Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh začíná na ruském venkově, kde Rasputin léčí nemocnou manželku hostinského. Později je popotahován pravoslavným biskupem za sexuální nemravnosti a násilí, ale hostinský se jej zastane. Rasputin tvrdí, že je sexuálně nemorální, aby dal Bohu hříchy, které stojí za odpuštění. Také prohlásí, že jeho ruce mají léčivé účinky, i když biskup tvrdí, že jeho moc je od Satana. Jede do Moskvy, kde se prodere do domu Dr. Zargoa, odkud začne své tažení na získání vlivu nad carevnou. Zmanipuluje carevninu dvorní dámu Soňu, kterou zneužije, aby uspokojil svůj sexuální apetit a získal přístup k carevně. Sonin bratr Petr, rozzuřený Rasputinovým svodem, získá Ivana, aby mu pomohl dosáhnout mnichova pádu. (Zlín Film Festival)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Na snímek „Rasputin: The Mad Monk“ se nesmíte dívat proto, že chcete nějaký historicky věrný epos o tom, kdo vlastně byl Rasputin a co způsobil. Na film se budete dívat proto, že je to docela dobře vygradovaný snímek o intrikách a o tom, jak je možné manipulovat s lidmi, když má člověk určité schopnosti, ať už mírně netradiční, anebo takové, které vycházejí jen z toho, že ví, co má říct a kdy to má říct, a že ví, co má udělat a kdy to má udělat. Tohle j koncert jednoho muže. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Není to nejlepší film o Rasputinovi, nicméně Christopher Lee JE nejlepší Rasputin. Podmanivý, charismatický, s ďábelskou jiskrou v oku. Jeho léčitelské a hypnotizující schopnosti jsou zde dost nadnesené, v druhé půli (začleňování Rasputina do carského dvora) děj plyne dost zkratkovitě, ale tomu filmu to prostě odpustíte, sotva na vás Lee začně házet ty své zábavné maniakální pohledy. K tomu si připočítejte pěknou studiovou výpravu, jak bylo u společnosti HAMMER zvykem (vyjma 2-3 minut stopáže se celý film natáčel ve studiu), přihoďte do kotlíku jednu useknutou ruku, rozleptaný obličej kyselinou a nadržené paničky, zamíchejte a máte chutný eintopf, který se díky Leeovi, jenž celý film „udělal“ svým charismatem, nepřejíte. ___ PS: Nechápu, proč je dobrých filmových adaptací Rasputinova života tak málo. Zrovna on, tak velezajímavá historická postava, si říká o výživný biják. ()

Reklama

Mariin 

všechny recenze uživatele

A ejhle, Donu Sharpovi se kromě Kiss of the Vampire (1963) povedl i tenhle Rasputin! Na svou dobu dobře natočené v intencích hammerovských interiérů a kostýmů. Uhrančivý Rasputin v podání Christophera Lee, pohledné dámy, zajímavý příběh odvozený od skutečné historie - nikoliv ovšem horor, ale spíše historické drama. ()

Gig 

všechny recenze uživatele

Dodnes přemítám, kdo byl lepším Rasputinem. Byl to Christopher Lee nebo Alan Rickman? Nicméně zde mi chybělo to poselství, co u výše zmíněného filmu. Ale Christopher je ďábel. Už vím, kde čerpal Jackson u Pána prsrenů a proč si vybral Rasputina, tedy Leeho do role Sarumana. :) ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Jeden z najposobivejších hereckých výkonov Christophera Lee, ktorých som zatiaľ mal možnosť vidieť. Príbeh je vystavaný na udalostiach, ktoré sa skutočne s touto postavou v historii spájajú. V skratke, Rasputin pomocou svojej veľkej charizmy a schopnosti hypnotizovať využíva zámožných ľudí ako rebrík na ceste za mocou. Ľudí, ktorý mu už nemajú čo ponúknuť následne doháňa k sebedeštrukcii. Neskrýva svoju slabosť pre ženy a alkohol a berie si, čo sa mu zaráći. Týmto sposobom sa dopracuje až k ruskej cárovnej. Diabolský pohľad Christophera Lee vládne celému filmu a ikeď viac ako o horor sa jedná o historický triler, z jeho postavy skutočne sála strach. Look into my eyes and obey !. (8/10) ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Christopher Lee a Francis Matthews strávili několik dní natáčení závěrečné bojové scénky pro rozšíření filmu. Ta byla ale nakonec sestříhána kvůli špatnému výkonu Matthewse. (reich)
  • Christopher Lee se ještě před natáčením filmu setkal s Rasputinovou dcerou a dvěma z jeho nájemných vrahů. (Listeroman)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno