HateBreeder

No, pokud to srovnam s jinymi katastrofickymi filmy, tak je to dost podprumer - je to znacne neuveritelne - i kdyz se jedna o sci-fi, ale dejme tomu, herci nehrali spatne no nemeli prostor se predvest, takze po herecke strance to hodnotit nechci, ale dej, ten dej, nic zajimaveho - cely film byl predvidatelny, uplne vsechno, clovek ho ani nemusel videt, stacilo ho poslouchat a mohl si domyslet, co se na obrazovce zrovna odehrava. Ale originalni prvek vidim v tom, ze zatimco se vetsina "zachrancu sveta" vybira v raketoplanu nahoru do vesmiru, zde si nasi zachranci doluji cestu az k zemskemu jadru. Cert vi proc mi nesedel fakt, ze si jen tak brouzdali lavou a jejich masine se nic nestalo. Ale zase to nebyl zas tak spatny film a masovemu divakovi nabidl to co chtel videt. A Hillary Swank byla za palubni deskou tak sexy. ()

dopitak

Jádroje stejné jako Armageddon (už slyším, jak se do mě navážejí skalní, že to není pravda, že A. je kult....). Zabrousíme-li do historie, v roce 1955 (This Island Earth) si ještě filmaři uvědomovali, že pokud budou chtít "posbírat" světovou vědeckou elitu, budou muset vytáhnout paty ze Států... Ovšem blízko třetího tisíciletí jsou již hegemony, a mají jako jediní patent na rozum a tudíž i na záchranu planety. Což vás právě u Jádra nesmí rozhodit, jinak z filmu moc mít nebudete. Nejde o námět, ani o provedení či triky, je to v tom horkém bahně patosu, v kterém se Hollywood tak rád vyžívá. Za všechny ty scény tleskajících dementů a "silné" momenty stisků rukou, když někdo dobrovolně odchází na smrt, bych dával doživotní filmařský distanct. A tak jen smutně vzpomínám na všechny ty nepovedené, béčkové a latexem a umělou hmotou čpící produkce let padesátých a šedesátých, kdy ještě svět neznal Ripleyovou ani hrdinu Bruce Willise. Jo a ještě něco, Eckhart a Swank jsou téměř na vrcholu mých neoblíbených. ()

Trellíno

Překvapivě velice zábavné. Totální béčko, ale s áčkovým rozpočtem. Přes značnou délku jsem ani na chvíli nepohlédl na hodinky. A dokonce jsem v klidu přešel značný počet fyzikálních a chemických ptákovin, vim o tom, že tam byli a vůbec jsem je neřešil a v klidu je přecházel dál. To samo vypovídá o tom, jak dobře jsem se bavil, když jsem na takové věci, které mi normálně naprosto v klidu zničí zážitek z celého filmu, neměl čas. ()

BMW12

Velice slušný katastrofický film. Úvod je teda přepálenej, ani se pomalu nestačíme seznámit s dějem a už na nás valí ten hlavní příběh. Ale příběh je zajímavý, nevím jestli se už někdy točilo o tom, že selhává jádro Země. Takže byla to zajímavá výprava do nitra naší planety. Bylo to napínavé, herecké výkony taky fajn, hlavně Aaron Eckhart a Stanley Tucci. Akorát ty triky no, nebyly špatné, ale jelikož film měl rozpočet 60 mega, tak bych čekal o fous lepší digitalní efekty. ()

sud

Bůhví po kolikáté provařené téma o blížící se zkáze Zeměkoule a její udatné záchraně. Herecké výkony jsou tragické, pouze Tchéky Karyo odvádí svůj standart, ale nedostává mnoho prostoru. Hudba úplně blbá o úrovni triků se nebudu radši nijak rozepisovat. Kdyby v něm bylo více originality a trochu lepší herci (vždyť Hillary Swank zazářila v "Million Dolar Baby", ale to co tady předvedla?!), mohlo z toho být koukatelné, třeba i jednohubkové béčko. Takhle z toho vznikl paskvil a já se zase nechal pořádně napálit od TV Nova, když toto dílo prezentovala jako Megafilm. ()

• Podzemní loď  "Virgil" je pojmenována podle římského básníka Virgila. (Terva)
  • Hned na začátku se obchodník dívá na své náramkové hodinky, které mají ovšem zcela špatně nastaveny ručičky – minutová ukazuje „půl“, ale hodinová přesně celou (deset hodin). (HonzaR.)
  • Skutečný raketoplán Endeavour je k vidění v California Science Center v Los Angeles. (veronikajel)