Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

Wallas

Buď je film špatný, takže se na něj nedá dívat, nebo je tak extrémě špatný, že se u něj výborně bavíte. Plan 9 je to druhé. ()

ing.Frosty odpad!

Opravuji svůj výrok v komentáři k Čelistem 3. Tohle je zdaleka nejhorší film, co sem kdy viděl. Nenapadá mě kolik bych mu mohl dát na stupnici 1 - 10. Šlo by to do mínusu v několika řádech. ()

hans500

Film vyznívá opravdu jako solidní komedie. Především nahrazování Bely Lugosiho Tomem Masonem v některých scénách vyznívá značně směšně. Útok na létající talíře a některé hlášky vážnosti filmu moc nepřidají. Mizerné herecké výkony a stupidní scénář, který se v závěru (neúspěšně) pokouší o jisté poselství. Film je hodně zábavný. Mírné 4*. ()

eye candy

Fenomenální podívaná. Nešťastník Ed Wood do toho opět dává srdíčko a pokouší se naservírovat víno, zatímco obětem svého jedinečného someliérského umění omylem rozlévá tvrdou béčkovou pálenku. Každý kdo není připraven na totální filmovou apokalypsu bude objímat mísu. Ostatní čeká dokonale zvrhlá jízda ()

LeoH

Pro model diváckého zážitku „bylo to tak blbý, až to bylo zábavný“ nemám moc buňky, ale tady mi koutky cukaly o 106. Ovšem že bych tomu měl potřebu napálit plný počet… ()

Belbo

Bela Lugosi byl tak přesvědčivý, až jsem zapomněl, že je po smrti. Klenot béčkových filmů. Lepší než Day of Indepedence, lepší než Godzila, lepší než Muži v černém. Až na slabší stránku dialogů z úst Beli a Vampyry best of. Kam se hrabe s válečnými scénami bitva o midway a Ardény. Škoda, že nemohl Ed zaměstnat švédského titána Dolpha a texaského indiána Chucka, zařícího býka, Norrise. ()

PeterNet

Tohle je bomba. Chtělo by to Oskara za střih - záběr na policisty přijíždějící v noci, následný záběr na Lugosiho za bílého dne, poté zase záběr na policisty v noci, další záběr na Lugosiho ve dne, poté přijde záběr na postavu se zakrytým obličejem (aby nešlo poznat že už nejde o Lugosiho, ten už byl totiž mrtvý) znova v noci... Prostě bomba:-) A Vampira s Brooksem taky nemají chybu. A... a... a... Ten konec! Ještě teď se bojím :-D :-D :-D ()

capák

V mém hodnocení mě ovlivnil film Ed Wood, který pojednává o režisérovi tohoto díla. Snímek Plan 9 from Outer Space je samozřejmě film špatný od herců, přes kameru, kulisy, až po triky, a dalo by se pokračovat, ale když jsem viděl to Woodovo nadšení a roztomilou naivitu, se kterou své filmy natáčel, nutí mě to jít s hodnocením výš. Navíc některé scény jsou tak trapné, až jsou skvělé. Rozumem *, srdcem ***** - celkově ***. ()

Kamkon

Tohle je fakt unikátní dílo, které, pokud je myšleno vážně, tak působí spíš jako parodie. Toporné, někdy i staticky strojené postavy, hlavně "zombie" jsou neskutečně k smíchu, ale plno vtipný hlášek docela pobaví. Zábavná jednohubka na všední večer, super! ()

Homer Simpson

pouze z filmové roviny dávám hodnocení odpad, už jen ty dialogy stojí za to.. např. - Dobře, inspektore. Co budete dělat vy? - Trochu se porozhlédnu kolem. - Až se dostanete z dosahu světel, neuvidíte si na ruku před obličejem. - Vezmu si jednu z těch baterek v hlídkovém voze. / A kolik dokázal Ed Wood vytěžit z jednoho záběru s Belou Lugosim :) Jenže právě tím jak je ten film špatnej, jsem se téměř u každého záběru musel pousmát režisérově "umění", tudíž hodnocení pro mě - zlatá střední cesta - 50% ... ()

ivan_drago odpad!

