Maxipes Fík

• Československo Maxipes Fík I.
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, (1976–1977), 1 h 27 min (Minutáž: 6–7 min)

Epizody(13)

Příhody malé holčičky Áji a jejího kamaráda velkého psa, maxipsa Fíka.  Kde se vzal Fík? Jednou přinesl tatínek Áje štěně. Holčička pojmenovala pejska Fík. Fík strašně rychle rostl - vyrostl z krabice od bot, z košíku i z boudy. A jak se stalo, že přestal růst? Jednou, těsně potom, co se naučil mluvit, vypil celý sud piva. A od té doby už nerostl. Fíkovy příběhy pokračují seriálem DIVOKÉ SNY MAXIPSA FÍKA. (oficiální text distributora)

Tiiso

Opět skvělý Dvořákův hlas nás provází hezkými příběhy mluvícího psa a jeho holčíčí paničky. Během deseti minut vždy prožijeme nějaké to neobvyklé dobrodružství. ()

e(l)a

Jeden z nejlepších českých večerníčků!!!:-) Líbil se mi v dětství, líbí se mi i teď. Nejspíš ještě víc než dřív:-) ()

Meev

Nazpaměť větu po větě znám málo který film. Na tenhle večerníček si najdu čas vždycky a v srdíčku bude mít místo navždy :). ()

Stejšn

Fík. Ano, Maxipes Fík. Pro mě naprostý fenomén, nemůžu se ho nabažit. Mám nádobí s Fíkem. Prostírání s Fíkem. Ložní prádlo s Fíkem, prostě kdeco. Skvěle napsaný a hlavně úžasně nakreslený a namluvený seriál, který přímo srší laskavým vtipem. Zajímavé je že televizní a čistě zvuková verze se poměrně liší. V detailech, ale podstatných. Jedna scénka z audio verze: Fík jede autem a nemůže ho zastavit. Vjede do hejna hus a jednu přejede. A do toho Pepa Dvořák: Vypravěč - "Husa byla přejetá tak, že byla úplně placatá. Vypadala, jako kdyby byla na silnici nakreslená". Fík - "Chlapečku, to byla vaše husa?" Kluk - "E-e, takový placatý my doma nemáme". Vzal gumu, a husu vygumoval... ()

maoc

Vinyl s příběhy byly lepší. Když jsem to znovu po letech viděl, byl jsem dost zklamán, proto musí jedna hvězda dolů. ()

ondey

Srdcová záležitost ♥ Vždyť každý větší chlupatější pes na ulici byl pro mě Fík. O oslavu tohoto kultovního díla se snaží město Kadaň pořádáním narozenin Fíka a to za účasti autorů večerníčku. Staví mu tu dokonce celé nábřeží podél Ohře. A Maxipsa tu můžete potkat, má asi 2 a půl metru a je naprosto dokonalý!!! :P Tohle je dílo, které si poctu zaslouží :)) ()

eFOXsize

Tak nějak mě zrovna Maxipes Fík neoslovil. Ani se mi nelíbilo, jak je to kreslené. Iracionální nechuť. Na LPčkách to bylo lepší :-P ()

subic

Můj nejoblíbenější večerníček, i když je starší než já. Fenomenální vyprávění Josefa Dvořáka a Petr Skoumal pro něj napsal fantastickou hudbu. ()

PlayEasy

Přesně takhle vypadají filmy nebo seriály našeho dětství. Ano, my jsme večerníčky vždy sledovali, ale tento jsme si obzvlášť zamilovali. S Ájou a Fíkem jsme se velmi ztotožnili. Dokonce nám po nich zbyla deka :-) ()

ostravak30

Maxipes Fík je jedním z nejlepších Večerníčků. Malby jsou stejně jednoduché jako příběhy, přesto humorné, takže se zasměje i dospělý. Hudba se stala již téměř legendární a s Fíkem si ji hned spojím. Josef Dvořák celý seriál navíc skvěle namluvil. ()

Dass

Jeden ze základních večerníčkových stavebních kamenů, ale Mach a Šebestová jsou ještě lepší. Ája je přesto takřka legendární postavou. ()

route60

Pán Václav Bedřich byl geniální režisér večerníčku a Maxipes Fík je rozhodně nejlepší ze všech, Josef Dvořák namluvil tento skvost přímo mistrovsky. ()

elgreco

"Ten pes hraje dámu?" "Mizerně, že jo." Kdyby se dělal průzkum oblíbenosti psích ras, české děti by byly zvláštní výjimka - vítězil by bernardýn. Katedry plné sociologů a psychologů by si lámaly hlavy. Až by snad i oni přišli na to, že náš kapitán není pes, ale Maxipes! Vynikající večerníčky z dílny kvinteta virtuosů: Čechura - text, Šalamoun - obraz (ono by se to snad dětem ani nemělo líbit, je to přece ujetý a poťouchlý..., ale přesto to funguje ba umocňuje), Dvořák - vypravěč (podívejte se na koment PetrPan2 - scénka s dopraváky je prostě boží a s tím hlasem..., nemá chybu, "chachá, to by mohl říct každý!":-), Skoumal - hudba, Bedřich režie. Ty příběhy jsou správně střelený, rošťácký, fantazírující a znevažující svět dospělých přesně v té míře mírné taškařice v mezích zákona, jak to mají děti rádi. (A nejen ony!) Přesně takhle jak nás ukazuje Maxipes Fík, bysme se měli brát a chovat. Teď mě omluvte, musím nazout péra a skočit si pro pivo. HAF! ()