Píše se rok 1947 a čtyřicetiletý anglický profesor Humbert Humbert přijíždí do USA učit na univerzitě. Když si pronajímá pokoj v domě Charlotte Hazeové, spatří v zahradě majitelčinu dvanáctiletou dceru Lolitu. Zjišťuje, že potkal svou osudovou lásku a je ochoten udělat vše proto, aby byl Lolitě stále nablízku.Využije lásky Lolitiny matky, a přestože ji nesnáší, ožení se s ní. Vztah Lolity a Humberta se naplno rozvine - Humbert Lolitě zatají smrt matky a odstartuje s ní divokou cestu Spojenými státy. Po celý čas jsou sledováni. Po dvou letech Lolita Humberta nečekaně opouští... Příběh graduje. Hluboká žárlivost a pocit viny z nevhodné lásky začnou Humberta měnit v psychicky labilní trosku... (oficiální text distributora)

Caliboss

Je zde věnován větší prostor intimnímu vztahu Lo s Humbertem než v Kubrickově verzi (1962), jenže v té jsou zase mnohem lepší dialogy, je citlivější a závěr působí smutněji. Ale oba režiséři vyprávějí stejně úchvatný příběh za 5* ()

Clerfayt

"Lolita, Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše. El-ó-el-í-té-á: špička jazyka se vydává na třístupňovou procházku patrem a na „- tři!" ťuká o zuby. Lo. Li. Ta. Byla Lo, prostě Lo, každé ráno, kdy vstoje a v jedné punčošce měřila metr pětapadesát. Lolou byla v kalhotách. Dolly jí říkali ve škole. Jako Dolores se podepisovala. V mém objetí však byla vždycky Lolitou." Skvelá psychologická dráma, ktorá rovnako ako jej geniálna knižná predloha od Vladimira Nabokova spustila vlnu nevôle a zaradila sa medzi tie najkontroverznejšie diela svojej doby. Najmä v krajinách ako USA kde sa sex so 14-ročnou rovná znásilneniu. Humbert pedofilmi a zvrhlíkmi opovrhuje. Je presvedčený, že jeho láska k Lolite je úprimná. Zároveň si ale uvedomuje hriešnosť svojich túžob, no nemôže jej odolať. Ona sa s ním hrá. Vie to. Ale kde je hranica medzi ženou a dieťaťom? Vinný, či nevinný? Tieto otázky pri sledovaní Lolity bezpochyby napadnú aj toho najväčšieho moralistu. Aspoň raz. Celý film stojí najmä na Jeremym Ironsovi, Dominique Swain a na jednom z najlepších Morriconeho soundtrackov. Z každého záberu, či tónu hudby je cítiť silná melanchólia a záver nepotrebuje komentár. Pre mňa najlepšia psychologická dráma o ľudskej sexualite. ()

boombang

Incestně-pedofilní klasika. Nic extra - kromě působivého závěru a výkonu hlavní představitelky, samozřejmě. Chvílemi ovšem dost nuda a marné hledání kultovního statusu filmu. A jaksi permanentně vyděšená tvář Jeremyho Ironse mne už ke konci vyloženě iritovala. ()

zed.

Schválne som si počkal, kým si pozriem obe sfilmované Lolity a až potom ich ohodnotím, nech si ich porovnám. A porovnávalo sa celkom ľahko - komentár píšem k tej....lepšej. (Obom som ale dal ****, predsalen sa na to treba pozerať objektívne) Hlavný problém kubrickho prevedenia je rok, kedy natáčal, čiže tomu nedal (samozrejme, nemohol si to dovoliť) takú dôveryhodnosť a šmrnc, čo príbehu samotnému dosť uškodilo. Zato nižší vek a riadna zmyslnosť Dominique Swain....to vám je veru iná dvanástka, ako tie, čo bežne stretávam. Fakt veľmi dobre zahrané hlavné roly. Obe dve. Ked tak nad tým ale teraz rozmýšľam, mohol som s hodnotením počkať, kým si prečítam román. Jups.... ()

Karda

Určitě poutavější než Kubrick.Tenhle film má energii kdežto ten původní je děsně chladný.Možná to způsobila výtečná hudba.Ale ta závěrečná přestřelka je opravdu přes čáru ... ()

george82

Mě to prostě nějak nevzalo. Irons se choval jak nadrženej puberťák a naše Lolitka jako rozmazlená pipinka. Naprosto ničím mě film neoslovil. Dvě hvězdy z úcty k předloze jinak nic. ()

Olafsson

Geniální nadčasové umělecké dílo se strhujícími výkony J. Ironse a D. Swain, ke kterému je jednou za čas rád vracím. ()

PlysovyMacko

Film ma sklamal, moc ma nebavil. Nepochopila som osudovost ich vztahu - prišlo mi, že on je len nadržaný spat s mladým dievčaťom a ona si užíva akú má vďaka tomu nad nim moc. Erotiky malo a hudba pekna. ()

Xpojntman

S lolitkama to prý není nemoc, ale nedočkavost. U některých holek není věk přesně poznat. Tady ve filmu podle Rusáka Nabokova jsou karty rozdaný, hned na začatku, že? Ruku na srdce některý lolitky jsou sexy. ()

ric

Dominique Swain svoji roli zvládla bravurně - přesně ta poloznuděná sofistikovaná nynfa jaké opravdu existují. No a Jeremy Irons bezpochyby bezchybný. ()

me3x®

Znepokojujúci film. Ako povedal sám režisér: divák bude znepokojený, lebo bude na strane hlavného hrdinu a nebude sa mu pritom páčiť, čo robí. Nechápem, prečo je napísané tu že je to anglický profesor, keď v úvode je Francúzsko a aj neskôr tvorí učebnicu francuzštiny. Nevidel som Kubrickovu verziu, ani som nečítal knihu a film som videl len tak, nevediac o čom je. A bolo to silné. Bolo to prekvapivé. A bolo to znepokojujúce. A Jeremy to zahrál moc dobre a Lolita vyzerala moc dobre... a celé to bolo moc dobré ale nie až také dobré, aby to malo na 5*. ()

Didisek

Kdo četl knížku, není asi tolik spokojen s touhle zkrácenou verzí, kdy se úplně vynechává období mezi zmizením LO a jejím dopisem Humbertovi, kdy si Humbert najde přítelkyni, se kterou bydlí asi necelé 2 roky, ve stejném věku jako je on. Kvůli této knížce byl Nabokov stáhnut z návrhu na Nobelovu cenu, ale myslím si, že nelituje. V několi zemích byla přísně zakázaná.. Film byl samozřejmě také lahůdka, Jeremy Irons více než výborně zahrál pedofila...Dominique byla taktéž skvělá lolitka. ()

Tinaa

Film pěkný, přesně podle knihy, i tak jsem si ho ale neužívala nijak zvlášť. Viděno jen pro účel maturity, abych to mohla porovnat, bylo mi jasné, že kniha je stokrát lepší. ()

Bankovní loupež á la Lyne

Bankovní loupež á la Lyne