poster

Lolita

 • USA

  Lolita

Drama / Romantický

USA / Francie, 1997, 137 min

 • tahit
  ***

  Pro koho je Nabokov oblíbeným spisovatelem, tak jistě si tuto knihu nenechal ujít, která právem patří do vínku klasické literatury. Bohužel film je trošku o něčem jiném, ale tím rozhodně nechci říci, že film je špatný, naopak, ale jednoduše nedosáhl Adrian Lyne filmového souznění s románovou předlohou.(10.10.2007)

 • kingik
  ***

  Adaptace Nabokovovy knihy se ujal Adrian Lyne. A vyšel mu především výběr obsazení. Profesora Humberta, který propadne kouzlu 12 leté dívky, hraje přesvědčivý Jeremy Irons, náročný part nezletilé dívky zvládla Dominique Swain. A právě herecké obsazení je tím nejsílnějším prvkem v jinak docela průměrném filmu, který sice chce být za každou cenu kontroverzní, ale tématu se chopil docela povrchním způsobem.(5.3.2009)

 • BadoXXII
  ****

  Scény s Dominique patria do zlatého klenotu kinematografie :o)) Bolo mi z nej horúco, uff. A tie zábery na jej telo!!! Majú neskutočnú silu, niekedy je menej nahoty viac.(31.3.2009)

 • - Natalie Portman odmítla roli Lolity (Dominique Swain), protože nesouhlasila se sexuálním obsahem. Tvůrci zvažovali obsazení Jennifer L. Hewitt. A konkurzu se zúčastnilo 2 500 dívek, mezi nimiž byly Christina Ricci a Melissa J. Hart. (Zdroj: notstarring.com) (Kulmon)

 • - V době dokončení snímku byla v Americe znásilněna a zavražděna dětská královna krásy státu Colorado a kvůli ožehavosti tématu filmu se ho žádná společnost neodvážila distribuovat - proto byl film promítán jen v Evropě. (cubajz)

 • - Protože herečce Dominique Swain bylo v době natáčení pouhých 15 let, měla na sobě ve scénách, kdy mělo dojít k bližšímu tělesnému kontaktu, připevněný polštář. Pro sexuální scény pak měla dublérku. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace