Hlavním nedostatkem tohoto filmu je fakt, že naprosto postrádá nějakou zásadní a hlavní dějovou konstrukci. Vše se odehrává v jedné, stejně plynoucí a neměnné linii. Chybí zde nějaký prvek napětí, zápletky, krize či dějového zvratu. A také příběh. Nápad tu je a jde to vidět, ale jakoby se paní režisérce nechtělo ho pořádně zpracovat. Vše se odehrává mezi večerkou, kde Ofka pracuje, jejím bytem, návštěvou nočních podniků a ulicí, jíž hlavní postavy bloumají. Pořád čekáte, kdy se stane něco výrazného, třeba vztahová přeměna, zajímavý dialog nebo nějaká akce. Nejspíš se nedočkáte. Issová i Mádl zahráli přesvědčivě, ale jejich postavám nebylo dopřáno více prostoru, kde by se mohly rozjet naplno. Pár scén ve mně zanechalo silný dojem (rozhovor a vyznání u řeky, společný tanec), nejspíš také díky tomu, že ve mne vyvolaly vzpomínky na mé osobní prožitky. Ale to je na celý film hrozně málo.(29.3.2010)

• choze

Další koncentrovaná česká banalita, jen ten Mádl je jako vždy bezchybný. Po čtvrt hodině jsem to vzdal.(31.5.2009)

• Pepinec

Kdyby tu snad byl někdo, kdo by dal na moje hodnocení, ten ať zví, že jsem u tohoto filmu usnul. A to se mi v kině moc často nestává... Jestli byly zbylé tři hvězdy ukryté v pasáži, ve které jsem spal spokojeným spánkem, kéž mi tvůrci prominou. Ale to, co jsem jinak viděl na víc než dvě pěticípé ozdoby rozhodně nemá.(28.5.2011)

• Arkos

Průměrný český film, ve kterém se toho vlastně moc neděje a asi již zítra nebudu vědět, o čem to bylo. Jediné co mně zaujalo, byly hodně dobré herecké výkony Issové a Mádla a přesto, že Mádla jinak moc nemusím, tahle role mu sedla na tělo.(9.5.2009)

Chápu, co tím vším chtěla autorka říci, ale šlo to přeci mnohem lépe a zajímavěji, ne? Kdyby tu nebyl skvělý Jirka Mádl, který svému filmovému dvojčeti pomalu může odříkávat sbohem a šáteček, a skvělá i protivná Martha Issová, asi bych to brzy vypnul a dál se nedíval. Vše je ponuré jako temné ulice ve městech, kde většina dětí dnes vyrůstá (já vím, že to není náhoda), ale to neznamená, že film je ihned realistický jako některé dokument točený skrytou kamerou:). Je to stále jen fikce, která chvílemi není moc dobře směrovaná a její výsledné poučení je možná až moc vynucené.(31.3.2010)

• - Oba hlavní představitelé filmu v podání herců Marthy Issové a Jiřího Mádla získali roce 2008 v Karlových Varech ceny za své hlavní herecké výkony. (Lynette)

• - Natáčení trvalo od 30. října do 12. prosince, to zejména v pražských čtvrtích Karlín, Holešovice a Florenc. (Elisebah)

• - Kvůli slovenskému akcentu Jany Hubinské (doktorka) ji při postsynchronech nadabovala Zuzana Stivínová. (funhouse)