Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

hrumsrt

Už tehdy v 19. století se povedlo dojít k tajemství cestování časem. My o více než sto let později jsme se představě nedokázali pořád přiblížit. Alex je prototypem postavy, která snadno získá sympatie díky svým motivacím. Ale jak praví jiné pravidlo "kde je smrt, tam je vždycky smrt". Klasický sci-fi koncept, který nepramení od nikoho jiného než otce žánru H. G. Wells a možná právě proto má snímek v sobě takové osobité kouzlo a touhu za fantastičností. Nejprve to baví, ale v odvaze ukázat nové nepoznané jsou představeni morloci. V tuhle chvíli jde snímek úplně do ****, divný masky a úplně absurdní lore celého světa. A náš zlomený zvědavý hrdina velmi jednoduše podlehne prostooděnné domorodé slečně. Nicméně přes svůj zajímavý způsob cestování časem vešel snímek do jakéhosi kultovna, na čemž má jistě podíl i TBBT. 55% ()

Kennedy_R

Mně se to líbilo. A už jsem to viděl po několikáté. Má to pro mě pěkné kouzlo. Divím se zdejšímu nízkému hodnocení. Je to romanticko dobrodružná pohádka pro dospělé a tak se to musí brát. A Guye Pearce mám rád. ()

J.Mayen

No hlavni herec je opravdu strasne,ale strasne nesympatickej. Krom toho a jeste dost slabych triku se clovek snad ani nenudi. Pekny napad,ale realizace mohla byt opravdu lepsi. Presto budu hodnotit nadprumerem i kdyz na rok 2002 bych ocekaval trochu vic zabejcit. ()

Šak

První půlhodinka filmu je úžasná hlavně cestování časem nemá chybu. Dál už to nefunguje tak jak by mělo, ale stale si snímek drží určitou laťku kvality, kterou si zachová až do samého závěru. Ještě chci upozornit na nádhernou hudbu Klause Badelta, která mě mile překvapila. ()

TesterX

Nudny scenar, ktery vas dovede k priserne postave Jeremyho Ironse jak z pohadky pro trilete fracky. Kdyby tam bylo aspon vice akce, ale ono nic. Takze nehazim do odpadu za technicke zpracovani a virtualni knihovnu v podobe cernocha:). ()

Yetikuty

Hezke vizualni efekty pri cestovani.Bohuzel pribeh nejak vázne a je místy kapanek nudný.Nicmene film to neni uplne k zahozeni.Clovek se pri sledovani pobavi... ()

arcy666

Je modlou i odpadem zároveň. Záleží jen ke které skupině diváků se zařadíš a jesti u tebe dostane tenhle snímek vůbec šanci, poznáš to po prvních deseti minutách. U mě zafungoval okamžitě takže hodnocení musím mít zatraceně neobjetivní a krutě ovlivněné ať už hereckým nakopnutím od Guy Pearce, vláčnou hudbou a samozřejmě vizí cestování v čase :-). Tudíž nenacházím žádné chyby (rozdoně netvrdím že zde nejsou) ()

WDMD

Vizuálně moc hezké, námět zajímavý, ale scénáristicky je to bídné. Je to ale skoro na 3 hvězdičky. ()

spawnxp

Na rok 2002 dost neuvěřitelně přiblblý kulisy budoucnosti. Film v podstatě zachraňuje knihovnickej hologram, což je ovšem žalostně málo. Bod za stroj času. ()

Mistle_

Zajímavě řečeno, že vše je pomíjivé a jak by to s naší civilizací nakonec mohlo skončit .. nicméně .. jinak film podprůměrný. ()

raxxx

Knihu jsem nečet ale čekal jsem jak si režiser vyhraje s možnosti stroje času ale vysledek je děsna nudna blbost :-( ()

ToxicAli

Málo kdy se najde podobný obsahový slepenec, který velmi špatně vykrádá Planetu opic a vůbec obsahuje kopu různých filmových klišé. Celé to navíc umocňuje hromada, jak fyzikálních, tak prostě jen logických (profesor s vyrýsovaným hrudníkem s agilitou akčního hrdiny) nesmyslů. Na druhou stranu jsou tu pěkné efekty při cestování časem a poměrně krátká stopáž zajistí, že snímek skončí dřív, nežli by vás unudil či nějak jinak naštval. ()

Thorgerda

Film, který už mi trochu vybledl v paměti, krom plíživého pocitu, že se tu tak trochu akcentuje kontroverzní myšlenka o tom, že některé rasy mohou být dobré, a některé prostě od podstaty zlé, nenapravitelně zkažené - tudíž není žádným hříchem je zcela eliminovat, ba naopak. Ta kontroverze už je obsažena v původní Wellsově předloze, ale vzhledem k tomu, že film vznikl ne dlouho po 11. září 2001, nějak mne to trklo do očí.... Jako by se tu zábavnou formou alibizovalo něco, co se už léta odehrává mimo filmové plátno v některých koutech světa. ()

DansteR

Mám z toho trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu je námět velmi zajímavě zpracovaný, na stranu druhou pravě to zpracování zvláště druhé části ten celkový dojem dost kazí. Guy Pearce válí jako obvykle a jednotlivá místa a časy kam se dostane jsou taky pěkně popsáná, jen ta "magorárna" ke konci ten dojem trochu kazí 65% ()