poster

Rituál

 • český

  Proutěný muž

 • Velká Británie

  The Wicker Man

Horor / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 1973, 88 min (Director's cut: 100 min)

Režie:

Robin Hardy

Předloha:

David Pinner (kniha)

Scénář:

Anthony Shaffer

Kamera:

Harry Waxman

Hudba:

Paul Giovanni

Producenti:

Peter Snell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ***

  Nápad příběh jsou naprosto dokonalé, bohužel zpracování je na takovýhle potenciál naprosto nedostatečné a v každé scéně jsem si říkal, co všechno by se z tohohle filmu dalo vytřískat. S lepším režisérem by to byla naprostá bomba. Já jsem totiž absolutně nezaznamenal výskyt znepokojivé atmosféry právě kvůli dost sterilní režii. A zrovna vždy, když to začlo být napínavé přišla nějaká stupidní písnička (povedla se snad jen ta s dětma a májkou) ,která to pohřbila. Přitom by stačilo tak málo. Woodward a Lee byli hodně dobří, ale kompars otřesný. Ani nevěříte jak se těším na ten remake s Nicolasem Cagem, protože tam by se tvůrci mohli poučit z chyb originálu a mohlo by vzniknout nezapomenutelné filmové dílo (tak koukám že jsem se hodně přepočítal :-). Tenhle film ale určitě stojí za hřích už jen kvůli majestátně se tvářícímu Christopheru Lee, tancujícího v ženskejch hadrech s parukou a ksichtem pomalovanym na bílo.(29.5.2006)

 • obitus
  *****

  U nas neprilis znamy film (zamerne nepisu horror) s velice netradicni atmosferou. Ta je tvorena prostredim skotskych ostrovu, kde se dej odehrava, zajimavou kamerou a predevsim hudbou. Nevim jestli jde o lidove pisne, nebo byly psany primo pro film, ale vyrazne umocnuji prozitek z nej. Nektere sceny, jako treba tanec deti pred skolou, jsou naprosto uchvatne. Z hercu nad vsechny vycniva Edward Woodward v roli serzanta Howieho, patrajiciho po zmizele divce. Christopher Lee ma bohuzel maly prostor, ale necha aslespon vyniknot svuj zvucny hlas.(2.11.2004)

 • genetique
  ****

  Tak isto som sa k tomuto dostal cez remake s Cageom. A najprv som nechápal, prečo ho každý, kto videl originál, tak zhadzuje a teraz som pochopil. Oproti remakeu je to jednoduché, neprekomplikované a zároveň s úžasnou myšlienkou a záverom, ktorý som vďaka novšej verzii poznal, no aj tak ma držal na ihlách. Vadili mi však vsadené rituálne obradové pesničky, ktorých bolo na môj vkus až príliš. 80%.(19.10.2007)

 • paascha
  **

  Nějak mě to nedostalo.(27.11.2006)

 • JohnnyD
  ***

  Veľmi znepokojivý film (podobne ako Silent Hill), hlavne v smrteľne beznádejnej záverečnej štvrťhodinke. Bohužiaľ film má asi tak o 20 minút viac ako by bolo dobré a je veľmi nudne nakrútený. Pomalé tempo a slabé budovanie atmosféry kazia dojem. Skvelý koniec už bohužiaľ dostatočne nezakryje nudnú predohru. Každopádne námet je skvelý, Christopher Lee pekelný, hudba pekná (ale nie tak dobrá ako každý hovorí!), konflikt medzi katolíkom a pohanmi zaujímavý (niet kladnej postavy vo filme - katolík je intolerantný, pohania blázniví) a film je aj dobre nekorektný. Horor? Určite nie. Kult? Tiež nie. Preceňovaný? Určite. PS: filmu neprospelo, že sa takmer celý odohráva za jasného dňa.(20.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace