Zachraňte Willyho!

• USA Free Willy (více)

Dvanáctiletý Jesse dostává poslední šanci od sociálního pracovníka Mercera. Musí konečně začít spořádaně žít u nových pěstounů Glena a Annie Greenwoodových. Pokud ne, čeká ho za jeho kousky tvrdý postih. Jesse musí také vyčistit chodby v delfináriu, které se svým kamarádem posprejoval při útěku před policií. Tam se seznamuje s údržbářem Randolphem, cvičitelkou Rae a kosatkou jménem Willy. Jesse si všimne, že kosatka reaguje na foukací harmoniku. V noci se tedy tajně vrátí do delfinária, aby si tuto teorii potvrdil. Stane se mu ale nehoda a Willy Jesse zachrání před utonutím. Protože se chlapci v delfináriu líbilo a jeho práce končí, zařídí Randolph, aby tu mohl dál pomáhat. Chlapec se s kosatkou sbližuje a vzniká mezi nimi zvláštní pouto. Majitel delfinária se chce Willyho zbavit, protože nevydělává žádné peníze. To se ale Jessovi nelíbí a rozhodne se kosatku zachránit. (TV Nova)

Bohemák

Zíííív! Naštěstí jsem to viděl jako nedospělý jedinec, a tak jsem si to i celkem užil, ale nebýt těch efektů, nemohlo by se jednat o nesmrtelné dílko. Naivní slaďárna, která děti nezdeformuje. ()

Paity

Ve své době určitě fenomém do poloviny 90. let. Film, který pobláznil řadu lidí. Navíc poměrně zdatně se chopil příležitosti své doby a natočil něco, co do té doby nikdo. ()

Prochy38

Berme to z pohledu mladého diváka. Skvělá rodinná podívaná. A Willy vlastně parádní kamarád, kterého by si přál snad každý. A k tomu to dopadlo ještě moc dobře! Film mého mládí. Takto jsem ho vždycky bral a protože je pro mladé diváky, budu ho tak taky hodnotit. ()

Paldiny

Zachráňte Willyho spĺňa všetko čo od rodinného filmu čakáte. Osamelý chlapec, osamelé zvieratko s talentom a chladný svet navôkol. K tomu pridaná hodnota kultového záberu s preletom ponad hrádzu a očakávaný happyend. Istého času zážitok, dnes už radšej siahnem po niečom inom. ()

AlchENEMY

Neuvěřitelný a dojemný příběh mého dětství. Na tomto filmu jsem vyrůstala a způsobil, že jsem vždycky hctěla mít doma kosatku, bůhví proč rodiče nesvolili :-)) :D ()

kritiklon

Tohle je nuda na entou! Přitom to nemá špatný námět ale je to natočené tak že vás to uspí líp než rána paličkou! Ale když vezmu v potaz další díly, tak dám nakonec ač nerad 3 hvězdy a 44%. Oproti tomu co totiž následuje v pokračování to je zajisté slabý odvar dobrovolného sebevražedného umírání na nudu! ()

bobstock

Jako kluka mi toto vytříbilo smysl pro lásku ke zvířatům. Nejednou mi ukápla slzička při záchraně kytovce s ohnutou ploutvičkou. 75% ()

Emzet

Strašlivě rodinný (to nemyslím v dobrém) film, u kterého všichni kromě těch nejmenších trpí. Ani vtipný, ani extra dobrodružný. Špatný. ()

JanPancir

Když jsem byl ve druhé třídě tak jsme na tomto filmu byli v kině se školou. Na konci kdy Willy odplouvá svobodně se svou rodinou a kamarády a podkresluje hudba od Michaela Jacksona, tak jsem brečel. Schoval jsem si hlavu do bundy, aby to ostatní neviděli. Měl jsem strach, že by se mi potom mohli smát. Nedávno dávali ten snímek v televizi a já se díval. Na konci ta samá scéna a já byl na měko ve 22 letech. Dneska už si hlavu neschovávám, páč vy se mi smát nebudete a když jo, tak mi to je volný. Dobrý rodinný snímek kdy dobro a zlo je jasně čitelné a konec jak má být. Jednou tenhle film s radostí pustím svým dětem. Zaslouží si to! ()

toi-toi

Klišé jak prasa, sentimentu habadej a smutná kosatka čo ľúbi škrabkanie po jazyku. Milí chillout pre rodinku s deckami, pri ktorej rodičia nemajú chuť udusiť sa popcornom. ()