Zachraňte Willyho!

• USA Free Willy (více)

Dvanáctiletý Jesse dostává poslední šanci od sociálního pracovníka Mercera. Musí konečně začít spořádaně žít u nových pěstounů Glena a Annie Greenwoodových. Pokud ne, čeká ho za jeho kousky tvrdý postih. Jesse musí také vyčistit chodby v delfináriu, které se svým kamarádem posprejoval při útěku před policií. Tam se seznamuje s údržbářem Randolphem, cvičitelkou Rae a kosatkou jménem Willy. Jesse si všimne, že kosatka reaguje na foukací harmoniku. V noci se tedy tajně vrátí do delfinária, aby si tuto teorii potvrdil. Stane se mu ale nehoda a Willy Jesse zachrání před utonutím. Protože se chlapci v delfináriu líbilo a jeho práce končí, zařídí Randolph, aby tu mohl dál pomáhat. Chlapec se s kosatkou sbližuje a vzniká mezi nimi zvláštní pouto. Majitel delfinária se chce Willyho zbavit, protože nevydělává žádné peníze. To se ale Jessovi nelíbí a rozhodne se kosatku zachránit. (TV Nova)

kingik

Děti chtějí kosatku. Tvůrci jim ji dají. Dospělí hodí kosu. A tak říkajíc padla kosa(tka) na kámen. Veterán mezi režiséry Simon Wincer vzal vel(rybu), co zabere celé plátno. Usoudil, že se bude pěkně vyjímat. Příběh zneužitého chlapce a postupně chcípající kosatky přeroste ve velké přátelství. Jenže chlapec nebyl vůbec zneužitý a kosatka se měla k světu. Vlastně chcípala, jen když se klukovi už nevešla do malého kulatého akvária, v němž pěstoval marijánku. Všem bylo divné, že hodně svítil a spotřeba kWh v domácnosti prudce stoupla. Podezřelou rostlinku v akváriu však neodhalil ani Ivan Douda, když mu bylo sděleno, aby u kluka provedl Drop-in. Ten kluk byl v podstatě kurva. Ale jako jedinému se mu podařilo marihuanu přetransformovat na vodní rostlinu. Fotosyntéza proběhla na jedničku, jen závojnatka poněkud nakynula vlivem podpůrných preparátů sypaných do vody. Do několika málo dnů se změnila v kosatku. Kluk potřeboval hulení propašovat do Mexika. Měl to dobře promyšlené. Ve velrybích útrobách každý týden propašoval zásilku. Vše šlo bravurně, až do doby, kdy si kosatka postavila hlavu a odplula do hajzlu. Ve filmu se pořád kluk za ní honí. A už tedy víme proč. Zásilka za rovný mega v trávicím ústrojí je dobrý důvod, proč tu mrchu polapit. Film je celkově pičovina. Kluk je kudrnatý mamrd, co už ukončil neúspěšnou hereckou kariéru. Kdo si dnes vzpomene na Jasona Jamese Richtera, který nenatočil normální film, že. Michael Madsen ve filmu, co šel do kin, a Simon Wincer natočil něco na úrovni dementních slátanin, které nezaujmou ani odpoledne v televizi. A to jsem děj příběhu hodně vylepšil. Ve skutečnosti je to taková nuda, že se u toho nedá ani škubnout ploutví. Následná pokračování snad ani s filmem neměla nic společného. 40% ()

Sobis87

Kosatka skákající přes útes při západu slunce (nebo východu, já už si to nepamatuju) se stala symbolem dětské popkultury 90.let, hit od Michaela Jacksona byl důkazem toho, jak tehdy fungoval marketing (spolu s Top Gunem a „Highway to the Dangerzone“) a od školy jsme na to šli snad třikrát a vždycky jsme z toho byli vedle, učitelky nevyjímaje. Co na tom, že je vlastně naivní báchorka plná kýče, tehdy to prostě fungovalo, Michael Madsen tam byl za ultimátního sympaťáka a každé dítě chtělo mít v bazénu na zahradě svojí kosatku se zahnutou ploutví. Dnešní mládež by tuhle velrybu asi okamžitě hodila do mlýnku na maso nebo si jí nevšimla vůbec. Je to jeden velký rodinný kýč, ale tehdy…tehdy to prostě byla pecka. 60% ()

Carol Pifková

Je síce pravda, že som to videla ako krpec ale nikdy ma to nijak neoslovilo asi jeden dojímavý moment za ktorý teda dám 2* pretože zas sú aj horšie filmy o priateľstve človeka a zvieraťa. ()

Mia...

