Geriho hra

Jan Pinkava

Scénář:

Jan Pinkava

Bob Peterson

Stárnoucí dědula jménem Geri hraje v parku sám se sebou celodenní šachovou partii. Začne ho však porážet jeho čilejší soupeř. Když už je hra téměř u konce, Gerimu se podaří otočit skóre ve svůj prospěch. (HBO Europe)

PetrPan

Co si člověk neudělá sám to nemá, existují tedy světlé výjimky, které jsou třeba lepší od jiných, nicméně o tomhle spíš v jiném žánru. ()

WANDRWALL

Jednak za to, jak je ten animovaný film hezký, ale ještě víc za to, jak je jeho tvůrce zajímavý a vtipný a pracovitý člověk. Je to syn známého literáta Křesadla. ()

Yardak

Hustá Geriho hra :o)). Škoda, že není víc takových šikovných českých rodáků. Ohodnoceno Oscarem - mluví za vše - uděluji maximální hodnocení!:) ()

heyda

93% je příliš. 80% je tak akorát. Tenhle kraťas je hezký, má pěknou hudbu a hlavně ho vytvořil Honza Pinkava. Český borec, který má prsty v Ratatouille. Určitě doporučení, ale nic se nesmí přehánět - ani zdejší hodnocení :-) ()

Stanislaus

Příjemný a úsměvný kraťas, plný humoru, u něhož je animace na svou doby již na vysoké úrovni. Potěší také proto, že pochází od tuzemského rodáka. Plešoun zasloužený! ()

Flego

Tento krátkometrážny filmík nastavil latku tak vysoko, že som zvedavý, či sa bude dať vôbec preskočiť. Pixar s Janom Pinkavom vytvorili úžasné dielo s geniálnou mimikou tváre starčeka, náruživého šachistu. ()

rikitiki

Hezké užívání si sklonku života s lehce ironickým podtónem, který znamená: jsem starý, ale furt ještě žiju! ()

Jinny

Česká krev se nezapře! V podzimním parku začíná znovu Geriho snad každodenní boj. Dojemné a přece ne prvoplánové. ()

Ilicka

Osamělé stáří? Ani náhodou, tenhle dědoušek si vystačí sám se sebou, partičkou šachu a... (ale vždyť to je jedno). Krásné. ()

Mgb21

Krása!!! Dnes je sice animace na větší úrovni, ale to nikomu nevadí, protože tenhle filmeček to dohání výborným nápadem. Skvěle vymyšlené, vtipné a konec je úplně nejlepší!!! :-))) ()

Fevas

Sama hraji šachy, takže jsem si všimla několika nesmyslných tahů - ale to je moje jediná výtka. Tohle že je z roku 97? ()

Shaqualyck

Šachová schíza à la Tyler Durden. Pinkava umí a jednou, doufám, ještě (nejen pánům od Disneyho) ukáže, zač je toho Ratatouille! ()

Disney utahuje opasek

Disney utahuje opasek

04.12.2006

Pět měsíců po tom, co Walt Disney Company vyhodilo dvacet procent personálu pracujícího na hraných filmech, se na řadu dostává i jeho animátorské oddělení z Burbanku. Walt Disney Animations, které… (více)