Maxipes Fík

• Československo Maxipes Fík I.
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, (1976–1977), 1 h 27 min (Minutáž: 6–7 min)

Epizody(13)

Příhody malé holčičky Áji a jejího kamaráda velkého psa, maxipsa Fíka.  Kde se vzal Fík? Jednou přinesl tatínek Áje štěně. Holčička pojmenovala pejska Fík. Fík strašně rychle rostl - vyrostl z krabice od bot, z košíku i z boudy. A jak se stalo, že přestal růst? Jednou, těsně potom, co se naučil mluvit, vypil celý sud piva. A od té doby už nerostl. Fíkovy příběhy pokračují seriálem DIVOKÉ SNY MAXIPSA FÍKA. (oficiální text distributora)

J*A*M*A*L

Myslím, že zde nemusím nic vypisovat. Stejně nemám na srdci nějaká dobrá slova, kterými bych mohl vyjádřit můj názor k tomuto večerníčku. Jednoduše další oblíbený večerníček. ()

spiritus

Josev Dvořák, se zde projevil, jako perfektní večerníčkový vypravěč. Jeho hlas Fíka, je prostě nezaměnitelný. Další z povedených večerníčků. ()

GreatestFan

typický seriál pro dětičky, na který jsem koukal jako malý rád a o něco pozděěji poslouchal na audiokazetách, už léta jsem to neviděl, a znova to vidět nehodlám. ()

waits

"Copak? Copak?" "Ale, koukáme, jak tenhle pes hraje dámu." Mizerně, že jo. Tuhle zapomněl jednou skákat." Výtečná serie, kde k sobě všechno pasuje - Šalamounovy kresbičky, Skoumalova hudba, Dvořákův přednes. To bylo krásné dětství. Jeden nový Večerníček, Maxipes Fík, skončil a hned začal jiný, nějaký Rákosníček... ()

Bukk

"Copak, copak?"..."Ále divíme se, jak ten pes hraje dámu."...."Mizerně, že? Tuhle jednou zapomněl skákat." .... A to je jen jedna z epizod pro mě geniálního večerníčku, který jsem nemohla nikdy vynechat. Mám chuť si to zase pustit. Mám ještě jednu! "Za lesem je rybník a ve vodě - zajíc s prima fintou na myslivce." Jak říkám, klasika. ()

J.J.James

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků. Především také proto, že jej máme doma na gramofonové desce a jako malej sem u Maxi psa Fíka strávil několik desítek hodin. Při poslechu hlasu pana Dvořáka, prožívajíc s Fíkem jeho dobrodružství. Celkově asi nejlepší večerníček z mojí strany:o) ()

FrancisB.

Asi nejoblíbenější pohádka mého dětství.Jednoduchost a nápaditost každého dílu je nepřekonatelná.Naprosto výborný dabing Josefa Dvořáka dílu dodává kouzlo,které se člověku vryje do paměti až do konce života... ()

Marecko

Musím říct, že tenhle večerníček mě zasáhl přímo do srdce. Od jeho prvního spatření sem chtěl pít už jenom pivo. ()