Police Story

Jackie Chan: Superpoliš 1

Police Story

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

Hong Kong, 1985, 101 min

Sice příběh vcelku tuctovej, ovšem Jackie Chan je tady v neobyčejně parádní formě a to jak komediální, tak bojový a choreografie soubojů opět skvělá, i když sem už u Chana viděl nápaditější, ovšem to co na tomhle filmu stojí fakt za skouknutí jsou naprosto ojedinělý kaskaderský scény a jelikož to režíroval sám Chan, kterej je fakt naprostej šílenec v tomhle směru, tak jsou tam věci, který se prostě jinde vidět nedaj. Za všechny mluví jedna z posledních scén, kdy Chan ve výšce dobrých 10-15 m skočí na tyč, sklouzne po ní až dolu, prolítně sklem a ještě se zvedne a seřeže dva týpky a to vše zvládá Chan sám bez střihu, bez kaskadérů a podle mě i bez jištění, o čemž se dá lehce přesvědčit v závěrečných titulcích, kdy Chana dokonce odnášeli na nosítkách po jedný scéně. Krom toho se mimo akční sekvecnce jedná i o výbornou komedii, u který sem se fakt skvěle bavil, Chan svuj geniální komediální talent nezapře.(27.3.2008)

I když určité kouzlo tahle pohádka plná létajících a nesmrtelných Číňanů - tedy vlastně Hongkongžanů - má, sledovat jí hodinu a půl vás rozhodně intelektuálně nepovznese, spíš vás z toho na konci bude bolet hlava. Ale ta úvodní akce, klobouk dolů, to bylo tak krásně naivní a absurdní, že jsem musel mít úsměv od ucha k uchu.(3.4.2010)

Hodně vtipná klasika na kterou se vždy rád podívám. I s odstupem času mě tento začátek série dokáže rozesmát. 90% :)(20.6.2016)

Musím uznat, že na tuto Chanovu klasiku jsem se hodně těšil a všemu napomáhal i fakt vysokých hodnocení, které film nasbíral. Ve výsledku se však jedná o zklamání. Film má sice co nabídnout a jsou tu všechny aspekty ostatních Chanových filmů jako skvělé bitky, kaskaderské kousky a celkový nadhled. Jde jen o to, že je tu všeho hrozně málo. Film sice otevře skvělá akční scéna ale po zbytek filmu už na diváka čekají jen tři povedené bitky a akční nářez v obchoďáku. Jedná se tedy o lepší průměr ale je vidět, že film inspiroval celou řadu zámořských filmařů a i "Miša" Bay se zamlada nejspíš na Chana díval, což dokazuje úvodní akční scéna s výbušným průjezdem vesničkou. Po druhém shlédnutí slabší 4*(17.2.2009)

• HellFire

Bojove sceny za 5, ale zbytek filmu je dost smesny.(12.10.2008)

• - Při jízdě po tyči v obchodním domě si Jackie Chan málem zlomil sedmý a osmý krční obratel. Také si vykloubil pánev (což bylo do té považováno za nemožné). (HellFire)

• - Deštník, kterého se Chan Ka Kui (Jackie Chan) drží ve scéně, když visí z dvoupatrového autobusu, je kovový, aby unesl jeho váhu. (Rominator)

• - Snímek v roce 1986 vyhrál cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší film. (Rominator)