Team America: Světovej policajt

• USA Team America: World Police (více)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiální text distributora)

wef

Originální a zábavná pohádka pro puberťáky. Jestli bych chtěl dvojku? Sem s ní! (A to nemám South Park rád.) Doporučuju hlavně bonusy k filmu. ()

maoc

Je mi jasné, že hodně lidí tenhle film nerozdejchá, ale mě nadchnul. Mistrně totiž balancuje na hraně kýče, satiry a nechutné stupidně-teenagerovské hovadiny. Je dokonale přístupný pro všechny otevřené diváky. Intelektuálové si tam najdou politickou satiru a konec konců i jakousi politologickou pohádku s filosofickými prvky (co na tom, že ta filosofie je dost primitivní a pro mnohé zvrácená), filmoví fandové se můžou vyžívat v dešifrování narážek na "kolegy" z branže a odkazy na jiné filmy a konečně obyčejní lidé, obzvláště muži, si tam najdou tu ujetou zábavnou rovinu. A teď si představte, že já si užil všechny tyhle tři roviny filmu naráz. Řekl bych, že Stone a Parker jsou géniové dekadence. Nic jiného než pět hvězd nepřichází v úvahu. PS: Geniální jsou písně k filmu. Třeba Kimovu píseň "I'm so lonely..." si občas zpívám i ve sprše. ()

nula87

Těšil jsem se na styl South Parku, kterého jsem se ale nedočkal. A dočkal jsem se bohužel slabého filmu. Tvůrci si zjevně víc vyhráli s loutkama než s příběhem a dialogy, na kterých takový film musí stát. Samoúčelná vulgárnost, která je povětšinou trapná a křečovitá. Jako klady hodnotím již zmíněné loutky a některé písničky. Slabých 50% ()

LucaTek

Zezačátku mi přišel děj poněkud nudný, zato nedbalé provedení je perfektní. Nejvíc mě dostal typický humor pro Parkera a Stonea. Nic extra to nebylo, ale já sem se zasmála dobře. ()

LucTheGreat

"Nyní vám vysvětlím, jaký je Gary člověk. Je to chlap, který ví, že když mu do huby strčíte ptáka, vznikne pouto." ... Team America je elitní protiteroristické komando v čele s tím nejtalentovanějším broadwayským hercem své generace... Teroristi, třeste se!! Team America: World Police je snímek, kde je všechno... Napětí, pěstní souboje, výbuchy, láska, sex, modré oči hlavního hrdiny, pochyby hlavního hrdiny, srdcervoucí znovunalezené odhodlání hlavního hrdiny a Alec Baldwin... God Bless America!!! ()

voldemorf

Obsahově to není o nic hloupější než filmy, ze kterých si to utahuje, což o mnohých parodiích říct nelze. Plusové body za love song a závěrečný projev. ()

konysua

Rukopis tvůrců slavného seriálu, plného fekálního humoru, se nezapře. Nadsázka a ironie je samozřejmostí, ale ani tak jsem nedokázal v některých pasážích najít pochopení, proč bych se měl zrovna teď smát. Naopak nejvíc šílená pasáž, kdy postavička vyzvrací trojnásobek své hmotnosti, mě srazila do kolen. Ta by se dala označit za legendární. 6/10 ()

kubilov

"I like you, you have balls. I like balls." Ty brďo, Team America musel naštvat snad ještě víc lidí, než když vydá nový film Sacha Baron Cohen, jak by také ne, když za touto drsnou loutkovou satirou stojí southparkské duo Parker a Stone, kteří si vážně neberou servítky s nikým a s ničím. Dnes, po deseti letech, už se dá prakticky mluvit o takřka zkultovnělé záležitosti, která má naprosto dokonalé narážky a vtipy. Například miluju song plný pravdy "Pearl Harbor", filozofování o trojici svatých slovech "dick, pussy & asshole". Navíc ještě výborně nasranej Kim Čong Il a perfektní herecký výkon od Matta Damona, na jehož scény jsem se fakt těšil. ()

Renie42

Četla jsem někde článek o top 10 komedií, které musíte shlédnout, než umřete a toto mě zaujalo. No a jak to mám nazvat, je to prostě úchylárna na entou, ale v dobrým slova smyslu. Ty hlášky, rozbořená Eifellovka, zničené pyramidy, vybombardovaný Louvre, spousta teroristů, no nebude chvíli trvat a bude to realita. Hustý střílečky, odpadající hlavy, nekonečné blití a ten proslov, že oni jsou píp a Kim a je zadek a tak tak dále. A docela mě dostala ta erotická scéna, to už jsem téměř řvala smíchy. ()

Nathaniell

Zkurvená sračka a to jsem ještě slušnej. Spoustě mých vrstevníků se to kdysi líbilo. Ale to byli všechno idioti, tudíž to mluví za vše. 1* protože optimálně si tenhle skvost nezaslouží víc než něakých 15%. ()

Blazkowicz

America, FUCK YEAH! To by měla být Americká národní hymna. Tohle a ještě pár povedených hlášek a scén byly jediné plusy. Jinak hrozná blbost. Satira na celosvětové dění a USA jakožto policajta světa chápu, ale proč to bylo udělané tak špatně, to nechápu. Normálně jsem se v tom ztrácel. Asi mi chyběl i nějaký kontext ke spoustě věcem, no ale když se není moc čemu smát, tak je to prostě špatně natočené. Proč místo herců nebo animovaných postav zvolili loutky, taky nechápu. Jak mohli tvůrci South Parku udělat takovou blbost. 2* ()

adamix

Bábkové Interview s pekným čiernym humorom, kde občas dačo sadne a občas skôr naopak, ale aj tak je to parádna jazda, miestami až moc skratkovitá a priamočiara, ale zabaví. Až mi je divné, že to nikdy nedostalo pokračovanie. ()

pOne

Pár vtipných nápadů. Pár dobrých scén. Jako například loutkový sex. Jinak nic moc. Se South Parkem nesrovnatelné. Film mne nepobavil ani nerozesmál. Čekal jsem víc..... ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)