Smoke

• Německo Smoke - Raucher unter sich (více)

Auggie Wren je poetický majitel brooklynského obchodu s doutníky, místa, které je považováno za ostrůvek lidského porozumění, oázu klidu i záchytný bod, k němuž se upínají věrní zákazníci. Jedním z nich je i Paul Benjamin, spisovatel a zlomený muž, jehož těhotná manželka byla kousek od trafiky zastřelena. Když Paulovi jednoho dne zachrání život mladý černoch jménem Rašíd, mezi spisovatelem a jeho zachráncem se zrodí přátelství a společně začnou pátrat po Rašídově dávno ztraceném otci. Auggie je překvapený, když se v obchodě nečekaně objeví jeho bývalá přítelkyně Ruby, která mu oznámí, že by její těhotná, drogově závislá dcera Felicity klidně mohla být jeho - a zoufale potřebuje pomoc. (Cinemax)

4k7

Nemůžu si pomoct, ale po shlédnutí filmu mi z huby vyklouzlo "sentimentální žvást", a protože to nikdo neslyšel, píšu to sem. Po herecké stránce dobře zahraný film... o tom žádná. Ale dál si s tím nevím rady. Máme tu příběh, na kterém je postavený celý film. Ta atmosféra, kdy obyčejní lidé prožívají své nezajímavé životy, nad kterými možná už kdysi zlomili hůl. Všechno je tu bráno v poklidném duchu, asi jako když se kouř rozplývá po místnosti. A je to přesně ten pocit z filmu, kterému bude chvíli trvat než se vyvětrá ()

Nightmare89

Tento poviedkový snímok s vynikajúcim Keitelom je jasným dôkazom toho, že práve v obyčajných ľuďoch je skryté čosi veľké. ()

cinema_cz

Rafinovaně vykoumané "literátské" vyprávění osciluje mezi kofeinovým myšlenkovým vzpružováním a nikotinově přátelským kolébáním bez rizika mořské nemoci či kocoviny. 80 % (Alena Prokopová, Ci 02/1997, str. 60) ()

Hawaj

Příběh z New Yorku se pěkně odvíjí, všechno je jak má být, solidní scénář, zajímavé charaktery, místní figurky, pan záhadný, pár lumpů, staré lásky a city, k tomu slušní herci, citlivá nenápadná režie, poctivá nevtíravá kamera, prostě film na sváteční podvečer. Dal bych víc hvězd, ale těhle americkejch vyprávěček už jsem viděl tolik, že by mě tahle musela trochu víc vzít za srdce nebo načechrat emoce což se nestalo. Myslím že tohle je přesně film kterej by chtěli natočit ti nezávislí režiséři co si myslej že točej ten filmovej art, kterej ve skutečnosti většinou stojí za hovno a je děsně nudnej. Jedna věc ja na tomhle filmu moc dobrá, je to opravdovej poctivej film a ne žádna hra na film nebo filmovej zmetek jak se dnes často stává. Jo a taky je tam nějaký to kouření, ale to už dnes spíš působí jako archaismus. ()

subic

Musím říct, že jak je to rozuzlení příběhu na konci dojemné, tak už mě to po letech zase tolik nedojímá. Já už vlastně nevím, co mě na tom před xx lety nadchlo, ale i tak stále dobré, dobré tedy za 3. ()

ostravak30

A tak se Smoke okamžitě stal mým milovaným filmem. Pravda je, že si mě získával postupně, ale přesně takové filmy miluju. O životě. O obyčejných lidech. Příběhy ze života. To vše Smoke nabízí prakticky v komorním podtextu, kdy nezní velkolepá hudba a herci své příběhy a monology vyprávějí jako by jen tak mimochodem. Vše působí tak přirozeně, jako by šlo o dokument ze života skutečných lidí. A filmy, u kterých se mi stane, že bych chtěl být její součástí, musí dostat pět hvězd. Pro mě osobně úžasný snímek a rád bych si dal ještě Vztek, snad bude minimálně stejně kvalitní. ()

JosefTomas

Dřív pro mě bylo snadné nějaký film pustit a pokud mě nebavil, jednoduše ho vypnout a najít si jiný. Ta doba je ale dávno pryč a já ze slušnosti k danému tvůrci zkrátka považuji dnes za nezdvořilé to vypnout (je to pro mě stejné, jako odejít od někoho během konverzace). Jenže jsou filmy, které mě nebaví a já bych strašně rád opak, protože postavy v nich mi přijdou kouzelné a zajímavé, že je mi skoro líto vidět je se utápět v prázdném ději. A ten případ bohužel je i tady Smoke, který krom jednoho (až moc) vyhroceného momentu obsahuje jen jednu památnou storku (tu poslední), ale jinak je pomalým a nezáživným průměrem, který se díky zmíněným postavám a solidním hercům vyškrábal lehce nad nadprůměr. ()

Lewaso

Film nejen pro kuřáky. Je to taková americká „hrabalovina“ 90. let lišící se snad jen druhem humoru... ()

Firko

Taky obycajny filmik. Krasny, obycajny filmik. Nicim ma neprekvapil no napriek tomu ma udrzal v pozore cely cas.Plynuly a pohodovy. a samozrejme Harvey Keitel...bol vynikajuci ()

jack_scott

Pěkný, milý o obyčejných lidech, kteří mají víceméně obyčejné problémy. Je vidět, že herci si své role užívali, což se na snímku odráží velmi pozitivně. Zvlášť poslední povídka o návštěvě slepé babičky je vyprávěna velice silně, tam bych dal absolutní hodnocení, celkově ale ne více než 80%, protože motiv s loupeží peněz se mi ve filmu zdá zcela zbytečný. ()

zdeci

Mi nějak připomnělo Noc na Zemi od Jarmusche. S Harveym bych si z fleku jednoho podmáčeného kubánce dal. ()

Bilky

Vynikajúci veľký malý film. Tak obyčajne o nie celkom obyčajných veciach a jednom vianočnom príbehu... 80% ()

Víteček

Když nejlepšími momenty bylo pokaždé to, kdy jen někdo vypráví jiné postavě příběh a nic moc se při tom neděje, tak něco není u filmu úplně v pořádku. Na filmy koukám kvůli audiovizuální stránce, ne jen abych poslouchal příběhy. Možná by to i bylo lepší v audio podobě, ale jako film mi to úplně nedostačovalo. 55 % ()

gu-staff

Cigarety, doutníky, dobrý scénář, skvělí herci (Keitel - Hurt - Whitaker), pomalé tempo, songy od Waitse, atmosféra jako prase, to vše jsou ingredience k tomu, jak udělat z obyčejného filmu neobyčejný. A třešnička na dortu v podobě závěrečné Auggieho povídky už sahá po šesté hvězdičce, ale bohužel...100% - plná palba, full house, říkejte tomu jak chcete, ale tohle je nádhera. Projekce č.2 : Bylo sobotní popoledne, uvařil jsem si kýbl bílého čaje, připravil popelník a krabičku Dunhillek, vložil kolečko do přehrávače, zabalil se do deky, a vychutnal si znovu tenhle "obyčejný" film. K natočení dobrého filmu prostě nepotřebujete miliony a výkonné počítače. Stačí dobrý příběh vynikající herci, a citlivá ruka režisérova. Whitakerova katarze mi opět způsobila husí kůži a Harvey to celej film drží tak neskutečně pohromadě, že si to prostě užijete do poslední minuty. ()

Amatér1921

Zajímavý snímek pro odreagování, který sám připomíná vánoční povídku. Film nikam nespěchá, nenudí, je vyrovnaný, příjemný zážitek... vřele doporučuji ()