Píše se rok 1947 a čtyřicetiletý anglický profesor Humbert Humbert přijíždí do USA učit na univerzitě. Když si pronajímá pokoj v domě Charlotte Hazeové, spatří v zahradě majitelčinu dvanáctiletou dceru Lolitu. Zjišťuje, že potkal svou osudovou lásku a je ochoten udělat vše proto, aby byl Lolitě stále nablízku.Využije lásky Lolitiny matky, a přestože ji nesnáší, ožení se s ní. Vztah Lolity a Humberta se naplno rozvine - Humbert Lolitě zatají smrt matky a odstartuje s ní divokou cestu Spojenými státy. Po celý čas jsou sledováni. Po dvou letech Lolita Humberta nečekaně opouští... Příběh graduje. Hluboká žárlivost a pocit viny z nevhodné lásky začnou Humberta měnit v psychicky labilní trosku... (oficiální text distributora)

Erinye

Monumentální drama, postavené především na výkonech herců, kteří se svých rolí zhostili s grácií. Jeremy Irons představující muže středního věku, posedlého vášní k mladičké dívce, která mu připomíná jeho dávnou dětskou lásku, které nebylo přáno. Měl by být za své jednání odsouzeníhodný, ale bylo mi ho spíše líto, hlavně v momentech, kdy byl usvědčován svým svědomím a zároveň hnán touhou. Film a nejen ten, ale i kniha (na svou dobu značně odvážná), dává prostor pro jednu jedinou a hlavní otázku. Kdo koho vlastně svedl? Lolita byla na svůj věk předčasně vyspělá, a jako mladá, teprve dospívající žena, značně prohnaná. Na druhou stranu, Humbert jako zralý muž, měl jejímu tlaku odolat. Pro mě nádherně zpracované melodrama, se skvělými hereckými výkony a film, který ve Vás zanechá rozporuplné pocity a spoustu nezodpovězených otázek. ()

peetriss

Adrian Lyne - tak bych v krátkosti nazval hlavní negativum tohoto filmu. Režisér přistupuje ke slavné Nabokovově Lolitě svým tradičním přístupem, který se zde nehodí. Klima Lolity je nahuštěno mrazivě pochmurným libidem, vytlačeny jsou veškeré emoce, které zde opravdu chybí. Vzhledem k existenci Kubrickova mistrného díla (které si budu po dlouhých letech muset osvěžit) se Lyne rozeběhl hlavou proti zdi (a metodou převzatou z jeho 9 a 1/2 týdne svůj náraz ještě zintenzivnil). Natočil tak sice odvážnější, ale mnohem nudnější Lolitu, která diváka svou chladností spíš odráží, než aby jej vymáchala v kontroverzní psychologické lázni zakázané lásky. Řemeslně však tento film není špatný, kvalitní výkony podává i hlavní herecké duo Jeremy Irons i mladičká Dominique Swain. Obrovskou službu Lyneovu filmu udělala tradičně mistrná hudba Ennia Morriconeho. ()

Phorbo

Postava Lolity po příjezdu Humberta hned ví, co chce. Každý její pohyb je na centimetr vypočítaný a na první oko neviděné flirtování mezi oběma zmiňovanými je pak ještě hlubší. Nečekal jsem ani že se mi Lolita bude líbit, ale líbilo se mi. ()

Darksophie

Nádherný snímek o posedlosti jednoho muže. A kdyby tím mužem nebyl Jeremy Irons, možná bych to odsoudila jako průměrný film, ale díky němu to opravdu klape a dostává to tu správnou dynamiku a vášeň. Příběh o mladé dívce, která si s mužem pohrává a ví, jak přesně ho dostat tam kam chce, navíc podpořen příjemným vypravěčským stylem. K tomu připočítejte skvělou atmosféru a získáte film, který vás prostě dostane. ()

gocatgo

Lolita je nesmírně silný film už jen díky předloze Vladimira Nabokova. Nemohu srovnávat s Kubrickem, jelikož jeho verzí jsem dosud nepolíben, každopádně remake z roku 1997 má Jeremy Ironse. A ten spolehlivě a s maximálním nasazením utáhne dvě hodiny a čtvrt dramatu jednoho muže, čtrnáctileté milenky a milovníka dětského porna. Oceňuji Lyneho režii, oceňuji bravurně sestříhanou závěrečnou scénu, oceňuji Morriconeho hudební doprovod. Oceňuji mladinkou Swain, která je zde vlhkým snem mužů, chytajících druhou mízu. Pětihvězdičkové drama. ()

kamigava

Krásná Lolita + Jeremy Irons + Morriconeho hudba = báječná podívaná. Knihu jsem nečetl, ani původní Kubrickovu verzi jsem ještě neviděl. Příběh je velmi poutavý, dramatický a emotivní. Nenudil mě, spíš mě pohltil těmi úchvatnými záběry na Dolly. Navíc Irons opět předvedl, jak kvalitním hercem opravdu je. Na druhou stranu váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Uvidím po druhém zhlédnutí. ()

Tomyš

Jeremy Irons je nevýrazný herec a vzhledem k tomu, že je tento film postaven na něm, nemohu hodnotit lépe než **, protože mu nepomáhá ani režisér ani scénář. ()

