Příšerná tchyně

Diabolská svokra

Komedie / Romantický

USA, 2005, 102 min

• Faye

Jane Fonda se nechtěla v době své největší slávy znát k filmu „Barbarella“. Vyloženě ten film nenáviděla a vždy prohlašovala, že je dramatická herečka a tahle role byl její největší omyl. Docela by mě zajímalo jaké pocity chová ke své nejnovější „dramatické“ roli tchýně. Mám ráda odpočinkové filmy, takže i přes nevalné kritiky jsem se na film a na opětovné setkání s Jane těšila. A přestože v tomto dílku dostala značný prostor ( jak se sluší a patří na velkou a slavnou herečku) a ve kterém se dá od okamžiku, kdy dámská válka je už otevřená a vzájemná, najít i jistý vtip. Bylo mi z jejího návratu na velká plátna dost smutno.(13.4.2006)

• Enšpígl

Mě fascinuje jak Jennifer Lopez neumí hrát a pořád hraje,ale co víc mě se prostě líbí, potvora jedna.(14.8.2006)

Rozpočet $43miliónovTržby USA $82,931,301Tržby Celosvetovo $154,749,918/videl v kine: 60%/(4.9.2005)

• mandes

rozpočet : $43 million tržby celosvetovo : $154,749,918(11.3.2007)

• tron

„Manželstvo je... nazvime to staromódnym posvätným zväzkom, do ktorého by mal ísť zrelý človek.“ – „A čo vaše štyri rozvody?“ Oproti tomuto polotovaru je LEMRA LENIVÁ sviežou romantickou komédiou. Jennifer Lopezová má nezadržateľne za sebou časy, kedy bola nová a milá (VLAK PLNÝ PEŇAZÍ, ANAKONDA, ZAKÁZANÉ OVOCIE, CELA). Teraz je striedavo neznesiteľná (SVADBA PODĽA MARY, DOSŤ, GIGLI) a striedavo otravujúca legendy (Redford + Freeman = ŽIŤ PO SVOJOM). Ak DIABOLSKEJ SVOKRE nedávam zaslúženejších 20%, tak iba kvôli zopár aspoň podpriemerným vtipom (svokra svokry, krabicové víno, fackovanie), za Adama Scotta a za Jane Fondovú, ktorá stvárnila poslednú „poriadnu“ rolu v roku 1990 (STANLEY A IRIS) a kvôli DIABOLSKEJ SVOKRE sa zo záhadného dôvodu (peniaze?) vrátila. Sledovať pri takejto ponižujúcej spotenej filmovej fuške legendu, ktorá bola päťkrát nominovaná na Oscara (KONE SA TIEŽ STRIEĽAJÚ, JULIA, ČÍNSKY SYNDRÓM, NA ZLATOM JAZERE, ANEŽKA BOŽIA), dvoch získala (KLUTE, NÁVRAT DOMOV) a hrala po boku Branda (ŠTVANEC) i Redforda (BOSÉ NOHY V PARKU, ELEKTRICKÝ JAZDEC) a režíroval ju Cukor, Pollack, Pakula, George Roy Hill, Godard, Jewison i Lumet, je smutné a za staré časy dávam až prehnaných 40%.(26.10.2008)

• Fr

tchýně viola dělá v televizi rozhovory s celebritami a jednoho dne dostane padáka. chce se věnovat synovi, který však má přítelkyni a tedy trošku jiné plány. po té, co viola prožije šok z plánované svatby, by mělo docházet k vtipným situacím. ale nic moc. viola zapojí všechny svoje schopnosti, jak ztrapnit nastávající snachu. vtipného pomálu. hlavní předností má snad být sexi J.L., ale nějak to na mě nefunguje. záchvaty panické úzkosti u protivné ženy mě taky neberou. situace by se mohla změnit, když J.L. prohlédne úlisnost tchyně a začínají se navzájem NIČIT. tu a tam by se dalo pousmát. pak přichází usmíření a já jsem hotovej. nebýt celkem solidně odvedené práce od J.F. nestálo by to ani za tu jednu hvězdu.(31.1.2006)

• Brouk

Romantická komedie, to je visačka tohohle filmu.... Myslím, že toto označení je nehorázná drzost. tento film není ani romantický a ani vtipný, tudíž komedie to také není. Co je to? Já fakt nevím, mám jen pocit, že mi někdo či něco ukradlo čas, který mi nikdo nevrátí.... Ne, není to vůbec film, který je třeba nijak zvlášt zaobírat... Možná časem jako ukolébavku na nějaké TV, pokud možno nedabovaným....(25.8.2005)

Jak někdo dokázal do snímku natlačit takové množství nepovedených vtipů asi nikdy nepochopím, přesto jsem se však u Příšerné tchýně velmi bavil. Tím hlavním důvodem je Jane Fonda, která rozehrála naprostou one woman show - pominu-li těch pár nepovedených vtípků. Zapomeňte na příběh a tu hloupou postavu, kterou hraje, ale všímejte si těch maličkých detailů, které přidává právě ona. Krom toho nejspíš nikdy nezapomenu na to, jak geniálním způsobem se jí podařilo zahrát všechny fáze, které její role nabízí - předstírání, zoufalství v osamocení, probuzení - horší je to už se samotným řáděním, které je ovšem hloupé už samo o sobě.(26.12.2007)

