Zachraňte Willyho!

• USA Free Willy (více)

Dvanáctiletý Jesse dostává poslední šanci od sociálního pracovníka Mercera. Musí konečně začít spořádaně žít u nových pěstounů Glena a Annie Greenwoodových. Pokud ne, čeká ho za jeho kousky tvrdý postih. Jesse musí také vyčistit chodby v delfináriu, které se svým kamarádem posprejoval při útěku před policií. Tam se seznamuje s údržbářem Randolphem, cvičitelkou Rae a kosatkou jménem Willy. Jesse si všimne, že kosatka reaguje na foukací harmoniku. V noci se tedy tajně vrátí do delfinária, aby si tuto teorii potvrdil. Stane se mu ale nehoda a Willy Jesse zachrání před utonutím. Protože se chlapci v delfináriu líbilo a jeho práce končí, zařídí Randolph, aby tu mohl dál pomáhat. Chlapec se s kosatkou sbližuje a vzniká mezi nimi zvláštní pouto. Majitel delfinária se chce Willyho zbavit, protože nevydělává žádné peníze. To se ale Jessovi nelíbí a rozhodne se kosatku zachránit. (TV Nova)

Falko

Jeden z najkrajsich rodinnych filmov 90-tych rokov a nezabudnutelny zazitok navstevou v kine, ktore bolo sa mi zda vypredane alebo takmer uplne plne. Nedavno som si zopakoval tento zazitok a ani dnes nestratil nic na lesku a chapem, preco sa mi v roku 1994 tak strasne pacil. Myslim, ze je to asi jedina uloha, kde som videl drsneho Michaela Madsona v rodinnom filme :-) Velmi vela tu urobila aj krasna hudba... ______ Jason James Richter - (Jesse) +++ Lori Petty - (Rae Lindley) +++ Michael Madsen - (Glen Greenwood) +++ Michael Ironside - (Dial) +++ August Schellenberg - (Randolph Johnson) +++ Jayne Atkinson - (Annie Greenwood) +++ Mykelti Williamson - (Dwight Mercer) +++ ()

castor

„Willy, skoč! No, tak skoč. Já vím, že to dokážeš!“ křičel na přístavním molu zoufalý Jesse a diváci seděli se zaťatými pěstmi. Obrovský černobílý krasavec si v prvním díle dokonale získal publikum. Ideální rodinný film, střižený na nedělní odpoledne, ideální porce klišé, ideální happy-end. A navrch suverénní Basil Poledouris a Michael Jackson.. mít děti, určitě bych je vzal na podobně laděnou naivní pohádku, než je vychovávat na dnešní nabídce - to by mi z nich vyrostly pěkní hajzlíci :-) ()

Davies182

Chtěl bych vidět rozzářené dětské tváře všech uživatelů při tehdejším sledování téhle pecky, že tomu nedají pět hvězd!!! Hanba! Bylo to tak napínavé, až jsem si okousal klouby do krve a s rodiči jsme museli jet na pohotovost. Kecám. ()

-bad-mad-wolf-

Můj nejoblíbenější film v době, kdy mi bylo tušim nějakých 9 let a taky první, který jsem viděl v kině. Sžíval jsem se s klukem v hlavní roli, všude jsem kreslil kosatky, s dětskou naivitou jsem Willyho denně vyhlížel v TV programu. Víc nemám co říct. ()

Phobia

Willyho jsem viděla v TV až dlouhé roky po jeho premiéře v kinech, má dětská léta tedy minul a tím pádem jsem si k němu nevybudovala žádný sentimentální vztah. Film o peripetiích jednoho ochočeného kytovce a jeho nedospělého opatrovníka se proto zařadil k naprosto průměrným rodinným snímkům, jejichž sledování znovu neplánuji... přinejmenším dokud nezačnu senilnět. 51% ()

cheyene

Byly doby, kdy se mi to asi líbilo, proto 3*, dnes bych se na to asi díval jinak...v očích 7 letého diváka to je asi ale vynikající snímek... ()

Hrabka

Jeden z mých největších citových zážitků z dětství. Zachraňte Willyho je prostě můj dětský kult, kterému se jen tak něco nevyrovná... 80% ()

juta

Jó to mládí, ale vůbec jsem si nepamatoval, že hlavní hrdina byl takový parchantě. Ono se na to z pohledu dospělého diváka kouká trochu jinak, když víte jaký život v takovém seaworldu doopravdy je. ()

Fiftis

Niekomu stačí za kamaráta sused, niekomu pes. A niekomu kosatka (Keiko si zaslúži obdiv) .Originálne, pekne natočené. Hlavní postava Jesse je pomerne nezrelá a nový kamarát Willy mu ponúka kamarátstvo, aké ešte nezažil. Za hudbu o pol bodu viac. Kde sú také rodinné filmy dnes? Vo svojej dobe to bol naozaj krásne natočený film. Dnes už som ho videl veľakrát a asi sa k nemu už nevrátim. Ukážka priateľstva chlapca a kosatky bol prinajmenšom dobrý nápad. ()

Shakers

V časoch mého mládí to fičalo doma na VHSke, tak často, až som ju skoro zodral. Po dlhých rokoch, keď sa k tomu vraciam ako starý foter musím uznať, že je stále na čo pozerať. Je to príjemný rodinný film s perfektnou kosatkou, ktorá vyzerá stále super, ak nerátam scény, kde je komplet CGI. Postavy, herci, príbeh, hudba, kamera, more, západy slnka, to všetko do seba pekne zapadá, až dialogy, pri ktorých by sa mi pokazili zuby s tých sladkých slov, ak by som to mal po nich opakovať. Každopádne je to príjemná rodinná zábava, ktorá neomrzí a aj po rokoch mate chuť skákať s Willym cez skaly na slobodu. 70% - 3* ()

lamps

Film hrající opravdu hodně na divákovy city, ovšem překvapivě se úspěšně vyhýbá všem typickým rodinným klišé, a nebylo by úplně od věci si Willyho dobrodružství zase někdy připomenout. Už jen pro ten příjemný pocit, když se mu nakonec vždycky povede onen mohutný skok vstříc svobodě- při něm aby jeden nebyl naměkko. ()

DaliX

Ako malému sa mi to páčilo. No ako malému sa mi páčilo veľa vecí ale Willyho som vtedy nesmierne žral. A ešte si pamätám ako keď začala vysielať vtedy nová TV Markíza, tak Willy bol celkovo medzi prvými filmami, ktoré odvysielali. ()