Chápu, co tím vším chtěla autorka říci, ale šlo to přeci mnohem lépe a zajímavěji, ne? Kdyby tu nebyl skvělý Jirka Mádl, který svému filmovému dvojčeti pomalu může odříkávat sbohem a šáteček, a skvělá i protivná Martha Issová, asi bych to brzy vypnul a dál se nedíval. Vše je ponuré jako temné ulice ve městech, kde většina dětí dnes vyrůstá (já vím, že to není náhoda), ale to neznamená, že film je ihned realistický jako některé dokument točený skrytou kamerou:). Je to stále jen fikce, která chvílemi není moc dobře směrovaná a její výsledné poučení je možná až moc vynucené.(31.3.2010)

• Enšpígl

Celkově o naprostým hovnu. Tyhle rádoby nezávislý sračky, pro rádoby nezávislou mládež bych promítal leda tak vojakům ve válce, abych je před bojem s nepřítelem pořádně nasral. Martha Issová umí hrát asi jako já vyšívat krojovaný spodničky.(22.2.2010)

Je mi líto toho nízkého hodnocení všude kolem. Michaela Pavlátová dle mého názoru dala prostor mladým hercům Issové a Mádlovi, aby ukázali, že se s nimi případně může počítat. Issová to dokázala určitě, Mádla trochu strhává jeho pitomý úsměv (tady byl ovšem víc než hodící se), trochu pak zaostává jinak můj oblíbený Dolanský. Děti noci je příběh, který mě velmi zaujal a nemůžu než doporučit.(12.5.2009)

• Zíza

Skočili jsme do života unuděné mladé holky, která nevěděla, co chce. Protože to nevěděla a byla líná něco se svým životem udělat a bylo jí tak protivné o tom vůbec přemýšlet, všechno se posralo. Že chce jen podrbat za uchem, taky nikdo nepochopil, hned by ji chtěli drbat jinde. Hlavní postavy byly ploché a nudné, ostatně jako celý film, takže se to dobře ztrácelo. Je jasné, co tím chtěl básník říct, ale proč jen ten český básník to neumí říct ještě jinak? Proč nepoužije ještě jinou metaforu?(18.1.2011)

Podle mizerného hodnocení jsem čekala další mizerný český film a ještě, když jsem zahlédla, že tam bude hrát Mádl, tak jsem očekávala pohromu (něco ve stylu http://www.csfd.cz/film/223887-o-zivot/). Normálně bych dala ****, ale film se mi líbil, nenudil a nemám k němu žádné připomínky, prostě příběh z normálního života průměrné české holky (Issová ji zahrála přesvědčivě), Mádl roli, která jako by mu byla ušitá na tělo zahrál taky výborně.(26.4.2009)