• choze

Další koncentrovaná česká banalita, jen ten Mádl je jako vždy bezchybný. Po čtvrt hodině jsem to vzdal.(31.5.2009)

Karlín atmosféricky živý, dýchajúci. Všetko, čo mi film dal, mi dá každá prechádzka do tých miest. Drobná poznámka: V záujme zachovania realistickosti mohla vzniknúť koprodukcia Čína/Vietnam/ČR. Stretnúť totiž dnes v množstvách nárožných karlínských nonstop potravín českú predavačku sa rovná malému zázraku.(4.12.2008)

Herecky je to zvládnuté výborně, bohužel příběh nenabízí nic extra originálního nebo zajímavého. Zvláštní je akorát postava Ofky, které jsem chvíli moc rozuměl, pak ji zase příliš nechápal, a tak to šlo na střídačku po většinu filmu. Konec, i když pěkný, nebyl moc důvěryhodný. I pár věcí k zamyšlení by se našlo, ale z průměru, ač lepšího, to už snímek nevyzvedne.(30.8.2012)

Do sebe zacyklené a až odpudivě líné existenciální drama o hrdinech, kteři o sobě vědí, že jsou tragickými postavami, ale radši na svůj sociální vývoj rezignují než aby jej jakýmkoliv způsobem řešili. Fakt jsem celou dobu čekal pointu v tom smyslu, že jsou Ofka i Ubr oba dva z jiné planety (bez metafory) a snaží se neúspěšně začlenit do života na Zemi, toho času v Praze na Florenci.(21.5.2016)

Chápu, co tím vším chtěla autorka říci, ale šlo to přeci mnohem lépe a zajímavěji, ne? Kdyby tu nebyl skvělý Jirka Mádl, který svému filmovému dvojčeti pomalu může odříkávat sbohem a šáteček, a skvělá i protivná Martha Issová, asi bych to brzy vypnul a dál se nedíval. Vše je ponuré jako temné ulice ve městech, kde většina dětí dnes vyrůstá (já vím, že to není náhoda), ale to neznamená, že film je ihned realistický jako některé dokument točený skrytou kamerou:). Je to stále jen fikce, která chvílemi není moc dobře směrovaná a její výsledné poučení je možná až moc vynucené.(31.3.2010)