Polibek draka

• USA Kiss of the Dragon (více)

Elitní pekingský policista Liu Juan (Jet Li) je vyslán do Paříže splnit úkol tak tajný, že ani on sám doopravdy neví, co se pod jeho slupkou skrývá. Jisté je jen jedno: bude to pekelně nebezpečné. Jak totiž vzápětí vyjde najevo, Juanovým nepřítelem je zkorumpovaný a mocný inspektor Richard (Tchéky Karyo), který při likvidací nepohodlných svědků neváhá ani vteřinu. Nejdůležitější figurou v jeho nebezpečné hře se právě stala americká prostitutka Jessica (Bridget Fonda), která ví příliš mnoho. Juan se rozhodne ochránit ji i její malou dceru a pouští se do nelítostného boje, ve kterém proti obrovské přesile nebude váhat nasadit všechny své znalosti smrtících bojových umění. (oficiální text distributora)

Kingjiri

Solidní (polo)evropská akční béčkárna. Hlavní devizou je nápaditá choreografická akce, se kterou se navíc moc nešetří. Potěšila taky výprava do Paříže nebo solidní hlavní záporák. Zábava byla natolik slušná, že člověk promine i příběh spoléhající se na náhody (setkání Liu s Jessicou), logický kiksy (proč si proboha záporák schovával kompromitující nahrávku u sebe a rovnou jí nezničil?) nebo velkou náklonnost, která za krátkou chvíli mezi hlavníma postavama vytvoří. Ale v béčkovym žánru samozřejmě nelze žádnej vypiplanej dramaturgickej majstrštyk nelze čekat. Za stylový zúčtování se záporákem a akci čtvrtá slabší hvězda. ()

Razzor_82

"Nemám rád nudu." Tak to jsme dva. Tohle byla naprosto čistokrevná akční jízda s prvky dramatu.  Jet Li v boji proti zkorumpovaným poldům. Své kung-fu předvede ve výživných bojových scénách bez použití speciálních efektů. Atmosféricky špinavé ulice Francie. Skvělý hudební soundtrack. 8/10 ()

hlína

Příjemný béčkový akčňák, na který se díky svižným scénám dá koukat. Já se u něj ale zároveň i náramně pobavil. Největší záchvat smíchu jsem dostal, když hlavní hrdina (Jet Li) vtrhnul do místosti, kde byl hajzlik s pistolí co ho chtěl zastřelit, a kulečníkový stůl. Stylem kung-fu-či-co-to-bylo vykopl kouli z kapsy kulečníku, vyskočil do vzduchu a nůžkami kouli nakopl tak, že ta přeletěla celou místnost a hajzlika zasáhla doprostřed čela :o) Mimoto mě pobavila i nesmyslně směšně přehnaná nemorálnost a organizovanost hlavního záporáka a jeho bandy. ()

waska

Příběh je sice ohraný, ale jako akční mlátička je to bezvadný. Bez zbytečných proslovů do toho Jet Li jde po hlavě, tak jako to umí jen on. Je pěkné zase vidět Bridget Fondu v plné kráse. ()

Lukadlo

Akční rubačka malinko přitáhnutá za vlasy. Kdo má rád bojové sporty, číňany, nebo konkrétně Jeta Li, ten bude spokojen... ()

Jaxx84

Silnější 3 ***, ale Jet Li zůstal daleko za svými optimálními výkony. Bojové scény nejsou třikrát hezky nastříhané, jejich choreografie se občas tluče sama ze sebou a připomíná trochu Jackieho Chana se svým stylem ,,zmlaťhotímcojeporuce". Jinak příběh sám o sobě je celkem silný, i když už několikrát ohrané drama zavražděného diplomata a nastrčeného ,,Goodguye" nepůsobí zrovna originálně. Dost mě zklamaly i hromadné scény (viz celý sál judistů, nebo speciální jednotky policie na lodi), u kterých, i přes rychlost akce a střihu kamery, poznáte jak si samy nabíhají na rány. Jediné opravdu zajímavé akce se dočkáme na konci, kdy si to Jet Li rozdá s Nazi německými dvojčaty. I přesto je to příjemná oddechovka, u které hodinka a půl uteče jak voda. ()

Sign

jeden z nejlepsich filmu Jet Li, zboznuju tohodle malyho rychlyho chlapika, Tchéky správně slizský záporák a Cyril ten úžasně rychlí a ohebný frantík byla rozhodně skvělá volba protivníka Jeta, úžasné finále ()

