Team America: Světovej policajt

• USA Team America: World Police (více)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiální text distributora)

Vojcl

Perfektní satira na americkou politiku a Ameriku jako takovou.. Oproti South Parku ubylo vulgárnosti (i když i tak je to docela solidní nářez) a máme tu opět excelentní zábavu od začátku do konce.. Nesmím zapomenout také na originální soundtrack!!! Podobně jako čtyři výtečníci z Colorada ani Team America rozhodně není pro každého, ale pokud přistoupíte na pravidla hry tvůrců, bude to pro vás jedinečná podívaná... "Matt Damon!" ()

Macejko

Spočiatku som bol mierne sklamaný, že toto je dosť odlišný humor od toho "southparkovského". Lenže niektoré filmy dozrievajú, a dnes si Team America vychutnávam maximálne. Geniálna paródia na pátos amerických filmov, charitatívny aktivizmus, Amerikou vedené vojny a v podstate na všetko. Ušetrený nezostal nikto. Jedna smrtiaca hláška strieda druhú ("Káhira? Ta je v Egyptě!") a ja sa len bezmocne rehocem. ()

gogos

O mnoho slabší než Sout Park. čekal jsem mnohem více a velice mě tato stupidní podívaná zklamala.... I když je tu také několik vtipných momentů ( před a v limuzíně....) ale to je tak vše. Námět a celkově příběh je na houby a vtipné to taky moc není.... Asi jsem zhýčkaný Cartmanem a spol... ()

SarumanKo

Nenáročná paródia, ktorá si na paškál berie nielen patetické hollywoodske výplachy, ale aj celkovú americkú politiku, popkultúru a spôsob života. A najlepšie sa na klišé poukazuje cez klišé, hoci tvorcovia popri ňom servírujú divákovi aj poriadne originálne, šialené vtipy či muzikálové vystúpenia. A fenomenálne bábkoherecké prevedenie je veľké plus. Obvyklá subjektívna výčitka: ten gag s grcaním si mohli odpustiť. (7/10) ()

Budweiser odpad!

Po půl hodině co jsem jenom koukal na obrazovku a nudil se, jsem to radši vypnul. Omlouvám se, že hodnotím film, který jsem nedokoukal :-) ()

YURAyura

Dve dobre sceny - blici a kamasutrova + exceletne hrajici Damon kultovni film neudelaj,i ale jesli si chcete odpocinout a plivnout si na ubohy emericky system, urcite se vam to bude libit ()

PogoJoe

Matt Damon :-) Spoustu lidí asi nejvíce zaujal sex loutek, ale já tu nalezl jiná oblíbená místa - např. použití živých černých koček, skvělý šišla kim Čong Il alias mimozemšťan z planety Gylon, vtipy vycházející z pohybu loutek, narážky na můj oblíbený Kill Bill a Matta Damona, samozřejmě. Zezačátku trochu nudné, několik hluchých míst, ale jak se film blížil ke konci, bavil jsem se čím dál víc. Místy nechutné (to zvracení bych vynechal), pro mnoho lidí neskousnutelné (tolik sprostých slov na plátně jen tak neuslyšíte), ale je to zábava, je to nevšední - právě díky loutkám, humor dua Parker, Stone je tu až na druhém místě, ale nezklamal. Sice je to trochu nevyvážené a znám spoustu filmů, u nichž jsem se nasmál víc, ale pořád je to fajn snímek... ()

Damiel

Povedená parodie na akční filmy á la Jerry Bruckheimer!!! Výborně jsem se pobavil. A pak... u vystřižené scény nazvané "Team America Ate My Baby" jsem byl úplně hotový :) Na to ať se podívají všichni fanoušci Michaela Moorea :) Škoda, že to nebylo i ve filmu! ()

Herr_Flick

Nehorázná kravina na motivy Spejbla a Hurvínka má v sobě přece jen kus pravdy. Originalita ani vtip nechybí. Takže buď se vám to bude líbit nebo to budete nenávidět. Viděno 2x. Matt Damon! ()

