• Pepinec

Kdyby tu snad byl někdo, kdo by dal na moje hodnocení, ten ať zví, že jsem u tohoto filmu usnul. A to se mi v kině moc často nestává... Jestli byly zbylé tři hvězdy ukryté v pasáži, ve které jsem spal spokojeným spánkem, kéž mi tvůrci prominou. Ale to, co jsem jinak viděl na víc než dvě pěticípé ozdoby rozhodně nemá.(28.5.2011)

Do sebe zacyklené a až odpudivě líné existenciální drama o hrdinech, kteři o sobě vědí, že jsou tragickými postavami, ale radši na svůj sociální vývoj rezignují než aby jej jakýmkoliv způsobem řešili. Fakt jsem celou dobu čekal pointu v tom smyslu, že jsou Ofka i Ubr oba dva z jiné planety (bez metafory) a snaží se neúspěšně začlenit do života na Zemi, toho času v Praze na Florenci.(21.5.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $334,473(26.4.2009)

Film v podstatě o ničem, když pominu oblíbenou kličku o hledání sebe sama a svého místa ve společnosti, totální znechucenost životem v podání Marthy Issové, např.... "co dokázat? a komu?"... však zabodovala na 60%(8.12.2009)

Český film, od kterého jsem hodně čekal, hodně jsem si od něj sliboval a těšil jsem se, až si najdu čas a skouknu ho. Bohužel má velká očekávání zřejmě způsobila, že jsem nakonec mírně zklamaný. Já už jsem se v nějakém jiném komentáři vyznal z toho, že miluji filmy, které se z velké části odehrávají v noci, protože noc, to pro mě znamená tajemno, mystiku, něco nevýslovně vzrušujícího a zároveň obávaného. A těšil jsem se, že tenhle film bude přesně takový, co pro mě symbolizuje noc. Navíc o důvod víc k tomu, abych se na film těšil, představovalo obsazení Marthy Issové do hlavní role. Marthu považuji momentálně za nejlepší českou herečku a také proto jsem do filmu vkládal obrovské naděje. Bohužel však rozhodnutí obsadit do hlavní mužské role Jiřího Mádla jsem nevítal s nadšením, pokud nějakého českého herce nemám rád, tak je to právě on. Ale k filmu samotnému. Příběh zajímavý, ze začátku mě to nadchlo, ale bohužel tenhle film jede v jakési rutině stylem hlavní hrdinka v práci, hlavní hrdinka žije soukromý život, což představovalo řešení konfliktů a citových vztahů, ať už s rodinou, s přítelem nebo s kamarádem Ubrem. A zase do práce, a zase řešení soukromého života. Tenhle film je prostě hrozně monotónní a časem se pak už zdá to čekání na nějakou výraznější zápletku opravdu dlouhé. Ale na druhou stranu, pokud se na to podívám objektivně, může být život mladé holky, která neví, co chce a jak být dospělá, nějak dobrodružný a vzrušující? A o čem je reálný život? Kdo z nás může říct, že má zajímavější život než hlavní hrdinka? A proto své mírné zklamání připisuji spíše tomu, jak jsem byl na film natěšený, ale v reálu jsem vlastně spokojený, že ten film nabídl aspoň trochu solidní a zajímavý příběh, na který se dalo koukat. Navíc výkon Marthy Issové byl opravdu vynikající a bezchybný, takže nakonec po dlouhém váhání mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami uděluji s mírně odřnýma ušima čtyři hvězdy.(31.3.2010)