Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí. V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat. (Cinemart)

Erestarchos

Jedinná věc, která u tohoto filmu za něco stojí, je atmosféra. Nicméně příběh se rozhodně nepoved. Když kupříkladu na začátku uvedete hlavní hrdinku jako sebevědomou a inteligentní dámu, která se za chvíli začne chovat naivně a hloupě, asi bude něco v nepořádku. Na film se sice dá podívat, ale jen jednou. ()

Dannyhell

Úprimne, moc som nečakal, ale milo ma film prekvapil. Vyzdvihnem remeselnú výpravu, ktorá dodala s kostýmami zaujímavú a neokukanú atmošku. Herecké osadenstvo poteší a sexy krvavá Jessica Chastain sa mi zapáčila natoľko, až som jej začal fandiť a ľutovať, že som jedináčik. Škoda len slabšej zápletky, ktorá je na tak pekne urobený film naozaj podcenená. Dáky drsný zvrat, alebo otvorený koniec na záver by isto pridal hviezdičku naviac. Nie som fanúšik hororov, ale toto si pozriem rád a znova. ()

knoxwile100

Trailer a myšlenka na to, že se budu dívat na film srovnatelný s Faunovým labyrintem, mě natěšily tak moc, že jsem byl po shlédnutí Purpurového vrchu trochu zklamaný a to si vůbec nemyslím, že by se nejednalo o výborný fantazy horor. Prostě mi tam u poloviny filmu chyběla Del Torova atmosféra. Čekal jsem, že se budu lekat, zakrývat si oči, srát si do trenýrek blejt a zvracet, modlit se ať už to prosím skončí. To se ale bohužel nedostavilo. Chybělo mi tam víc duchů a scén co vyráží dech. Vůbec jsem nečekal, že se tam holky budou jebat po hlavě lopatou a vrážet si nože, kam to jen jde. Když už dokázali tak perfektně ztvárnit krvavé duchy, tak jim mohlo být dopřáno víc prostoru. Nicméně výprava, kostými, hudba a herecké výkony jsou na výbornou a nic podobného k vidění asi není a dlouho nebude. Ocenit je také třeba originální scénář a Mia Wasikowska byla výborná volba v roli hlavní postavy, moc jí to sedlo. Jak říkám, "doatmosférovat" první polovinu filmu, přidat pár duchů a mohl to být jeden z top filmů roku. 75% ()

Damnsinead

Viktoriánská slečna Edith si po velmi podezřelé smrti svého otce vezme velmi podezřelého sira Thomase, který má ještě podezřelejší sestru. On i jeho sestra jsou na první pohled záporáci, na druhý taky a je jasné, že se mají rádi víc než zdrávo. Edith se pak nastěhuje k manželovi do baráku, který jim padá na hlavu. Tu a tam se objeví nějaký bubák, protože bez nich by Edith nedocvaklo, že je s manžílkem a švagrovou něco v nepořádku. Nic objevného, po chvíli si domyslíte, jak to celé skončí. Všichni se od začátku chovají jak idioti, aby bylo hned jasné, co jsou zač. Duchové jsou tu zbytečně, hlavní hrdinka je na zabití. A celé to trvá skoro dvě hodiny. Jediné, co se dá pochválit, je stylizace a kostýmy. ()

ChmelovaZ

Ze začátku mi to připadalo jako docela fajn horor s dobrý hereckým obsazením. Ovšem vy, hororoví nadšenci, mě nesmíte brát úplně tak doslova, protože já se leknu i vlastního stínu. Nicméně, první hodina filmu byla poměrně obstojná i hezky strašidelná, že mi z toho běhal mráz po zádech a čekala jsem, co se z toho na konci vyklube, ale musím bohužel konstatovat, že poslední půlhodina filmu byla až moc přemrštěná, že i já, odpůrce všeho strašidelného, jsem se musela uculovat a z konce filmu jsem byla spíš zklamaná. Právě proto dávám jen tři hvězdičky. Závěr moc nevychytali. ()

Skunkiee

Hodně slabé. Tváří se to místy jako horor ale děsivé to není ani omylem. Všechny rádoby horrové scény jsou nudné až úsměvné. Na druhou stranu najde se pár silných scén. Podle mě dost dobrá látka, kterou, kdyby měl v rukou dobrý režisér a scénárista, mohl to být výborný film. Jessica Chastain dobrý herecký výkon, Mia Wasikowska tragická, vyloženě otravná role...Dobrá záležitost na jedno podívání. ()

