Za láskou vzhůru

Éric Neveux

Sidonie Dumas

Scénografie:

Françoise Dupertuis

Láska není jednoduchá věc a o to je složitější je, když krásná vysoká blondýnka potká malého chlapíka s velkým srdcem. Předsudky v nás. Komedie s příchutí hořké čokolády.(27.1.2017)

Myšlenka fajn, zpracování trochu haprovalo a vtípky ne úplně vycházely. Ale hlavně finále mi přišlo podivné a vlastně vůbec doře pojaté, takže mi to zkazilo dojem. Herci jinak příjemní a to i v těch vedlejších rolích. Při filmu jsem se sice docela dost umsíval, aůe celkové dojmy až tak dobré nemám. Některé ty situace vypadaly spíše pohádkově, fantaskně než reálně, třebas bar v přístavu. A trikové zmenšení hlavní mužské postavy mi přišlo nepřirozené, když to porovnám s jinými filmy kde jsou postavy zmenšené a v konfrontaci s normálně velkými postavami. Scény působí nedotaženě, a nebo sem tam úplně do ztracena, jako tanec., který byl nezvykle střihnutý. Hodně mě mrzelo, že nebyl ukázán duel ve stolním tenise, který psůobil jako velké lákadlo. Takže je to v mnoha věcech takové náznakové, než že by to působilo úplně.(14.1.2017)

Klasická romantická komédia ako ju mám rád podľa vopred známej schémy - dva ľudia, trpaslík a blondínka, sa do seba zaľúbia, potom prídu problémy v podobe ľudských predsudkov, keďže blondínka predsa nemôže žiť s chlapíkom vysokým 136 cm, aby tieto nakoniec prekonali, blondínka si uvedomí že jej nebude vadiť celý život sa pri sexe pozerať do vankúša, trpaslík jej po krátkom váhaní odpustí a žijú spolu šťastne pokiaľ nepomreli.(22.8.2016)

• LadyPupu

Byla by z toho výborná bakalářská povídka, ideálně s max. půlhodinovou stopáží. Ale film trvající téměř 100 minut, plný klišé, předvídatelných situací a bez kulervoucího finále, je lehce masakrózním způsobem trávení času, který by se dal prožít jinak... Oceňuji digitální úpravy, práci se zmenšováním Jeana Dujardina, ale failu se prostě tvůrci nevyhnuli. I mrňavej člověk si může zvednout sedačku v autě, aby byl za volantem vidět. Kór když jezdí Teslou. Takže asi tak. Jo a jinak je to taky nudný a málo vtipný.(5.1.2017)

Já teda vždycky musel za láskou dolů - o patro níž do nižšího ročníku, protože pro naše fajnovky jsem nebyl dost zralej nebo co. Kdyby tam na mě byla bývala čekala Virginie, mazal bych si do svoji lavice pro křížovky, popřál Verče hodně štěstí s novým spolusedícím a odporoučel se dobrovolně opakovat semestr. Kouzlo prvních okamžiků funguje jak u žen, tak u filmů. Utekly první dvě minuty a mně bylo jasné, že alespoň jedna moje rána bude v rámci letošního FFF do červeného. Skvěle jsem se bavil a spolu se mnou plné kino, ve kterém bylo podle mě tolik lidí naposledy, když se stavělo.(3.12.2016)

• - Pro to, aby byl Jean Dujardin (Alexandre) trpaslíkem (ve filmu mu bylo ubráno více než 40 cm z jeho výšky), bylo zapotřebí nejen speciálních efektů v postprodukci (digitálních úprav etc.), ale také přímo na place, kde bylo třeba prostředí propozičně přizpůsobit. V některých scénách Dujardin klečel na kolenou nebo stál dále od kamery. Jinde pomohly zvětšené kulisy. (julie_mie)