Police Story

Jackie Chan: Superpoliš 1

Police Story

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

Hong Kong, 1985, 101 min

Jeden z nejlepších Jackieho kousků. Skvělá akce a kaskadérské kousky jsou opět v dokonalé symbióze s velmi vtipným humorem. Navíc docela solidní (drsná) hudba, která k ději překvapivě dobře pasuje. No prostě typický hongkongský nářez, jak se na Chana ve vrcholné formě sluší a patří! 90 %(27.8.2005)

Vynikající filmový zážitek, mnoho vtipných sekvencí střídá dobře natočená "Jackie Chan" akce. Mohu říci, že jsem se po celé délce kvalitně bavil (i když asi prvních 10 minut mě přišlo tak trošku chaoticky natočeno, ale to byl asi tak jediný záporný moment celého filmu). Mé hodnocení 5 hvězdiček...(26.3.2009)

Na můj vkus trochu málo kung-fu na úkor humoru. Pokud bych to ale měl hodnotit jako komedii, pak jeden z nejlepších Jackieho filmů. Některé scény mají naprosto dokonalé načasování - asi nejlepší je ta, v níž Jackie velkohubě machruje před důležitou svědkyní, kterou musí hlídat, zatímco vše slyší jeho přítelkyně. Na konci je jedna solidní bitka, tentokrát bez humoru, s trochou asijsky přehnaných emocí. Asi nejvíc mi v hlavě utkvěl záběr Jackieho hlavy prorážející do skla díru (takhle to možná zní normálně, ale je to kousek, za který by se nemusel stydět ani Tony Jaa). A vůbec, v závěrečné scéně je tříštění skla dominantím prvkem. Film měl údajně vliv na nejlepší filmy Johna Woo („lepší zítřky“, Hard boiled…), protože se v něm motají policisté, nasazují své životy, kulky sviští, pomsta je jediným východiskem…No, wooovská (vuovská:-) je hlavně finální bitka než celý film - ten je spíš Jackie-komik, v té nejlepší formě.(1.10.2006)

Tohle je jeden z důvodů, proč se dopředu nedívám na hodnocení a komentáře na ČSFD. Totiž, podle toho, co se zde píše, jsem čekal opravdu nejlepšího Chana, ale bohužel. Je to nadprůměrná chanovka, to jo, ale myslím, že nejlepší není. Chan možná umí točit skvělé bojové scény, ale nedokázal je poslepovat tak, aby divák nemusel zívat. Škoda. Takže za mě rozpačité 4 hvězdy a poučení, že ne vše, co se zde píše, musí být nutně pravda.(22.3.2009)

Dokonalá akcia, dokonalá zábava, dokonalý Jackie Chan. 90%(11.5.2009)