Já ani nevim proč sem na to začal koukat, nevim proč tomu dávám odpad, nevim proč tohle někdo natočil, nevim proč sem to nedokoukal. A jestli to má nějaký hlubší smysl nebo co, já v tom nic nenašel, nic hlubšího... Aspoň sem myslel, že se budu bavit tím jak je to strašný, ale ani to ten film ve mě nevyvolal, je proště hroznej.... ()

Helmutek

Tohle přesně je rozdíl mezi filmem špatnym (dobře - hodně, hodně špatnym) a odpadem. Naprosto otřesný je tady snad úplně všechno - ze všeho nejvíc ale dialogy. Ten scénář je napsanej tak hrozivě, že po chvíli se člověk přestane i smát, protože taková smršť se jednoduše nedá vydržet a člověk prostě časem otupí - a už neřeší, co a proč se tam zase začalo dít, přestane zpozorňovat u nelogičností, chyb a nesrovnalostí, přestane se divit nesmyslnejm pasážím nebo nevěřícně kroutit hlavou nad absurditou dialogů. Jedna jediná věc tady neni průserová - a to je to neuvěřitelný množství všech možnejch (a často ne úplně blbejch) nápadů, který se ale Ed Wood očividně snažil zfilmovat všechny a najednou. Z toho filmu je cejtit tak obrovský nadšení a upřímný a čistý úmysly, že se to nedá pominout. Takovejhle film totiž nemůže vzniknout nijak jinak, než že ho natočí absolutní nadšenec (ač bez soudnosti, peněz, herců, studia nebo vybavení), kterej do toho ze sebe dá všechno. A nejhorší film? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale mnohem horší a odsouzeníhodnější film je podle mě (a to naprosto jednoznačně a ve všech ohledech, který mě napadaj) třeba takovej Kameňák. WTF moments: To nemá cenu... První WTF člověka napadne asi po dvaceti vteřinách a poslední asi tak úderem titulků. Ale třeba jak tam ty mimozemšťani vysvětlujou ten princip Sluneční bomby, to je tak roztomilý a plný tak úžasnejch argumentačních faulů, že k týhle scéně se určitě jednou vrátim. ()

Jazzzz

Tak v první řadě mě naprosto fascinoval film... Nelze nic povznést výš - ten film je prostě špičkový! Ano samozřejmě ne svoji myšlenkou ani hereckými výkony... Ale nečím co se prostě musí vidět (snad ta stupidita která se filmeme nese, nebo ten stupidní konec, nebo ty stupidní mimozemšťané? )... Možná na fílm dost nespravedlivě nahlížím tak kladně z toho důvodu že jsem ovlivněn výborným Burtnovým filmem o tomto režisérovi, ale já myslím že ne... Sice bych se bez Burtona k tomuto filmu nikdy nedostal, ale kdyby jo, byl bych z něj stejně nadšen. Bavil jsem se obravdu královsky... A v druhé řadě mě fascinují rozdílné názory lidí na tento film - odpad je střídán 5 hvězdami tolikrát, že člověk žasne... No a já to chápu - tento film nemůže nadchnout každého ale pouze opravdové filmové Fajnšmekry!!! :-) ()

gjjm

Mňo...jediné, co tomu můžu vytknout, je asi nejsměšnější výprava v dějinách filmu (scény v pilotní kabině a na vesmírné lodi jsou neuvěřitelné), příšerné herecké výkony (ačkoliv, když uvážíte platy a hektičnost natáčení, celkem to ušlo), debilní scénář ... Vím, že to zní divně, ale když odhlédnete od těchto vad, je to skvělý film :) Nemůžu neobdivovat Woodovo zaujetí a lásku k filmu, či spíš jakýsi ekvivalent grafomanie. Wood prostě točil a točil a točil bez ohledu na kvalitu. A jeho díla mají něco do sebe, minimálně jako asi nejčistší forma sebevyjádření režiséra :) Sympatické komentáře: Anais ()

kurcatovium

Když už jsem nedal 5 hvězdiček perle Glen or Glenda, pak je musím dát alespoň tomuhle majstrštyku. Edward D. Wood Jr. se zkrátka nezapře a i tenhle film je slátanina víceméně bez příběhu, s toporně mizernými hereckými výkony a moralizujícím komentářem. Ten chlap byl vážně divnej. ()

Cushing

Nejsem kultovní divák, proto mě ani kultovní mimoň a ňouma Wood neomráčil, anebo možná ano -- uspal. Prokoukat se tímto nedlouhým celovečerákem (i když v Drive-Ins se obvykle dávaly dva za sebou, ne?) bylo téměř nad mé síly. Ale Lugosiho toporné senilní strašení za to stojí, mám rád mistry po sezóně, a Vampira opravdu budí posvátnou úctu minimálně svým pasem a pařáty -- jak by asi vypadala nestažená, nahá? Ostatně že je tohle dílko inspirativní, o tom žádná, kdybych ho viděl v dětství, patrně bych zahořel a nechal se mohutně inspirovat. Napadá mě -- nezahořel takový Spielberg, někdy v dětství? Jeho Close Encounters vykazují řadu společných motivů s 9. Plánem... Každopádně ten, kdo to spáchal, měl duši a imaginaci dítěte, které co nedodělá, to si prostě domyslí. Možná měl točit právě pro děti. ()