Acrobat

Áno, ak sa zhlboka nadýchnem, cítim tú európsku príchuť filmu. Presne ten atribút, ktorý nenúti Liho vešať sa na liany. Ak sa zoberú všetky elementy filmu, jedná sa o najlepšiu mimoázijskú "mlátičku" wu--šu majstra Jeta Liho. O tom bez debát. Zúfalosť UnHollywoodskych odvarov ho zrážala na neschopného kopnúť sám, bez efektov. Francúzi naopak svojským prístupom k akčným filmom povyšujú bojové umenie na promtnú rýchlosť reakcií dostať sa z najhoršieho. Označiť však film za kung-fu film taktiež nemmôžem. Má civilnú atmosféru, civilno-policajné postavy pohybujúce sa v klasickom administratívnom svete. O deji sa nemusí príliš premýšľať. Je skvelo poddajný, nekričí, nevyhnutne vypĺňa akčné scény. Tých je požehnane, a sú skvelou ukážkou choreografie, rýchlosti, bezslovnosti, údernosti. Film má na svoju kategóriu excelentné tempo. Najviac pre mňa vytŕča úvod. Keby len úvod, ale ten sa zastaví niekde na čase 27 minút. V podstate od príchodu Liho na "Orly" výborná atmosféra až do príchodu do čínskeho obchodu. Všetko doplnené pre akčný film fantastickou hudbou, ktorá znásobuje hon na číňaňa. Zbytočné nepreťahovanie dĺžky filmu je teda veľmi slušným ťahom, o záverečnom súboji ani nehovoriac. Sekunda, dve? Z Hong-kongu si mal Jet Li odskočiť len na tento snímok a Danny the dog. Tak by v mojich očiach významne stúpol. ()

cyright

Ale jo, dám i slabé 4*. Přeci jen je to velmi solidní a soudržný akční film. Nevyhnuly se mu sice některé zcela nadbytečné žánrové klišé, bez nichž by to byla mnohem větší machrovina, ale není jich tak mnoho a jiné stránky filmu to vyvažují. Proto přimhouřím oči, protože v produkci tématicky podobných filmůje to jasný nadprůměr. A taky asi nejlepší Jet Li po americku. ()

10Domik10

Skvelý akčný "kúsok" v podaní Jeta Liho, ktorý ma svojimi bojovými choreografiami v tomto filme úplne dostal. Výborná atmosféra z prostredia Paríža, záporáci sú v tomto filme geniálni (Tchéky Karyo,Cyril Raffaeli,Max Ryan) , hlavne z Tchéky Karya som cítil ešte väčší patriotizmus ako podal v samotnom Patriotovi a bolo skvelé sledovať ako má na jednej strane strach s Jeta a na druhej ním pohŕda, a nevie sa dočkať chvíle keď toho malého Číňana zabije. Vlastne som v tomto filme nespozoroval jediného herca alebo herečku, ktorý/á by nepodal/a výkon hodný 5 hviezdičkového filmu. Toľko výborne prepracovaných a krásne prehladných bojových scén sa len tak hoci kedy v jednom filme nevidí, a preto som sa nenudil keď som si tento film pozrel 1. krát v roku 2001 a nenudím sa ani teraz, keď som si ho pozrel asi 40. raz v tomto roku 2012. ()

ER

V podstatě průměrný film,ale díky Tchéky Karyo a Jet Li a hlavně parádnímu konci je to o něco záživnější. ()

Armin82

Pro ,,béčka,, mám slabost a pro kung-fu béčka ještě víc. Příběhově žádná hitparáda, ale ty fighty byly bomba...hlavně na konci s těma bloňdákama...slušnej masakr ---->80% ()

Nix

Klasická akční řežba od Jeta, kde se dokonce vyskytuje i Cyril Raffaelli. I příběhově je to celkem fajn, ale prostě já dycky čekám na ty bitky a tady byly moc fajn. ()

Dreadlord

jsme velkym fandou bojovych umeni a v tomto smeru je to opravdu pastva pro oci...jinak celkem normalni pribeh o cinskem superpolicistovi co se umi otacet a vyuziva to k ochrane tech slabsich a to vse jeste v te "odporne" a "skazene" francii kde jsou snad vsichni policiste pokriveneho charakteru... ()

Looka

Jednoznačně nejlepší Jetův americký film. Kopací scény jsou natočené opravdu výborně, působí jako by ani neexistovala gravitace a přitom netlučou do očí lanama. I humor je snesitelný a Tchéky je opravdu důstojný soupeř. ()

Robbi

Pokus o netradičně pojatou akční záležitost má své zajímavé klady a tradiční zápory. Jet Li se tu objevuje v jiné poloze, než bychom byli zvyklí a překvapivě mu sedí. Tchéky Karyo svým nadsazením odpornosti prodejného poldy umocnil jeho pozici, takže si nemyslím, že by to bylo na škodu věci. Bohužel klišovitě pojatá Jessica, která ač prodejná děva je plná citu a tradičně má rozkošnou dcerušku (kdy už scénáristům někdo naznačí, že by stálo za to vytvořit model poněkud jinak pojaté prostitutky) působí daleko nepřirozeněji než již zmíněný Karyo. Dalších pár scén se pohybuje ve stylu - vsaďte se, že to nejméně pravděpodobné se stane, a taky že jo. Jsou to poctivě zasloužené tři hvězdičky, o kterých není třeba diskutovat. ()

aa12

Jet Li v trochu jiné roli než bývá, tentokráte s dámskou podporou v roli Bridget Fonda a i to tento tichý bojovník zvládl bravurně. Jinak je to klasická JetLiovka nabitá akcí a neuvěřitelnými souboji. ()

ArtLady

Jet Li je proste moja slabosť ...sexy drobný mužíček kvôli ktorému by som si Jessicu zahrala veľmi rada:D pôsobivo nakopal blonďavé dvojičky , klasik:) ()