. Třeba pak změním názor, ale pro mě je zatím stále tím nejhorším "režisérem" český mistr Zdeněk Troška:) ()

Tiiso

Tvůrci zkazili vše na co v tomto počinu sahali. Velmi špatně udělané béčko, které vlastně béčkem snad ani není. Nejsilnější stránkou filmu je posouvání se dějem. To je bohužel vše. Samotný příběh je slabý. Herci taktéž. Triky ubohé. Absence jakékoliv dobré hudby. Takže kde nic tu nic. ()

Dantte..

Velmi špatné převedení herní klasiky. Já fakt nechápu, jak může Uwe Boll nalákat na takovýto film herce typu Christian Slater nebo Stephen Dorff, vždyť po přečtení scénáře bych se mu musel vysmát. Cože po mě chce ? 20 % ()

Rimer545 odpad!

Slater a Reid šlápli vedle. Neměli na ten film kývnout, takhle aspoň vidíte, že za prachy skočí na každou pi******. ()

acn

My soldiers .. died for FAKINK NATHIN!! Filmy od Uweho si hvězdičky sice nezaslouží, ale je to tak strašný shit, až mě to baví rozebírat (ne, nezábávné chujoviny typu Percy Jackson jdou do odpadu rovnou, ale o tom jindy). Uwe se vzdal mé oblíbené bullet "točímesedokolajakodementinakolotoči" motion, bohužel ztratil i velkou kapku nadhledu a všeho všudy Slater je sympaticý jako mé smrduté nohy po robotě. Dorff byl pravděpodobně ještě v krvavé (kokainové) lázni při podepisování, scénárista pravděpodobně pocházel ze psího útulku a Uwe byl prostě Uwe. Jenže minimálně jednu hvězdu musím dát. Určitě ne za úvodní pětihodinové titulky vysvětlující kravskou prdel a následné "vysvětlování" toho, co bylo v předchozí scéně a v úvodních titulcích a následné popření všeho možného co kdy zaznělo. První půlka hvězdičky je za naprosto fantastický digitální trik v přestřelce, kdy vidíme kulku se stopou minout zombie (nebo co to kurva bylo) o přibližně tisíc světelných let a .. zombie padne na zem mrtvá. Kurva cože? I slepý by viděl, že ta kulka letěla .. no nic, prostě Uwe. Buď ten, kdo ten trik dělal, byl naprostý kokot, nebo génius, ještě sám nevím. Druhá půlka je za režisérský komentář od Uweho. To je šleha jako sviňa. To by aj letitého uživatele perníku a heroinu položilo. To mi jen potvrdilo, že Uwe nás má všechny na háku. "Tara Reid looks really inteligent with ..eerhm.. eyeglass". ()

MrMir

no nuda. prisery trapne. scenar trapny. herci trapni. tu jednicku davam za to, ze jsem kupodivu vydrzel do konce. ()

Hawkeye666 odpad!

Jakto, že někdo může točit tak debilní filmy??? Jak na ně získává sponzori??? To má nějaké fotky biznismenů jak to dělaj se sekrátářkama a těma je vydírá??? Protože tohle je nejhorší film, jaký jsem kdy viděl!!! Plane 9 from Outer Space je oproti tomuhle klenot světové kinematografie. Debilní dialogy asi vyšli z pera (no, spíš pastelky) nějakému tříletému děcku s podprůměrným IQ (nebo samotnému Bollovy??? V tom zase až tak velký rozdíl není), děj to snad ani nemá a hned název filmu napovídá, že ve věčšině stopáže bude hlavní hrdina (s koženým kabátem, aby hned bylo vidno, jaký to je tvrďas) bojovat po boku akčního komanda. Počítačové triky jsou k smíchu, v Half-life 2 nebo DOOM 3 najdete lepší animaci a ani Tara Reid mě zrovna nebrala. Na nějaký klad tohoto snímku si ani nemůžu spomenout. Vlastně ano - ten slastný pocit u závěrečných titulků, že se tato pakárna už skončila. ()

Dlo'h-osh

Sám v temnotě nenní žádné veledílo, ale umístění mezi nejhoršími 2OO filmy si nezaslouží, automaticky dávat odpad kvůli režisérovi je trapné. Nápad a příběh byly dobré, zpracování o něco horší. Akční scény byly hrozné, většinou byly celé ve tmě, kterou občas osvětlily záblesky ze střelby. Druhá polovina byla proti první velmi slabá a nudná. 5O% ()

Quendi

V tomhle filmu se nachází přesně jedna scéna, která se mi opravdu zalíbila a zdála se mi nadmíru podařená(ta postelová. A to ještě navíc z její podařenosti podezřívám spíš tu písničku, co hrála). Jinak to nemělo hlavu ani patu. Padesát procent čistého času vám v hlavě bliká nápis: "proč by to sakra dělali?" A stejně se to nedozvíte. Nějak jsem měla dojem, že postava Christiana Slatera měla být něčím výjimečná, tak proč to nebylo poznat? Proč se potvory citlivé na zlato slézají do zlatého dolu? Proč tam leze hlavní grupa? Proč hlavního záporáka hraje takové herecké střevo? Proč někdo infikuje geniálního profesora, aby pak profesor dolezl do dolu a odpálil sám sebe? A co ta scéna s bránou? "Otevřeme ty dveře" a za pět minut "Neotvírejte ty dveře", za dalších pět minut "Ty dveře se otevřely, tak jdeme dovnitř". No ale aspoň tam hrál Christian... ()

ramislav odpad!

Bože, nechápu, proč mu dovolí stálé ztvárňování herních předloh do podoby "filmů". Sice se říká, že to má jednou vyjít, ale v jeho případě to neplatí. Velice trapný přiběh, režie, prostě celý film. Odpad. ()

Trošku sám v temnotě

Trošku sám v temnotě

26.07.2007

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)