Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

MJMilan

Pěkný film určený jak pro dospělé tak pro ty nejmenší. Originální příběh, ....hezké zpracování a hlavně láska k dobrému jídlu je důvodem dát tomuto filmu plný počet. ()

Radiq

Po animátorské stránce bezchybná práce. Ale nemůžu to nadhodnocovat jenom proto, že je to od Pixaru. Celkově vzato - moc jsem se u toho nenasmál. Nevím, co víc dodat. Asi to, že animáky mě už nebaví tak jak dřív. ()

otík

Dle mého názoru nejlepší Pixarovský animák, který na celkem velkém prostoru líčí příběh krysy kuchaříčka, který podle hesla "vařit může každý" natřel frak všem pařížským kuchařům, šéfům a hygienikům. Animovaná paráda, na kterou se dá dívat stále. ()

Noviik

Jídlo miluju, ale asi jsem čekal trochu víc. Je to krásně udělané, ale už jsem viděl lepší animáky. Každopádně hodně příjemný a velmi dobře udělaný animák naprůměrné kvality. ()

Bouzy

Nádherný animovaný film z prostředí krysího a kulinářského života. Úžasně zpracovaná Paříž v animovaném podání. Již od mala mám k těmto zvířátkům velmi kladný vztah a dokonce šestý rok máme pravidelně nové potkany doma. Gusto měl pravdu! ()

URBAN

Skvělý animák a i s poučením na které se obzvášt v posledních letech zapomíná ( a to je špatně ) navíc když se k tomu přidá sympaták Rammy který umí vařit a to je ještě k tomu navíc krysa po které by si dal jídlo i ten největší kritik nemůže z toho vzejít nic jiného než jedna z nejlepších pixarovek vůbec !!! Rád se na to podívám zase znova ( 13.4.13/MAC/17:23 shlédnut 5stý film na ČSFD ) ()

vesper001

Kdyby Remyho DNA bylo o pár procent mimo, byl by z něj Zdeněk Pohlreich. Opačně bych to nechtěla vidět ani v animovaném filmu. :) ()

Nivenx

Animák z kuchyně, kdy je mladík jako poskok a krysa vaří s ním. Zajímavé a zábavné. Rozhodně chválím příběh, který je originální a nenudí. ()

panMartin

Animáky mám rád. Pixar je v dnešní době asi největší jistota, na kterou se v kinematografii můžeme spolehnout. Pixar asi ani neumí natočit špatný animák! Animace je naprosto úžasná, příběh je zabavný a neni nudný, prostředí, postavičky, hlášky, všechno super. Do nejmenšího detailu. Prostředí luxusní francouzské restaurace je velmi atraktivní a roztomilého krysáka kuchaříčka a jeho rodinku si nešlo neoblíbit. Více než dobře se vyvedl i český dabing.Ty krysy jsou tak roztomiloučké. Jen tak dál. ()

SeanLSD

Kde inde si doplniť túto pixarovskú lahôdku ako v Paríži obložený syrom a bagetami ? Navyše v deň, keď som zachránil myšku ? Ale to mi pravdaže nikto neuverí... ()

Jaňo

Po návrate z kina som mal veľmi zmiešané pocity. Filmové leto 2007 sa skončilo a nevedel som si povedať - úspešne alebo nie? Ratatouille ma fascinovalo neuveriteľnou skutočnosťou, príjemou hudbou a príbehom pri ktorom som si ani na chvíľku neuvedomoval, že to na čo sa pozerám je počítačová grafika a nie realita. Príbeh režiséra Brada Birda ma však aj trochu sklamal. A to obyčajnosťou niektorých scén (babka s puškou, naháňačky ako z Toma a Jerryho). Preto tie 4*, ktoré u mňa znamenajú 90% príjemnej zábavy a detského smiechu, ktorý sa ozýval všade okolo v prepnenom kine. A o to šlo hádam najviac... ()

Wallas

Pixaři ví jak se dělají dobré animáky, takže i když filmu téměř úplně chybí hlavní dějová linie, ani na chvíli jsem se nenudil. Série kuchyňských gagů střídají dojemné chvíle, kdy se má divák poučit a dojmout, což ne vždycky funguje a občas je to přílišný patos. Nicméně celkový dojem je velice dobrý. ()

Decker

Jedna z nejlepsich animovanych pohadek. Krasne namet s citlivym scenarem. Skvele zpracovane postavy a prijemna hudba, to jsou jen nektere z hlavnich prednosti tohoto snimku. ()

Klenotka

S tímhle animákem od Pixar mám trochu problém. Do detailů vymazlená animace je tu spíš jen pozadím pro příběh, který jsme viděli tolikrát, co filmová historie pamatuje. Remyho a Linguiniho příběhy se zajímavě proplétají a oba hledají totéž. Po filmařské stránce je to paráda. Animace už je dokonalá (Paříž tu vypadá hezčí, než jak jsem ji zažila ve skutečnosti), a Remyho nejde nemít rád. Ale bojuju s tím, pro koho je film vlastně určen. Pro malé děti (které rodiče na film určitě brali, protože je to přece "animovaná pohádka) to není, protože se po deseti minutách začnou nudit a dětských vtípků je tu minimum. Vlastně bych řekla, že je to nejdospělejší příběh, jaký v Pixaru vznikl. Vždyť ve Vzhůru do oblak byl aspoň ten mluvící pes a létající balónky, Toy Story 3 má zástup fanoušků, kteří "dorostli" a dospělí se u toho pobaví stejně jako děti, které aspoň baví barevné hračky a v Autech byla barevná auta a jedna dějová linka.. Ale Ratatouille je příběh o hledání životního cíle, přehodnocování svých názorů a postojů, hledání sama sebe....Není divu, že Brad Bird se vrhl na hrané filmy, protože tohle je regulérní film, ne "animák pro děti". ()

filmmovier

Borci Pixarovští zase válej! Naprosto neuvěřitelnej animák! bavil a celou dobu dojímal! prostě skvělý! Přesto se dostavilo malé zklamání a k absolutní dokonalosti už toho moc nechybí. ()

chelseaman22

Zpočátku svěží a zábavné. Naneštěstí tento subjektivní pocit mi nevydržel ani dvacet minut, protože snímek následně spadl do již vyjetých kolejí všech amerických animáků. Vůbec by nebylo naškodu, kdyby se v animácích neřešila láska, protože animáky se pak stávají kýčem jak sviň a osobně pochybuji, že malé sviště zajímá, jestli ten zrzoun ten polibek vážně dostane nebo ne. Pokud nesnášíte zdrobněliny, tak vás film děsně otráví (viz slovo KUCHAŘÍČEK). 65% Celosvětový výdělek k 9. 12. 2012: $623,722,818..........69. nejvýdělečnější snímek historie ()

Skuby47

Tento animovaný snímek mě moc příjemně překvapil. Zdejší vysoké hodnocení dávalo tušit, že půjde o nevšední záležitost, a taky že ano. Skvělá animace dotažená do nejmenších detailů a výsledek byl nejen dokonalý, ale i kouzelně zábavný. Není snad v současnosti televizní kanál, který by ve své programové nabídce neměl pořad o vaření. U mne je tento originální a vtipný příběh všechny zcela převálcoval. Při jeho sledování jsem neodolala a zašla navštívit svou ledničku. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)