Marlo

Další film u kterého jsem narazil díky očekávání. Už když oznámily že Del Toro jde točit horror se strašidelným domem tak jsem jásal radostí. I podle obsazení jsem očekával že to bude bomba a nezapomenutelný zážitek. No a zase vedle. Ani ty herci ač se snaží jakkoliv to nezachránily. Pokud někdo očekává horror s velkým H tak ať si nechá zajít chuť. Ve výsledku jde spíše o romantický film s hororovýmy prvky. Už z traileru tam vykukovala strašidla z jedniček a nul, tak jsem alespoň doufal že si pro nás tvůrci nechávají nějaké překvapení resp. pořádný strašidlo s maskou do filmu. No a ono hovno. Všechny "scary" scény jsou už v ukázce na film. A ani originální příběh nehledejte. Je to typické story o baráku z bubákama které ničím nevyčnívá.A o scénáři se radši nezmiňuji. Jediné tedy co se dá pochválit tak je kulisa. Tedy dům samotný, který je asi na filmu nejstrašidelnější a hned bych měl chuť prohledávat každý kout z batohem plným pemprsek. A hudba také dokresluje pěknou ponurou atmosféru domu a jeho okolí, ale to asi tak vše. Bohužel ani poslední krvavá půl hoďka to nezachránila. Za mne 55% ()

fabregas1

Poctivá hororová gotická romance. První část filmu je romantika na kterou se dalo koukat, druhá část už je pastva pro mé oči. Uvidíme zde jeden z nejpropracovanějších strašidelných domů, který jsem kdy viděl. Del Toro zde kašle na laciné lekačky a sází na atmosféru, která je více než hutná a s hnusnými duchy i dost působivá a celkem z nich zamrazí po těle. Takže po hezké romanci se přesouváme do strašidelného domu v Crimson Peak kde nastává ohňostroj děsu. Samotný konec v mlze mě jen ujistil, že s hodnocením půjdu vysoko. ()

Gabis

Nádherné kostýmy, ten dům byl úplně úžasný!! Dokonce se mi už i začínal líbit Tom Hiddleston, ale ten konec? No co to mělo být?? Bez konce a dlouhýho velkýho sekáčku by to bylo lepší... ()

gael83

Velkolepě pojatá výprava, překrásné kostýmy a stylové herectví kontra nepříjemná Mia Wasikowski k nepoznání Jessica Chastain a lehce nesympatický "Lokki" Hiddleston to vše lemováno kvalitními digitálnímy triky a několika luxusními lekačkami. Za mě ANO! ()

raru

Tak tu sa majster tesár sekol.A riadne. Debilný príbeh videný sto krát plus vlažné herecké výkony všetkých hercov.Nevytrhol to z biedy ani celkom slušný vizuál.Poriadne sklamanie. ()

lubica1995

Chvíľami sa to tvárilo ako romantika.... žiaľ.... bez citu. Chvíľami to chcel byť horor... žiaľ.. bez napätia. A chvíľami to chcelo byť s pointou... žiaľ... úplne nemožné. Myslím, že som nič horšie za poslednú dobu nevidela. Herci hrali akoby s donútenia. Nič som im neverila a pritom to mohlo byť celkom znesiteľné. Bohužiaľ.. celé zle. ()

zekon

Skvělá duchařina. Napětí, drsňárna přesně od del Tora, jenže přijde konec. To je taková šlupka do toho co každý musí čekat....... to byl sešup jako prase. 3 1/2, psáno 4*. A ty herečky..........no nevím teda. A ten žlutý obraz......proč? ()

johankazarku

Určite stojí za pozretie, od začiatku som mala pocit, že to musím dopozerať a bola som zvedavá ako to skončí. Myslím, že kvalitné herecké výkony a obsadenie tomu nechýbali, skvelé prostredie a hlavne ten barák mi prišla ako čerešnička na torte. Akurát mne to až také hororové neprišlo, skôr fantasy thriller s jemnými hororovými prvkami a trochou romantiky. ()

stret

Tešil som sa na Wasikowskú - ale dostal som len zopakovanie Alenky v ríši divov (ale tá sa nehrala na horor), s trochou elektronických efektov a trápneho scénára. Loki nesympatický vždy aj všade, a nevhodne obsadený na zvrat "nakoniec nie je taký zlý ako sme si mali myslieť". Jediný pozitívny moment - umenie Jessiky Chastain. Od včera už vlastne neviem, o čom to bolo. ()

amanda7

Tak chvíľu mi trvalo než som sa k tomuto dopracovala keďže horory veľmi nemusím a som celkom bojko. Toto sa ale naozaj dalo a bolo to skôr ako rozprávka pre dospelých. Dejovo to veľmi neprekvapilo celkom očakávaná zápletka a rozuzlenie. Ale vizuálna stránka bola naozaj prepracovaná a celkom ma dostala, takže o jednu hviezdu viac za vizuál. A vlastne aj kvôli Guillermovi del Toro som chcela film vidieť. Mám rada jeho videnie sveta je také svojské. Faunov labyrint bol fantastický. ()

Pythonator

Nečekaně brutální, ale málo svižné. Del Torova ruka je v tom znát, ale jinak je to zklamání. Bodlo by tomu něco z poetiky Hellboye a akčnosti dvojky Bladea. Madam Chastain mě bere - je to rajcovní mrcha. ()

kyblik2

Neviem, zvláštny film. Hrozne nevyužitý potenciál príbehu a hororu už duplom. Krásne natočené. Perfektný purpurový zámok. Dobové kulisy a detaily. Všetko super, ale nejaké to bolo nemastné neslané. Nevyžmýkali z deja to čo mali. ()

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze