Modrooký samuraj

• USA Blue Eye Samurai

Série(2) / Epizody(16)

Mladá bojovnice je v Japonsku v období Edo odsouzená na okraj společnosti. Ze všeho nejvíc touží pomstít se těm, kdo za to můžou, a neváhá při tom jít přes mrtvoly. (Netflix)

vasek113

Příjemná animace. Důvtipný příběh. Zajímavé postavy a scénáře. Nečekané zvraty. Prostě super nehraný seriál. ()

mikisocka

divne. cela zapletka zalozena na tom, ze vsetci v japonsku su bigotni idioti, co mi pride trochu nepravdepodobne a pritiahnute za vlasy. nahotinkove sceny su tam fakt zbytocne az trapne. suboje su ale zaujmave a neotrele. celkovo velmi zvlastny dojem. ()

Magnomous

Rozhodne jej mohli dat viac svalov a niektore bojove sceny spravit realnejsie. Inak ale velmi podareny serial, zaujimavy den, dobre spravene postavy, velmi dobre sa na to pozera. Taky animovany kill bill s lepsim dejom (dokonca tak aj hrala hudba battle without honor or humanity z kill billa :-)) ()

patient333

Poriadna nálož. Dlho som si neužil nič tak dobré v podaní animovanej story ako práve Blue Eye Samurai. Štýl kreslenia krásne sedí do tématiky a príbehu, postavy sú zaujímavé a každý moment čakáte, čo sa stane ďalej. Retrospektívy do minulosti, lekcie v prítomnosti, viaceré postavy, každá s určitým backgroundom a vlastným cieľom, nečakané zvraty. Je tu všetko, no zároveň to nie je umelé, ale krásne plynulé. Postavy sa správajú uveriteľné a napriek hordám pokosených nepriateľov to celé pôsobí realisticky. Myslím, že každý si dokáže zo seriálu niečo odniesť. A teda prosím pekne 5.diel, to bol Masterpiece. To prelínanie vyprávanej story, s minulosťou a súčastnosťou. Krása. Proste must seen. ()

Amberjack

Hodně srovnávané třeba s Arcane - tohle je lepší. Rozjíždí se to pomaleji (narozdíl od Arcane), první dva díly se postavy hledají, utváří před očima diváka, až nakonec každou z nich něco vykolejí a začnou být i trochu sympatické. Příběh postupně krystalizuje a odhaluje prvotní tajemství. Šestý díl je trochu přehnaný a podle mého názoru nejhorší. Zakončení seriálu naopak vynikající, přestože ty díly jsou (pro mě naprosto skandálně) méně hodnocené jak tady, tak i na imdb.com. Arcane naopak v posledních dílech první série docházel dech, protože tam příběh bohužel uháněl až příliš překotně. Tady se valí pomalu, ale neúprosně jako parní mašina. Blue Eye Samurai mi nevyjasněnými postavami i lehce zamotaným příběhem hodně připomnělo Hru o trůny - především knižní verzi, o totálně pokaženém seriálu se už radši nebavme:) ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD