Za láskou vzhůru

Éric Neveux

Sidonie Dumas

Scénografie:

Françoise Dupertuis

Já teda vždycky musel za láskou dolů - o patro níž do nižšího ročníku, protože pro naše fajnovky jsem nebyl dost zralej nebo co. Kdyby tam na mě byla bývala čekala Virginie, mazal bych si do svoji lavice pro křížovky, popřál Verče hodně štěstí s novým spolusedícím a odporoučel se dobrovolně opakovat semestr. Kouzlo prvních okamžiků funguje jak u žen, tak u filmů. Utekly první dvě minuty a mně bylo jasné, že alespoň jedna moje rána bude v rámci letošního FFF do červeného. Skvěle jsem se bavil a spolu se mnou plné kino, ve kterém bylo podle mě tolik lidí naposledy, když se stavělo.(3.12.2016)

Myšlenka fajn, zpracování trochu haprovalo a vtípky ne úplně vycházely. Ale hlavně finále mi přišlo podivné a vlastně vůbec doře pojaté, takže mi to zkazilo dojem. Herci jinak příjemní a to i v těch vedlejších rolích. Při filmu jsem se sice docela dost umsíval, aůe celkové dojmy až tak dobré nemám. Některé ty situace vypadaly spíše pohádkově, fantaskně než reálně, třebas bar v přístavu. A trikové zmenšení hlavní mužské postavy mi přišlo nepřirozené, když to porovnám s jinými filmy kde jsou postavy zmenšené a v konfrontaci s normálně velkými postavami. Scény působí nedotaženě, a nebo sem tam úplně do ztracena, jako tanec., který byl nezvykle střihnutý. Hodně mě mrzelo, že nebyl ukázán duel ve stolním tenise, který psůobil jako velké lákadlo. Takže je to v mnoha věcech takové náznakové, než že by to působilo úplně.(14.1.2017)

,,…A KDYŽ SE NĚKDO TROCHU LIŠÍ, NEDOKÁŽEME HO PŘIJMOUT. MÁME Z TOHO HRŮZU. CHCEME, ABY VŠICHNI BYLI STEJNÍ...“ /// Film s milejma a sympatickejma člověkama (a jednou hezkou paní) se nese většinu času v optimistickým duchu. Chtěl bych napsat, že vtipnej není jen trpasličí Dujardin (a vejškovej rozdíl), ale tohle je ftipný prostě hlavně. Jako každá rom-kom se to v půlce zlomí a začne se „něco“ řešit. Tady jde o velikost (neboj vole, na velikosti nezáleží! Ne ani kašpárka…) - takže předsudky a schopnost se snima vypořádat. Originální? Nevím, ale sympatický určitě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že na vejšce nezáleží (stačí bejt v balíku a kdejaká žirafa…). 2.) Nevím, jaká má bejt láska. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(19.2.2017)

Velmi příjemný film na oddech. Tyhle komedie francouzi opravdu umí. Konkrétně u téhle komedie mi ale pořád něco chybělo na to, abych mohla dát vyšší hodnocení. Hlavní herečka v podání Virginie Efira byla kouzelná. Za mě v tomto případě je to jen lepších 60%.(1.3.2017)

Bohužel příliš předvídatelné. Ale určitě zajímavé a místy vtipné. Líbila se mi Virginie Efira, moc si jí nevybavuju z jiných filmů, ale touhle rolí se mi asi zapamatuje dobře. Jinak hezky natočené, hlavně proto, že Jean není trpaslík :)(8.2.2017)

• - Pro to, aby byl Jean Dujardin (Alexandre) trpaslíkem (ve filmu mu bylo ubráno více než 40 cm z jeho výšky), bylo zapotřebí nejen speciálních efektů v postprodukci (digitálních úprav etc.), ale také přímo na place, kde bylo třeba prostředí propozičně přizpůsobit. V některých scénách Dujardin klečel na kolenou nebo stál dále od kamery. Jinde pomohly zvětšené kulisy. (julie_mie)