Za láskou vzhůru

Sidonie Dumas

Scénografie:

Françoise Dupertuis
  • 6thSun

Hlavní poselství, které tento film sděluje, je následující: pokud jste malinkatí, můžete mít MOŽNÁ u žen šanci, ale musíte být jednak hrozně cool a navíc disponovat tváří Jeana Dujardina. Jo a jinak je to taky nudný a málo vtipný.(5.1.2017)

Děj se svou originalitou ani omylem nevyrovná námětu, ale co na tom, když se nedala vybrat lepší ústřední dvojice? Čistě anglický soundtrack je zajímavou a vydařenou volbou.(4.1.2017)

Ze začátku velmi originální a pohodová romantická komedie, která se bohužel postupem času změní v žánrovou rutinu s naprosto předvidatelným průběhem, nevtipnými dialogy a až ubíjejícím tempem, což je škoda, jelikož potenciál to mělo poměrně velký, nicméně se tvůrci zapomněli alespoň trochu odvázat a tak si na to pár dní po shlédnutí těžko někdo vzpomene. Na druhou stranu Jean Dujardin a Virginie Efira jsou opravdu kouzelná dvojice a své role zvládli s velkou bravurou. Moje hodnocení 55%.(5.1.2017)

• LadyPupu

Byla by z toho výborná bakalářská povídka, ideálně s max. půlhodinovou stopáží. Ale film trvající téměř 100 minut, plný klišé, předvídatelných situací a bez kulervoucího finále, je lehce masakrózním způsobem trávení času, který by se dal prožít jinak... Oceňuji digitální úpravy, práci se zmenšováním Jeana Dujardina, ale failu se prostě tvůrci nevyhnuli. I mrňavej člověk si může zvednout sedačku v autě, aby byl za volantem vidět. Kór když jezdí Teslou. Takže asi tak. Jo a jinak je to taky nudný a málo vtipný.(5.1.2017)

Já teda vždycky musel za láskou dolů - o patro níž do nižšího ročníku, protože pro naše fajnovky jsem nebyl dost zralej nebo co. Kdyby tam na mě byla bývala čekala Virginie, mazal bych si do svoji lavice pro křížovky, popřál Verče hodně štěstí s novým spolusedícím a odporoučel se dobrovolně opakovat semestr. Kouzlo prvních okamžiků funguje jak u žen, tak u filmů. Utekly první dvě minuty a mně bylo jasné, že alespoň jedna moje rána bude v rámci letošního FFF do červeného. Skvěle jsem se bavil a spolu se mnou plné kino, ve kterém bylo podle mě tolik lidí naposledy, když se stavělo.(3.12.2016)

• - Pro to, aby byl Jean Dujardin (Alexandre) trpaslíkem (ve filmu mu bylo ubráno více než 40 cm z jeho výšky), bylo zapotřebí nejen speciálních efektů v postprodukci (digitálních úprav etc.), ale také přímo na place, kde bylo třeba prostředí propozičně přizpůsobit. V některých scénách Dujardin klečel na kolenou nebo stál dále od kamery. Jinde pomohly zvětšené kulisy. (julie_mie)