Vampireman

Nádherně 100% čistá šablonovitost, což bylo nicméně záměr a což by šlo ruku v ruce s kritickým vyzněním snímku, avšak veškeré toto bohužel zapadá v záplavě filmů psaných přes kopírák, ale které se bohužel tváří naprosto vážně. Ve skutečnosti se tedy Team America svou neinovací stává tím, proti čemu zbrojí. Navíc bych od tvůrců South Parku čekal větší hloubku než jen příběh o vyrovnání vah se zeměmi třetího světa, a také větší vtip, potažmo jeho významnější zvýraznění - ani z loutkové formy nebylo vytěženo max. ()

Aiax

Uááá, tak tohle je ta největší superbomba meganářezová anarchistická kulervoucí ulítlá perverzní a fantasticky originální podívaná od dob South Parku a mimo jiné taky nejlepší politická satira za hodně, ale opravdu hodně dlouhou dobu! V tomhle vůbec prvním loutkovém áčkovém výpravném hollywoodském filmu (nedělám si srandu, fak to tak je a fakt to funguje) dvojice Parker-Stone neskutečným způsobem nakopává prdel úplně každému, od zfanatizovaných Arabů, přes silácké, kovbojské Amíky, kteří mají celý film plnou hubu klasických hollywoodských nesnesitelně patetických sračkovitých pseudožvástů typu "ty to dokážeš!" a "musíš věřit tomu, co máš ve svém srdci", však víte, co myslím, až po přihlouplé a naivní herce a rádobybojovníky za světový mír. Zesměšnění neujde samozřejmě hlavní zloun Kim Čong-Il a dokonce ani kámoši obou tvůrců jako Michael Moore nebo George Clooney. Všechno je to okořeněno typicky southparkovským humorem plným zvratků, sexu a sprostých slov, samozřejmě v parádním kulervoucím aranžmá, na jaké jsme od Parka a Stona zvyklí. Film sice není taková permanentní bžunda jako South Park, z větší části je to spíš jemná, i když pořádně jedovatá satira (dokonce až tak jemná, že se vsadím, že většině Američanů vůbec nedojde, co je myšleno ironicky a co vážně), ale nedokážu si představit nikoho, kdo by se při tomhle mohl nudit. Zkrátka a jednoduše, Team America nejde popsat, to se prostě musí vidět. Zapomeňte na brblavé remcání, se kterým tady ve svých komentářích otravují někteří "pussies", protože je sere, že s nima "dicks" furt vyjebávají, a zajděte si na to! :))))))))))) ()

K.B.L.

Kdyby tento film byl hraný, tak je to odpad, maximálně za *. Ale oceňuji originalitu a vtipnost napodobování skutečných lidí a parodii scén. Co mi opravdu vadí, jsou rádoby vtipné scény založené na sprostých slovech, případně zvracení. ()

kajas

Tahle parodie mě dlouho míjela a mělo tomu tak zůstat i nadále. Smála jsem se minimálně, vadily mi i takové detaily jako viditelné nitky loutek. Sprostá slova mi už nějakou dobu nedělají problémy, ale tady jich na mě bylo trochu moc a jestli jejich použití mělo nějaký hlubší smysl, tak jsem ho bohužel nepochopila. A být Mattem Damonem, tak tvůrce asi zažaluji. ()

Aleee89

Zajímavý nápad s tímhle filmem, ale South Park mám radši. I když tohle nebylo špatné: některé vtipné scény, bylo tam i trochu pravdy, narážek, satiry. Líbila se mi tupost některých postaviček a hlavně Kim Čong-il, ten byl kouzelný. ()

Eldrick

"Čůrák? To ještě není tak zlý. Jsou tři druhy lidí. Píče, čůráci a prdele. Píče chtějí se všema vycházet a čůráci chtějí bez rozmyslu pořád jenom mrdat. A potom jsou tady ještě prdele. No a prdele zase chtějí všechno jenom posrat. Takže píče se občas můžou zlobit na čůráky, protože je čůráci mrdaj. Jenomže čůráci... Ti mrdají i prdele. Kdyby ty prdele nemrdaly, víš co by se stalo? To bys pak měl svýho čůráka a píču celou od hoven." ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)