Říkejte si, co chcete, ale podle mě je to nadčasové, originální, kouzelné a úchvatné. Vždycky tehle film budu milovat! A chci kosatku domů! ()

Slartibarkfast

Ano.. když jsem byl dítě, tak se mi to opravdu líbilo. Žel.. dětmi jsme jen jednou v životě a po shlédnutí tohoto filmu s již vyšším IQ neshledávám tento film tak naplňujícím jako dřív. A herec v hlavní roli mně tam najednou vyloženě se*e.. Asi stárnu. 65% Zajímavé komentáře: Oskar, genetique ()

nash.

Ach ta zvířátka. Ani nemusí být chlupatá, aby se stala milášky.Stále stejný příběh, ve kterém stačí vyměnit jedno zvířátko a jiné... a nejlepší na celém příběhu je stejně "simpsonovská" parodie scény "Skoč Willy, skoč"... ()

Chrustyn

Snesitelná rodinná podívaná. Chvílemi docela napínavé a navíc je zajímavé sledovat "tarantinovského" Michaela Madsena v roli hodného a chápavého otce. ()

korbitch22

Dojemný film,který ve mě vzbudil veliký zájem o kosatky.Jelikož patřím k těm,jenž velmi záleží na právech zvířat,mě film hodně dojal a hodně dal,jen škoda že je to filmařsky hodně průměrné. ()

heyda

Jeden z mých oblíbených dětských filmů plný těch nejsilnějších emocí. A k samotné velrybě? Úžasný tvor a asi byla pořádná práce zvládnout tento film nějak natočit. Všechna čest! A jestli se nepletu, tak je to už nějaký rok, kdy velrybí představitel Willyho zemřel, takže jeho památku chci uctít krásnými 4 hvězdičkami. ()

Havenohome

Ako malé dieťa som videl tento film v priebehu dvoch týždňov každý deň asi štyrikrát. Tomu sa hovorí cinefilia. To bola doba, počas ktorej sme mali doma video, ktoré starší brat vyhral v mariáši. Písali sa ranné Divoké deväťdesiate. Potom ho asi dal znova do banku na kartárskom stole a prehral a viac sme video nemali. Zachráňte Willyho bola jediná kazeta, ktorú sme tie dva týždne pozerali. Ku koncu už kazeta mlela z posledného, počas celého filmu prechádzali po obraze sústavne šedé pásy, čo však nijako neovplyvnilo hlbokú mieru nášho pohltenia príbehom. Vždy, keď končil film, a keď hlavný hrdina vyskočil na hrádzu a ponad neho letel Willy, tak som aj ja u nás doma v obývačke vyskočil na operadlo gauča, dvihol som ruku a Willy letel ponad mňa. ()

ARI50

Tyhle záchranné akce jsou super námětem na film a příjemnou podívanou na mořský svět ale musí film taky umět na mě hodně zapůsobit vším co nabízí abych byl spokojený, chválím snahu ale nepotěšily. ()

duklak2

I mé dětství protknul tento dojemný snímek, kde něco hodnotit je zcela zbytečné. Vše je vyřešeno pohledem na nádhernou kosatku. ()

Katullka

Nejslavnější zvíře té doby. Kdo by neznal: Willy skoč!! Já to používám dost často. Aneb novácké dětství s béčkovými filmy! ()

Grran

Ne, nelíbilo. Plný amerického optimismu a jen na ten film pomyslím je mě zle z té přecukrovatosti... bohužel jsem se koukl i na dvojku a trojku, ty už radši no cement... ()

HateBreeder

No uz sme tu meli kamarada delfina, kamarada zraloka, tak proc ne treba kamarada kosatku Williho. Klasicka rodinna komedie ktera se toci kolem zachrany kosatky ale jeji dej je jako u ostatnich dalsich filmu v danem zanru. Prumerna prumernost s prumernymi vykony. 50% ()