• choze

Hodně blbé. Koukatelné hlavně díky Jennifer.(25.10.2008)

• Gilmour93

S tchýní můžete mít buď dobrý vztah a nebo když ji vidíte s koštětem, přemýšlíte, jestli se chystá zametat nebo odletět.. Monster-in-Law je ten druhý případ, jen v možná pro nás netradičním gardu "maminka synáčka" a já musím konstatovat, že s výjimkou pár vtipných momentů, o které se postarala navrátivší J.Fonda (při některých hysterických výstupech jí snad měli zavolat exorcistu), se jedná o typ komedie, jenž z rektálního otvoru Hollywoodu vyleze za rok veletucet. Mám jednu, čistě hypotetickou otázku. Kdyby měla Lopézovic Jennifer pozadí podobných proporcí jakýma disponuje Roseanne (tzn. penzionovaný tažný valach), byla by stále obsazována do rolí hispánských krásek prostého původu, co k bohatému štěstí přišli, jen pro své vskutku mistrovské herectví..?(1.8.2011)

• Darren

Nenadchne ani neurazí, nebaví, jen poměrně dost nudí. Taková je Příšerná tchýně.(10.7.2006)

• Kaka

Skutečná příšernost. To, že si někdo vůbec dovolil tento snímek vpustit do kin považuji za drzost nejtěžšího kalibru. Jane Fonda se zde akorát ztrapňuje a do slušného hereckého výkonu má daleko. Vartan je poměrně sympatický, ovšem má tak tragicky napsanou postavu, že se to snad ani nedá popsat bez použití vulgarismů. Jennifer Lopez má jednu rajcovní scénu (šaty) a tím to hasne. Celé je to tisíckrát omleté klišé, bez vtipu, dynamiky a zdravého nadhledu. Těžkotonážní trapnost a pro mě rozhodně nejhrůznější filmový zážitek roku.(5.2.2006)

Prva polovica komedie sa mi zdala byt pritiahnuta za vlasy, ale ta druha sa mi pacila o nieco viac. Cakal som trosku vaznejsie postavy hercov, ale uslo to.(17.10.2007)

• gudaulin

Jane Fondová byla kdysi uznávanou ženskou filmovou hvězdou první velikosti, jenže filmový business je k herečkám krutý a drtivá většina z nich končí svoji kariéru předčasně. Po delší přestávce se pokusila vrátit k hereckému řemeslu a musela vzít zavděk postavou hysterické protivné tchýně, kterou by v dobách své slávy pokládala za urážku. Při některých jejích scénách jsem ji musel opravdu litovat. Opět jde o nenáročnou a předvídatelnou podívanou bez chytrého humoru a o ten druh filmu, který po pár hodinách zapomenete. Celkový dojem: 35 %.(3.1.2011)

• sud

Rutinní romantická komedie na stokrát provařené téma. Ač se mi líbí Jennifer Lopez (jako ženská, ne jako herečka), po všech stránkách mě zaujala mnohem více Jane Fondová. Na svůj věk je velice šarmantní a pohledná. No, ne nadarmo byla koncem 60. let vyhlášena za nejkrásnější herečku. 37%.(13.5.2008)

• castor

Jane Fonda si představovala asi lepší comeback!! Neukočírovaná směsice by za shovívavé hodnocení měla poděkovat především několika vedlejším postavám (zejména osobní asistentka Ruby). Plytký a hloupý film na léta vděčné téma, sám sebe nazývající komedií, prakticky nabízí jen rozvztekanou vysloužilou moderátorku, která v šoku zjišťuje, že se její synáček-chirurg zamiloval do chudé brigádnice. Začne kolotoč vzájemných antipatií, o nic jiného než o rádoby šťavnatý ring ani scenáristce nešlo, přičemž je vám docela jedno, kdo má zrovna navrch. Vyzývavé Jennifer Lopez navíc jen horko těžko uvěříte její roli laskavé Popelky, která by si pro druhé nechala vrtat koleno. Jako už po NĚKOLIKÁTÉ nemá tahle Portorikánka naprosto žádnou snahu vymanit se z rolí „skromných krásek v nesnázích“ a i nadále je právem uznávaná spíše pro své fyzické půvaby.(4.1.2008)

• ajuska

Jenom výjimečně vybídne stupňující se souboj dvou žen k pousmání, po většinu času však bohužel nebezpečně balancuje na hranici nudy a trapnosti. A konec? No, čekala jsem něco amerického a limonádovitého, ale že až tak...(14.2.2008)

• NinadeL

Jane Fonda se dobrovolně zřekla své jediné pořádné role Barbarelly, aby se stala tímhle. Fajn, její volba.(16.1.2010)

Zpočátku velice příjemná romantika, avšak od chvíle, kdy se na scéně objeví Fonda je to bohužel jen další z řady tuctových (trapných) komedií. Ale jako odpočinková záležitost je to do jisté míry účinné.(13.2.2012)

• nunka

Dokola omielaná tematika, ničím extra zaujímavá a typická americká komédia, akých tu už bolo...(8.4.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13