Arnold

• USA Arnold

Epizody(3)

Slavný kulturista, úspěšný hollywoodský herec a taky vlivný politik. Osobní dokument o pestrém životě a kariéře uznávaného Arnolda Schwarzeneggera. (Netflix)

Recenze uživatele Cappuccino k tomuto seriálu (4)

Arnold (2023)

Dokument neobsahuje všetko, čo by som si želal, a niektoré pasáže z Arnoldovho života preskakuje (mnohé historky z filmov, vzťahy s deťmi) alebo zrejme aj zámerne vynecháva (kontroverzný ročník Mr. Olympia 1980). Väčšiu časť toho podstatného však pokryl a určite by som ho odporučil každému, koho príbeh Arnolda zaujíma. Pokiaľ však máš Schwarzeneggerov trojboj (kulturistika, herectvo, politika) približne naštudovaný, nedozvieš sa nič extra. ()

1. část: Sportovec (2023) (E01)

Forma za jednotku, obsah za dvojku. Diváci, ktorí majú o Arnoldov čo to načítané, sa nedozvedia prakticky nič nové. Trocha som dúfal, že sa vo filme okrem Zanea objavia aj iné hviezdy kulturistiky a vyjadria sa ku kontroverznému Mr. Olympia 1980. Celkovo ma však prvá epizóda veľmi bavila, takže som relatívne spokojný. ()

2. část: Herec (2023) (E02)

Super výstupy kolegov Arnolda, ale pokojne by som uvítal ďalšie. Historiek zo zákulisia, ktoré sa mohli spomenúť, bolo viac. ()

3. díl: Američan (2023) (E03)

Neviem posúdiť, nakoľko bola politická časť hodnoverná, ale veľmi sa mi páčilo, že tvorcovia nevynechali Arnoldonovu neveru a Schwareznegger sa k nej postavil čelom. Zároveň ma dojalo, ako citlivo hovoril o svojom zosnulom bff Franco Columbovi. Mám pocit, že v poslednej časti Arnold konečne nehral takého machra a zletel trochu na zem. V tejto polohe mi je osobne oveľa viac sympatickejší, než keď zo seba tlačí príručky motivačných citátov. ()