Maxipes Fík

• Československo Maxipes Fík I.
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, (1976–1977), 1 h 27 min (Minutáž: 6–7 min)

Epizody(13)

Příhody malé holčičky Áji a jejího kamaráda velkého psa, maxipsa Fíka.  Kde se vzal Fík? Jednou přinesl tatínek Áje štěně. Holčička pojmenovala pejska Fík. Fík strašně rychle rostl - vyrostl z krabice od bot, z košíku i z boudy. A jak se stalo, že přestal růst? Jednou, těsně potom, co se naučil mluvit, vypil celý sud piva. A od té doby už nerostl. Fíkovy příběhy pokračují seriálem DIVOKÉ SNY MAXIPSA FÍKA. (oficiální text distributora)

Omnibus

Věnováno Azorovi...Když jsem byl malej, měl jsem taky psa, jako u nás na vesnici měli všichni mí spolužáci. Sice nedokázal dojít pro pivo a ani pak vypít sud piva na ex, a navíc to byl jen takovej voříšek, skoro bych řekl i podvraťáček. A taky občas sousedovi zakousl slepici nebo králíka, kterej ke své smůle zdrhnul z drátěné ohrádky, kde se měl poslušně pást. A navíc jsem po něm docela dlouho musel uklízet loužičky na linoleu (a záviděl jsem Áje, že její Fík dělá jenom kreslený). Ale stejně jsem měl toho svýho pejska moc rád. Jmenoval se Azor. A u večerníčku vždycky kňučel strachy, jestli nebudu mít toho Fíka radši :-) A pak chvíli vydržel poslouchat, nedělat loužičky a dávat pac... :-) ()

AllShallFall

Další vynikající dílo Václava Bedřicha a nezapomenutelný hlas vypravěče Josefa Dvořáka. Maxipes Fík se zapsal do mé mysli, stejně jako spousta dalších českých klasik Večerníčků. ()

PetrPan

Legendární Maxipes Fík se skvělým vypravěčem Josefem Dvořákem, který patří do dvorany slávy našeho 40-letého Večerníčka ()

marhoul

Maxipes Fík je něco naprosto úžasného! Tohleto se vážně moc, moc povedlo a kdykoli běží, koukám a řehtám se jako blázen, no určitě více, než když jsem byla malá holka. To vám je sranda! :-) Opravdu stále někdy zírám, jak nadané tvůrce máme! Pepa Dvořák forever! :-) ()

triatlet

Troufám si tvrdit, že bez Josefa Dvořáka by Maxipes Fík byl tak maximálně pražským krysaříkem. I když sousedi vlastní pražského krysaříka a volají na něj Maxi. Chápete to? ()

MM11

Možná do toho tolik nevidím, přesto mým názorem je, že Maxipes Fík je i na dnešní poměry jeden z nejlepších animovaných pořadů. Krásně nakreslená klasika už oslovila (a doufám, že ještě osloví) mnoho generací, svou jednoduchostí a pestrostí. Dnešní česká škola večerníčků pomalu vymírá a ta nová má pohříchu málo práce a zřejmě taky nápadů, takže klasika novniky jasně poráží. A vsadím se, že i porážet bude, jelikož v současnosti je to s těmi novými (s odpuštěním) břečka... ()

duklak2

Když psa, tak jedině Fíka, nebo Dášenku. Já bych volil Fíka a to jen kvůli jeho velikosti a ochoty pomoci v každé situaci. Jo a ještě, narozdíl od jiných psů umí Fík i mluvit. Je to nádherný večerníček, který mohu doporučit. Na závěr vzkaz pro všechny maminky malých ratolestí. Nebojte se, když uvidíte vaše děti si hrát s velkými psy. Třeba to budou potomci maxipsa Fíka. ()

Richie666

Pouze audio záznam v podání Josefa Dvořáka ve mně vyvolal přece jenom větší nadšení nežli večerníčkové zpracování. ()

Falcor

Když jsem byl ještě malej kluk, nosil jsem péro, šíp a luk a díky velkému chlupatému Fíkovi jsem si vážně myslel, že po pití piva se přestává růst. Dnes již šíp a luk nenosím a pochopil jsem, že s tím pivem je to úplně jinak. A psi se s vámi na veřejnosti taky moc nebaví. ()

corpsy

No občas mi ten maxipes pripadá akoby bol pod nejakou návykovou látkou, a jeho hlas to dosvedčuje, neberiem to ako zápor, ale celkom dobrú zábavu. ()