• Trellíno

A je to tady. Někdo konečně natočil celovečerní reklamu. Rekord posledních Básníků v product placementu překonán. A film? Vám ani nevim. O čem že to vlastně bylo? Jooo o těch mladejch, ale já si myslel, že takhle je vidí třeba moje babička a ne tvůrci, co jsou skoro stejně staří jako já. A dál? No furt se tam pila nějaká sodovka z Varů, chválil jeden pivovar a názvy všech produktů se v každé scéně moc pěkně otáčely na kameru. Až si říkám, jestli nedošlo nejdřív k dohodě o propagaci všech těch výrobků a teprve potom se kolem nich vytvořila nějaká scénka (kafe od mekáče, prázdný stůl s lahvemi, doplňování zboží do regálů). Já měl takový dojem snad po celou dobu. Prostě a jednoduše další tuzemská zbytečnost, která se mi vykouří z hlavy už během následujícího dne a která mi vlastně pouze pořádně hnula žlučí, protože jenom nechápavě kroutim hlavou a nestíhám všechny ty oslavný komentáře všude tady okolo. Obrovské překvapení? Autentické? Dialogy jako ze života? Pche, klišé na klišé o ničem za slabých 40%. P.S. Jo a Mádl s Issovou jsou výtečný. To jenom abych nebyl za totálního prudiče.(11.9.2008)

Jsem asi nějakej úchylnej na nový český filmy, ale naprostá většina se mi líbí, některý extrémně (Pusinky). A do té extrémní kategorie pasuji i Děti noci. Prostě jsem těch krátkejch osmdesát minut seděl, čuměl na vynikajícího Mádla s Issovou a říkal si "JO!!!"!(7.6.2009)

Je mi líto toho nízkého hodnocení všude kolem. Michaela Pavlátová dle mého názoru dala prostor mladým hercům Issové a Mádlovi, aby ukázali, že se s nimi případně může počítat. Issová to dokázala určitě, Mádla trochu strhává jeho pitomý úsměv (tady byl ovšem víc než hodící se), trochu pak zaostává jinak můj oblíbený Dolanský. Děti noci je příběh, který mě velmi zaujal a nemůžu než doporučit.(12.5.2009)

Silně autentický snímek podpořený stejně laděnými hereckými výkony a dialogy. Směřování příběhu odnikud nikam považuji za záměr, přesto si dokážu představit, že šlo v depresivní náladě a emocích ještě víc přitlačit. Přesto povedená záležitost a další důkaz, že česká kinematografie není v krizi - chce to jen dát prostor (a peníze) těm správným lidem. (43. MFF KV - 7.7.08)(14.7.2008)

Z Dětí noci je cítit neuvěřitelný závan nadšení. Děti toho chtějí vyjádřit hodně, možná se do toho zamotávají víc, než by chtěly, ale po pravdě komu to vadí? Podle zdejšího (ne)nadšení asi všem.__ Já však seru na zdejší kritiku (jinak se to prostě nadá napsat!) a pasuji film slečny Pavláskové na jeden z nejlepších českých filmů roků uplynulého. Je těžký ospravedlňovat film, který většina zdejšího osazenstva vyfuckovala a zlomila nad ním bič. Avšak Děti za to stojí__ Irena Hejdová vyhrává Cenu Sazky ze nejlepší nerealizovaný scénář roku 2005 (takže, tak děravý příběh to zase nebyl). Tohoto mini skvostu se teď ujímá Michaela Pavlátová (nominace na Oscara za Řeči, řeči, řeči...) a obsazuje dva nejlepší mladé herce současnosti. Martha Issová hraje Ofku moc pěkně. Holka je to šikovná, avšak její postava je těžko uchopitelná. Je giganticky rozporuplná (asi jako každej člověk v mém věku). Chvíli ji fandíte, chvíli ji posíláte do prdele, avšak stejně se vždycky vrátíte k té první činnosti. To Jirka Mádl je jiný kafe. Santusáckej Ubr, který tančí ve stylu elektrošoků, je v Jirkovo filmografii jako zjevení. Možná někdy přehrává, ale člověk tam vidí snahu to zahrát v takovým tom stylu: "Kašlu na korektnost a toporný výkony, já si udělám po svým!". A zahrál to fakt skvěle, hlavně po svým. Oba herci / obě postavy se vzájemně potkávají, hádají, smiřují. A to strašně roztomilým způsobem (dost těžko popsatelný, když jste film neviděli...). Aby si nakonec uvědomili, že oba dospěli a že teď je čeká největší zkouška: a to vymanit se z dětského světa.__ A pak je oba vidíte na modrém koberci na fesťáku ve Varech. Drží vehementně Křišťálový Glóbus, který je pro ně giga úspěch. Říkáte si jak moc jim to sluší, ale hlavně jim to přejete. Že se konečně někdo dokázal prosadit aniž by k tomu potřeboval hvězdné kauzy a nebo bohatý tatíčky-mafiány. Super záležitost! Tak co, ospravedlnil jsem?(28.3.2009)