FunThomas

Výborně udělaný film. Jeremy Irons září v hlavní roli. Netušil jsem, že právě Lolita natolik splní moje představy a vylíčí Humberta jako chudáka a ne jako devianta. Bylo my ho na konci líto, jak jeho auto kičkovalo osamocenou silnicí... ()

CamperCz

Výborné zpracování mého oblíbeného románu. Jeremy Irons je tradicne skvely, Dmonique Swain se pak v me mysli stala jedinou moznou Lolitou, kterou si predstavim pokazde, kdyz padne toto jmeno. Melo to slabsi chvile, ale i tak nejdu niz ne za 4* ()

wampire23

Jednoznačných 5*. Herecké výkony všetkých sú úžasné (najmä Lolita, ale ani Jeremy nezaostáva). Príbeh o osudovej láske, ktorá pretrváva desaťročia. Aj keď v rôznych podobách. 90% ()

sedlo03

Tak tohle jsem opravdu nečekal.Na film jsem se podíval pouze kvůli recenzi jednoho kamaráda, ale to co jsem viděl mě vyrazilo dech. Jeremy Irons a Melanie Griffith podali heroické výkony,k tomu skvěle zrežírované a výborně napsané.velmi originální drama, které mě učarovalo. 90% ()

Vesecký

Samozřejmě, člověk je zvědavý, když se tolik o tomto filmu mluví. Celý příběh spočívá na skvělém hereckém výkonu tehdy šestnáctileté či sedmnáctileté Dominique Swainové. Pubertální dívenku sehrála skvěle, ale přece jen je na ní vidět, že jí je o nějaký ten rok víc. Točit s dvanáctiletou dívčinou by asi byl problém hraničící i se zákonem, takže beru to, že Lolita byla nymfomanka, ale kdybych se ocitl v roli Humberta, tak bych se rozhodně necítil býti pedofilem. Ovšem až na ten věkový rozdíl... Čili - tady bylo jisté úskalí. Irons hrál standardně, tedy vlastně hollywoodské klasické civilní "nic moc" a nic osobitého. Melanii bych v roli Lolitiny matky nepoznal. Přesto příběh musel zaujmout, a tak dávám čtyři hvězdičky. Jo - a ten dodatek na konci, který měl dokazovat pravdivost příběhu, si autoři taky mohli odpustit. ()

fifi.m

Nechápu, proč tato verze Lolity má nižší hodnocení než ta Kubrickova. Dominique Swain byla vážně sexy (na rozdíl od lolity předešlé)! Film byl možná trochu zdlouhavý, ale to je tak jediný, co bych mu vytkla. Erotické napětí bylo vyjádřeno v dokonalé míře, nebylo toho málo a nebylo to ani přehnané. Vlastně jsem se dokázala vcítit do postavy hlavního hrdiny a chápala jsem proč dělal to, co dělal, proč byl lolitou posedlý… Knihu jsem sice doposud nečetla, ale řekla bych, že nějak takhle si to Nabokov představoval. ()

jane1106

Překvapivě silné drama, kde Jeremy Irons nehraje prohnilého pedofilního zvrhlíka, ale velmi komplexní postavu, muže zmítaného kdesi mezi ochranitelskou otcovskou a vášnivou fyzickou láskou ke stvoření s vizáží rozpustilé dívky, ale plně vyvinutým sexuálním instinktem. Hloubku Ironsova výkonu geniálně dotváří Morriconeho překrásná melancholická hudba, při jejíchž tónech působí jízda auta deštivou krajinou velmi poeticky. Dominique Swain byla úžasný objev, těžko si lze představit spontánnější, vyzývavější a zároveň zranitelnější Lolitu a docela ráda bych ji viděla v nějaké další zajímavé roli. Lyne režíruje s citem, erotické scény jsou správně vyvážené a nezávání samoúčelností (na čemž má pravděpodobně podíl i věk Dominique v době natáčení). Zbývá ještě zkouknout staršího Kubricka a pak se vrhnu na Nabokova. ()

cyphercz

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu s neuveritelnou atmosferou, emocema, hudbou od Morriconeho, neskutecnou Dominique Swain a nemene skvelym Jeremy Ironsem. Klobouk dolu pred Adrianem Lynem za tento pocin. Za shlednuti stoji take 8 deleted scenes k videni na youtube. ()

jasanka

Konečně film, který se celkem věrně drží knižní předlohy, a za to má od mě velké plus. Film mi nepřišel nějak extrémně šokující (možná je to právě tím, že jsem dříve četla knihu), spíš psychologický. Jedinou výhradu mám k závěrečné hlavní scéně (střelba), která jakoby se svou agresivností snažila přehlušit děj odehrávající se v úplně jiném tempu. Za tohle ubírám jednu hvězdičku. ()

raud

Moc hezkej film!!Výborná Dominique Swain!!!Výbornej Jeremy Irons!!!Jen se trochu vleče a ten konec, kdy se Humbert mstí, je divnej. ()

*Colorado

Ona děsná kráva, on děsnej blb. Leč pro něj mluví to, že být v některých momentech na jeho místě, tak asi taky pociťuju nějaké ty tlaky :) Možná to mohlo být kratší, ale jinak není filmu moc co vytknout. ()

Bankovní loupež á la Lyne

Bankovní loupež á la Lyne