Police Story

Police Story

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

Hong Kong, 1985, 101 min

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.2.2011)

Vynikající filmový zážitek, mnoho vtipných sekvencí střídá dobře natočená "Jackie Chan" akce. Mohu říci, že jsem se po celé délce kvalitně bavil (i když asi prvních 10 minut mě přišlo tak trošku chaoticky natočeno, ale to byl asi tak jediný záporný moment celého filmu). Mé hodnocení 5 hvězdiček...(26.3.2009)

Tvorbu Jackieho Chana môžeme rozdeliť na tri časti - Hong kongské filmy s tématikou bojových umení - vrchol žánru - Drunken Master, Hong kongské filmy so súčasného a väčšinou policajného prostredia - kraľuje im séria Police Story a nakoniec americké filmy - hlavne Rush Hour a Shangai noon série. Police story patrí samozrejme do druhej a prívlastok vrchol žánru mu krásne sedí. Tam kde John Woo vsadil na samotárskych hrdinov a neskutočne veľa mŕtvol a tam kde Tsui Hark vytvára neskutočne pôsobivý vizuál, tam Jackie Chan rozpohybováva akciu do takej miery, že sledujeme bojový tanec tak ako nikdy predtým. Od úvodnej scény - ktorú asi vykradol Michael Bay a použil ju v Bad Boys II, až po tú záverečnú - kde Jackie bojuje a prechadzuje cez sklo jedného zlosyna za druhým, je film pastvou pre oči a v niektorých prípadoch aj pre bránicu. Neskutočne príjemný mix komédie a akčného filmu. Jackie ako chameleón krásne balancuje medzi vtipným policajtom a tragickým policajtom a robí to tak, že mu to jednoducho žeriem. Police story je neskutočne pôsobivý film, ktorý si jednoducho musíte užiť. Rýchli, nenudí a hlavne prepracovaný do posledného detailu. A to stál iba úbohých milión dolárov. Tým hravo strčí do vrecka väčšinou amerických hlúpstí.(2.7.2009)

Podle mého názoru životní role Jackieho Chana. Kaskadérské kousky a skvělé bitky jsou mistrně natočeny. Závěr v obchodním domě nemá chybu.(29.11.2007)

Kdybych na tento kousek nebyl tak natěšený (z původní hongkongské tvorby jedno z nejznámnějších, nejslavnějších a nejlépe hodnocených Jackieho děl) a neočekával možná nejlepší chanovku, ale prostě bych na ten film jen náhodou narazil, tak bych asi dal hvězdiček pět. Ale takhle nemůžu. Prostředek filmu byl slabší a některé scény s Maggie Cheung (už chápu její slova o začátku skutečné herecké kariéry v roce 1988) byly skoro blbé, celkově to však byla skvělá (místy i fakt dobře vymyšlená a napínavá) jízda. No a závěrečná bitka v obchodě byla neuvěřitelná a málem mě donutila dát plné hodnocení. To se pan Chan pěkně vyřádil. :-)(23.3.2009)