Strašpytlík

Chicken Little

Udatné kuriatko

Animovaný / Rodinný / Komedie / Akční

USA, 2005, 77 min

Vtipné to nebylo. Je to spíš jen hodina a půl kreslené blbosti. Ale je to nenáročné, člověk se u toho netrápí takže za to velké plus. Ovšem studio Walt Disney umí udělat mnohem lepší filmy. Slabší 3*.(18.4.2012)

• Chrustyn

Podprůměrný animák. Věřím tomu, že i děti by se u něj nudili.(27.10.2007)

• gibbon

bol som na tom filme s nepriatelkou, aj tak sa mi navsteva kina velmi pacila, iba film bol volaky cudny :-))(22.12.2005)

• genetique

Netušil som, že to môže byť až tak zlé! A naozaj. Ale veľká škoda, pretože samotný príbeh je konštruovaný skvelo, len minimálne využitie potenciálu. A to sa trestá. Minimálne je taktiž využitie charakterov postáv, takže človek sa vo filme zasmeje dokopy asi tri, štyrikrát, čo je na animák ozaj úbohé. Možno kruté, ale tak to je. 45%.(7.5.2006)

Puvodne jsem zvazoval dve hvezdicky, ale pak jsem si to rozmyslel, kdyz jsem to videl podruhe...ta jedna hvezda navic je za Rybize, nejvtipnejsi postavicku v celem animaku :)(21.9.2007)

• - Roli malého kuřátka měla původně namluvit Holly Hunter. (imro)

• - Strašpytlík byl po Dinosaurovi (2000) druhým počítačově animovaným filmem, který vznikl ve studiích Walta Disneyho. Chvíli patřil do tohoto studia také megaúspěšný Pixar, který se ale osamostatnil, a proto se i jeho domovské studio pustilo do výroby CGI filmů. (imro)

• - Ron J. Friedman prišel do Disneyho velkovýrobny na kreslené filmy jako ostřílený scénárista. Mél za sebou neskutečné množství TV sérií, např. Charlieho andílci, Dukes of Hazard nebo Iron Man a pak se v kinech objevil také jejich animák Brother Bear. (imro)