Past

Scénografie:

Norman Garwood

Kostýmy:

Penny Rose

Past je vcelku stylová podívaná pro nenáročný večer u televize, jenže podobně jako třeba známější Mission Impossible 2 si tu svou stylovost až příliš vynucuje, za každou cenu chce zůstat jiskřivá, uhlazená a cool, ale to je bohužel díky fádní režii a poněkud děravému scénáři takřka nemožné. Představuje tak pro mě v prvé řadě nevyužitý potenciál, některé chytře se tvářící scény jsou nedotažené, napětí zůstává relativně při zemi a nepředvídatelnost se stává spíše jen rádoby nepředvídatelností (jinými slovy klišé)... Nebýt šarmantního Conneryho a překrásné (a ohebné) Zeta-Jones, nebál bych se Entrapment označit jako ztrátu času. 5/10(7.11.2008)

rozpočet : $66 million tržby celosvetovo : $212,404,396(24.4.2007)

Sean Connery nemusí ani hrát, aby měl charisma, stačí pohled. Jinak naprosto normální a průměrná variace na téma zloděj a policajti, respektive zlodějka a lupič v osidlech policie. Některé ze zlodějských metod ovšem originální jsou (viz poslepu přes lasery nebo podák ve větrací šachtě). Jinak docela zábavné.(15.2.2003)

Opravdu hezky pribeh o starem lec elegantnim lupici ktery vyskoli mladou, krasnou a v oboru talentovanou pracovnici pojistovny. Vykony obou protagonistu sou dobre, no ten Conneryho mirne prevysuje, jak je zvykem. Co me ale na filmu nejvice dostalo je prostredi kde se odehrava. Uchvatna atmosfera Petronas Towers dodava filmu lesk. Film mi neprijde jako nejak vyjimecny, ale me se z nejakeho duvodu libil. Je to mozna herectvim starnouciho ale nikoliv stareho Conneryho, nebo to mozna bude krasou Catherine Zety-Jonesove, ci obema dohromady + zvlastnim nabojem filmu. No rozhodne doporucuji videt, at si kazdy udela vlastni nazor. 75%(5.6.2006)

Celkem zajímavý thriller, kdy je film místy pojat i jako romantický, což mi docela sedlo. Sean Connery hraje výborně - má charismatickou roli. I Cathrine Zeta-Jones mě zaujala. Příběh je výborný, mohlo být akorát více akce. Občas je film dost nepředvídatelný. Takže je to takový hezký nadprůměr, který se čas od času dá vidět. Mé hodnocení je 67% = ***(19.11.2012)

• - Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)

• - Angela Bassett se ucházela o hlavní ženskou roli. (B!ker)

• - Robert MacDougales (Sean Connery) bydlí na hradě, který se jmenuje Duart Castle a nachází se na západě britského ostrova Isle of Mull ve Skotsku. (rey17)