Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

Kolssteyn

"...všichni máme své stroje času, ...ty co nás přenášejí do minulosti jsou vzpomínky a ty co nás nesou dopředu, jsou sny." ()

TETŘEF

Jednu za úvodní atmosféru zasněženého New Yorku předminulého století. Ale zbytek? Nuda a blbost k uzoufání.. ()

Raziel_cz

ČT 1 dávala jednu dobu každý pátek v 11 večer nějaký sci-fi odvar. Naštěstí se našly i 2 kvalitní kousky a sice Stroj času a eXistenZ. ()

CyriC

Miluji H.G. Wellse, Miluji Badelta, Miluji tento film, který je volně inspirován Wellsovou prací. Vezměme to jako audiovizuální nádheru a nepřemýšlejme o dalších věcech. Člověk dokonce polituje toho staletími zmoženého Jeremy Ironse. A nezapomeňte, shoďte lidem z hlav všechny buřinky co uvidíte. V tomto filmu je mnohé, ale vše je velmi nenápadně zaobaleno a je nutné o tom chvíli přemýšlet, nečekejte, že vám to někdo naservíruje pod nos, jako to dělá např. Nolan. ()

Hapretor

Tento film jsem viděl dost dávno. A přes opravdu hezký vizuál mi připadal nudný a nenápaditý. Shodou okolností jsem po dlouhé době, ve velkém rozestupu, viděl (nejspíš) původní film "The Time Machine (1960)", k mé radosti, abych snímky porovnal, a ten starší byl o mnoho lepší. Opět jsem se utvrdil, že triky nejsou všechno. A navíc Gay Pearce neni zas tak dobrý herec. Sci-fi? spíš Shi-ty! ()

Rockerman

Mě se to celkem líbilo. Velmi pěkné triky, překvapivý průběh, ale i to morální poučení tu nějaké je. Vždycky říkám svým blízkým, že "kdyby" nic není. Žádné kdyby neplatí, buď něco je nebo není. A zhruba o tom to je. K tomu, že minulost se nedá změnit ani pomocí stroje času přibylo i varování lidstvu, aby technický pokrok nepřehnal, jinak špatně skončí. ()

BeranSon

Time Machine je příjemným snímkem, ale naprosto bez náznaku sebemenšího jádra. Vizuálně si tvůrci pěkně pohráli a některé triky kvalitně určili náznaky filmu, ovšem děj je teda bída. Poloplasticky a na poslední chvíli vytvořený děj je naprosto nekomplikovaný, a to je právě ono propadliště. Kdyby víc lámali divákovi mozek bylo by to jiné kafe. Guy Pearce je fakt precizní a ostřílený herec, to mu nechávám a Wells to taky nepojal úplně nejhůře. 4/10 ()

Eeuanmainyaq

Knihu som čítal už pred mnohými rokmi, no celý čas som si nebol istý či som tento film už videl, alebo je to mojou predstavivosťou. Zdalo sa mi to byť extrémne verné predlohe. Ďalej, neviem či bola chyba v komunikácií či už v pláne čo s tým filmom urobiť, balansovalo to medzi rozprávkou a filmom, ktorý by si zaslúžil byť braný seriózne. Čo si pamätám, s knihou to bolo podobné, no tam to je tolerovateľné, pretože vtedy boli jednoducho iné časy a vkus. Dnes sú v móde celkom iné kompromisy (a iné boli rozhodne aj v 2002 roku). Toto prevedenie filmu je podľa môjho názoru celkom zaujímavé a podarené, no nie je tým čím by malo byť, čo je škoda, pretože možností je dosť. Na druhej strane chápem, že režisér si chcel uctiť predka, no natíska sa otázka či nemal radšej posunúť jeho prácu do budúcnosti. Snáď ďalší pokus, dákeho iného režiséra bude svojráznejší. ()

BOURQUE

Je vidieť, že dali záležať na vizuálnom a postapokaliptickom obraze. Bohužiaľ však okrem dobrého výkonu G. Pearce je tu skoro všetko v pozadí: ostatní herci (najmä J. Irons), prepracovanejší príbeh a rozsiahlejšie zobrazenie jednotlivých období. Potenciál, ktorý zostal nevyužitým. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

P.J.2

Už si to dost dobře nepamatuju ale vím že se mi to docela i líbilo a že jsem to neviděl jen jednou, asi budu muset po tolika letech opět zkouknout. ()

levente

Mé očekávání plné obav o kvalitu bylo nesprávné. Docela zajímavý příběh doplnily perfektní efekty v cestování časem. Rozhodně je to nejlepší film, co jsem v tomto žánru viděl. Lepší návratů do budoucnosti, z nichž tady chybí pouze více humoru. Já se bavil! ()

Ivo

Vidím že většina recenzentů hledí na tento film spíše opovržlivě - ale mně se líbil moc. Příjemná oddechová dobrodružná podívaná s překvapivým průběhem a skvělou vizuální stránkou. Proti vysoce ceněným Kill Billům, Lost Highwayím a podobným úchylárnám, je to úplná balada ()

Jeand´Boa

Hvězdička za: a) snahu hlavního představitele a b) vizuální pastvu s vydařenými triky... Nic víc, nic míň... Stejně jako tento film, i já se snažil - snažil jsem se najít další pozitiva - ale stejně jako tento film neuspěl v jakékoliv zajímavosti, i já byl ve svém počínání bez zdaru... ()

lxbch

Námět filmu není špatný, ale už i děti na základce přece ví, že hrát si s časem může narušit časoprostorovou kontinuitu! ()

Stíba

Je to už dlouho co jsem tenhle film viděl ale pamatuji si, že mě zaujal tak, jak je u mě pro filmy zaobýrající se cestováním v čase typické ()

Kremik

Bohužel, naprosto nevyužitý potenciál knihy. Herecky to není zas tak špatné, ale proboha co dělali scénaaristé, když tohle psali? :( H.G. Wells se asi za poslední roky musí obracet v hrobě... ()

Mandalorian

Výborné zfilmování knižní předlohy. Dokonce bych řekl že jedno z nejlepších. Guy Pearce byl vynikající a všichni ostatní také. Nemůžu jinak než 100%. ()

Ihuj

Velmi pěkná pohádka. Kouzelné výpravou i hudbou. V jednotlivých dobách úplně jiné pojetí a to včetně stylu hraní stejného herce. To mi nepřijde jako nekompaktní slátanina a neumělství, ale naopak jako hodně vtipná přidaná hodnota. Jelikož odmítám cestování časem už od základu, tak mě neruší ve filmu ani jiné 'vědecké' nesmysly. Co do myšlenek žádné sci-fi terno, opravdu to působí spíš jako pohádka, ale určité podněty to nabízí. ()

bubblebobble

Neviem či mal byť toto nejaký megahit keď tu čítam, že to veľa ľudí sklamalo. Ja som k tomuto filmu nikdy tak nepristupoval keďže som ho videl v jedno letné popoludnie úplnou náhodou v TV. Musím povedať, že pre mňa bol tento film jeden z najzvláštnejších aké som kedy videl. Pôsobí na mňa stiesnene dokonca až komorne. Cítil som sa ako zavretý v malej krabičke a čas okolo mňa bežal a bežal. Neviem si predstaviť odísť zo svojej doby a žiť ďalej s tým, že už nikdy nikoho neuvidím aj keď stále existujú tam niekde v minulosti. Či bol v myšlienke film originály to tiež neviem ale rozhodne ju dokázal pocitovo na mňa preniesť. Videl som ho už pár krát a ten divný pocit som mal zakaždým. ()