Polibek draka

• USA Kiss of the Dragon (více)

Elitní pekingský policista Liu Juan (Jet Li) je vyslán do Paříže splnit úkol tak tajný, že ani on sám doopravdy neví, co se pod jeho slupkou skrývá. Jisté je jen jedno: bude to pekelně nebezpečné. Jak totiž vzápětí vyjde najevo, Juanovým nepřítelem je zkorumpovaný a mocný inspektor Richard (Tchéky Karyo), který při likvidací nepohodlných svědků neváhá ani vteřinu. Nejdůležitější figurou v jeho nebezpečné hře se právě stala americká prostitutka Jessica (Bridget Fonda), která ví příliš mnoho. Juan se rozhodne ochránit ji i její malou dceru a pouští se do nelítostného boje, ve kterém proti obrovské přesile nebude váhat nasadit všechny své znalosti smrtících bojových umění. (oficiální text distributora)

Maniik88

Super oddychovka, top žánru, Jet Li v najlepšej forme. Super bitky bez nejakého moc zbytočného príbehu. Čo viac dodať? Máte radi bitky, čínske umenie? Tak neváhať a pozrieť. ()

čolek

Americká představa o novém divokém západu, který se má asi nyní nacházet ve Francii, kde poldové beztrestně masakrují všechny kolem sebe, střílí v davu, aniž by se někomu museli zodpovídat a cokoliv někomu vysvětlovat.U akčňáků nemá většinou smysl hledat realitu, ale tohle patří spíš do říše fantasy. Ta jediná hvězdička je za akční scény, u těch se člověk alespoň nenudí. ()

Dinsberg

Jet Li se u tohotosnímku pochlapil nejen jako zdatný kaskadér, ale dává i tušit rolím v Obávaném bojovníkovi, ve kterém prokazuje i herecké kvality. A jako třešinku na dortu lze chápat jeho autorství námětu. Jen tak dále. ()

pekas

Blonďáci byli super a Jet jim to slušně nandal. Tchéky a jeho přisluhovači byli hnusní a ten polibek, ošklivej. Ale zasloužil si ho. Na to, že je to americká "kariéra" Jeta, je to jeden z lepších filmů. Samozřejmě kam se hrabe celá amerika na jeho skvělého Chen Zhena. ()

Vykuk

Luxusní béčko s Jetem, super hudba, cool nepřátelé (černoch na lodičce a dva albíni:), příběh perfektní k tomuto typu filmu, lepší než bych čekal. ()

Brano

Veľmi slušný akčný film, s výborným Jet Li v hlavnej úlohe, v ktorej opäť predvádza svoje skvelé bojové kúsky. Ocenil by som takisto zaujímavý príbeh, ktorý ma od začiatku vtiahol do deja. Akurát mi vadili niektoré prehnané bojové scény, ako aj tá záverečná. Kvôli tomu dávam nižšie hodnotenie. ()

subic

Jak jinak než skvělý akční Jet Li, ale bude to stačit? Paříž, honičky v autech a spousta ozbrojenců a k tomu jedna vyzáblá prostitutka Bridget Fonda, kterou je potřeba zachránit před pasákem i před policií. Takže nic hlubokomyslného, takové lehce nadprůměrné Béčko. Jen škoda, že tu nedostal větší prostor charismatický věčný padouch Ric Young, že ho sejmou hned na začátku. 50% ()

mrclTV

Príbeh radšej nekomentujem, komisára, ktorý sa správa skôr ako mäsiar utrhnutý z reťaze (vraždil všetko zaradom - policajtov, civilov, mafiánov) tiež nie, ale výkon Jeta Liho v tejto veľkej naháňačke, tak to tlieskam. Pri spojení Li a Besson zaplesá nejedno srdce fanúšika akčných filmov. Neúprosná ekonomickosť Liovej techniky slávi v tomto filme neuveriteľný úspech. Tá choreografia, tie triky a nápady, kvalitná to vec (vo finále prebije celé policajné oddelenie!). Ale ďalšie veci vo filme je ťažké chváliť. Všetky body idú za Liho. ()

ostravak30

První film Chrise Nahona a hned s takovou hvězdou jakou je Jet Li, pro něhož je tento film také jedno poprvé. Kdo ví, proč zrovna zde se podílel jako producent. Každopádně Paříž je rozhodně osvěžení oproti tradiční Americe či Asii. Ačkoli scénář není zrovna nijak působivý, najdeme zde pozoruhodné bojové scény. Třeba ta v prádelně. Právě scény boje jsou na snímku to nejlepší, protože když pilot vytáhne zbraň a začne pálit, nebo některé další bizarnosti, člověk významně pozdvihne obočí... Slavný herec - bojovník jistě natočil lepší filmy. Ale jeho doménou jsou právě ty bojové, ačkoli i v jeho filmografii se najdou výjimky. Tento snímek bych ale zařadil mezi lepší průměr. ()

Flix

Bezesporu světlý okamžik Jeta Li v americké kinematografii. Temnější atmosféra spolu s dobrou kamerou doplňuje opět souboj dobra se zlem. Souboje jsou realistické a vcelku surové. Scénář sice nenabízí nějaký kvalitní děj, ale film je velmi dobře natočený. Tchéky Karyo je výborný a po Dobermannovi zahrál opět skvěle roli krutého záporňáka. Polibek draka podle mě patří k nadprůměrným akčním filmům, skvělým k relaxaci. ()

Napoleon-B

Každopádně super scéna s kulečníkovými koulemi, ta se mi totiž líbila hrozně moc... A jinak vcelku ucházející bojový film s Jet Li, který alespoň trochu rozvířil vody které byly přeJeanCloudeVandamované a přeJackieChanované... ()

smrtubohem

Jet mne zase potěšil, opravdu parádní podívaná. Dva kopající hošani a jejich poslední bitka s Jetem, to je prostě nádhera... ()

DooFooS

Pohodová akční záležitost, se kterou se dá bez problémů strávit vyměřený čas a ještě se příjemně pobavit. Třeba i u závěrečného souboje, kdy mě německé duo protivníků vyloženě rozesmálo. ()

sirrgulo

Na snímku jsem byl dokonce v kině. Při úvodní scéně v hotelu s vraždící šlapkou mi máma v té době ještě malému klukovi zakrývala oči a přemýšlel o odchodu z kina. Naštěstí se pak snímek trošku uklidnil. I když byl tím nejdrsnějším od Jeta co jsem do té doby viděl. Nadlouhou dobu se stal jedním z mých oblíbených snímků. Dneska už tomu tak není, protože se můj pohled na filmy změnil. V akčním žánru však přesto patří k mým oblíbeným. ()