Zachraňte Willyho!

• USA Free Willy (více)

Dvanáctiletý Jesse dostává poslední šanci od sociálního pracovníka Mercera. Musí konečně začít spořádaně žít u nových pěstounů Glena a Annie Greenwoodových. Pokud ne, čeká ho za jeho kousky tvrdý postih. Jesse musí také vyčistit chodby v delfináriu, které se svým kamarádem posprejoval při útěku před policií. Tam se seznamuje s údržbářem Randolphem, cvičitelkou Rae a kosatkou jménem Willy. Jesse si všimne, že kosatka reaguje na foukací harmoniku. V noci se tedy tajně vrátí do delfinária, aby si tuto teorii potvrdil. Stane se mu ale nehoda a Willy Jesse zachrání před utonutím. Protože se chlapci v delfináriu líbilo a jeho práce končí, zařídí Randolph, aby tu mohl dál pomáhat. Chlapec se s kosatkou sbližuje a vzniká mezi nimi zvláštní pouto. Majitel delfinária se chce Willyho zbavit, protože nevydělává žádné peníze. To se ale Jessovi nelíbí a rozhodne se kosatku zachránit. (TV Nova)

Tommassi3

"To se z toho mám potentovat ??" ;) Klidně a rád, kdykoli znovu.. Mistr čistých žánrovek Simon Wincer na svém tvůrčím vrcholu.. ()

Lacike

Táto séria ma nebavila ani v detstve. Asi preto, že ryby ma nikdy nenadchli ani na tanieri ani v akváriu ani nikde. Jediným kladom série je ústredná pesnička od Michaela Jacksona a to, že si tu Madsen strihol normálnu kladnú postavu. 4/10. ()

moviesfan

Tohle je už pro mě klasika. Hezkej film, hezkej příběh, hezká hudba. Tenhle film bych mohl vidět dokola. Hodnocení: 70% ()

Marek1991

Som za voľne žijúce veľryby, zábavné parky im spôsobujú stres. Podobné filmy ako tento, napríklad Volanie divočiny uznávam, lebo sú opakom toho, čo napríklad film Čeľuste. Síce neposkytujú toľko zábavy a filmového umenia, sú to skôr také rodinné filmy, no vedia chytiť za srdce aj oni. Čo sa kvality filmu týka, pre mňa je to na úrovni Čeľustí, ale to posolstvo, ktoré tento film má by som aspoň rád takto zdôraznil. škoda, že to bolo miestami nudné, presladené, naivné a chýbala tomu zvláštnosť, no dobrý úmysel sa nedá poprieť, úplne v pohode film. ()

corpsy

Klasika detského filmu. Síce plná neoriginálnych dejových zvratov, ale neskutočne príjemne podaná a úsmevná. Rozhodne by ste si ho nemali nechať újsť - pokiaľ ste ho ešte nevideli. ()

sidzej

Po dlhých 6 rokoch som sa k tomuto filmu opäť dopracoval. Zachráňte Willyho bol jedným z filmov môjho detstva a zostane jedným z mojich najobľúbenejších filmov až dosmrti. Tá skvelá atmosféra začiatku 90. rokov je neopísateľná, vtedy sa ešte točili dobré filmy nie ako dnes. Žáner rodinných filmov v dnešnej dobe úplne upadá. Výborná hudba Basila Poledourisa, zručne remeselne zvládnutá réžia s úžasným citom pre detail, Richterov životný herecký výkon a emocionálne pôsobivé scény robia z tochto filmu jeden z najlepších rodinných filmov vôbec. Škoda že pokračovania ničia povesť tomuto v rámci žánru majstrovskému počinu! ()

Jillen

Tohle už by se dalo nazvat klasikou. Je to už něco jako "Sám doma". Jako malej jsem to celkem hltal a Willymu jsem fandil ovšem už jsem z toho vyrostl a uvědomil si, že se mi to vlastně ani nelíbí. Dávám 40% ()

gogos

Joko Willy je proste zvire, na ktere se nezapomina, preskok hraze byl jiz tolikrat zparodovan. Celkove se jedna o dobry rodinny film s prumernym Madsenem, zajimavym pribehem, klasickou limonadou... ()

Žralok

Rozhodně muj nejoblíbenější film dětství. Pamatuju si jak jsem ho sledoval skoro denně do zblbnutí. Nostalgie :) ()

stration

Nepříjemný spratek, nezáživný film, který doteď nemám rád. Možná kdybych byl v té době o deset let mladší. Ale nejsem. ()

Aleee89

Vzpomínám a ne matně, ale vybavuju si ho i po letech docela slušně. Teď jenom nevím, jestli to bude tím, že jsem ho viděla tolikrát jako malá holka, nebo to bude tím, že přece jenom má tenhle film něco do sebe. No asi tak z obojího trochu. Některé scény a záběry vidím před očima dodnes, protože na mě tehdy strašně zapůsobily. Příběh je to dojemný a jako asi většina jsem tu kosatku milovala. Nevím, možná kdybych se na film dívala dnes znovu, měla bych na něj střízlivější názor, ale jelikož ho pořád vidím spíše dětskýma očima, budu hodnotit jako slušný film. ()

rastlinka

Jeden z najobľúbenejších filmíkov mojej mladosti. S bratom sme boli nasáčkovaní pred telkou pri každej repríze tohto filmu:) S odstupom času však tomu už nemôžem dať viac ako tri *. ()

ilemas

Dojemný naivní rodinný snímek na který se dnes už nedá dívat. Pouze na jedno shlédnutí a spíš pro děti. ()