Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

dANo

Po dlhej dobe ma filmovo potešil aj nejaký animák... Ratatouille je zábavný, pekný, zaujímavý a chutný príbeh o kryse, ktorá je výnimočná svojim čuchom a využíva to pri varení. Nápad je to teda pekne pritiahnutý za uši, ale realizácia sa podarila. K dokonalosti tomuto filmu chýba už len hlbší príbeh, ale asi by to potom oslovilo menej detí, takže asi je to tak správne. U mňa je to 90% a odporúčam na spríjemnenie nejakého dlhého zimného večera. ()

Master19

Škoda závěru. Nemám rád, když se záporák (obzvláště takový vypečený) během chvilky změní v totální bačkoru. Jinak nezbývá než vršit superlativy, zejména animace je na naprosto úchvatné úrovni (vzdouvající se hrudníček hlavního krysího hrdiny při dýchání mluví za vše...). ()

Brandon

Ne, že be Ratatouille byl špatnej film, jenže je to stejné jako s jídlem, když žemlovku nemáte rádi, tak může být sebemňamóznější a chutnat vám prostě nebude. A já animáky jednoduše nemusím. Vzhledem k mým chuťovým buňkám jsou tři hvězdy vysoké hodnocení . ()

Mihail123

Najnovší celovečerný animák Pixaru, ktorý má dušu a ktorý ma takmer rozplakal. Príbeh je pestrofarebnejší, Remy je cool, super animácie, Brad Bird to vie. Počul som an tento animák samú chválu, nevedel som si predstaviť-uveriť čo na tomto môže byť až tak dobré.. Pozrel som, uveril som. Paríž je čarovný.. ()

yeniczek

Dobrý animák, ale něco víc? Ne.. Přijde mi to zase ten samý příběh v novém balení... Sice je v tom něco více než v Autech, ale pořád to samý... Tim nechci říct, že to je špatný, ale je to Pixarstandard.. Dobrý animák, ale ne výjmečný.. Ať žijou Úžasňáci:) 8/10 Ale ten závěr s kritikem mě dojal, ne že ne:) ()

Aven

Snad nejlepší animák, co kdy byl natočen. Cením si ho moc vysoko a to především proto, že, narozdíl od většiny animovaných filmů, nesází na laciné přiblblé fórky pro děti a nehraje tak pouze na infantilní strunu. Ratatouille je v podstatě komorní příběh o tom, že jít za svým snem je to nejdůležitější v životě každého člověka, potažmo krysy. Přitom zároveň zvládá být proklatě vtipný a dojemný. Přiznávám se naprosto bez mučení - konec mě, zatvrzelého odpůrce dojemných konců, rozplakal. Lepší vizitku už film mít nemůže. ()

anusha

mozno ze to maju na svedomi moje velmi vysoke ocakania od tohto filmu no bola som vazne sklamana naramne som sa nudila a dokazala som to dopozerat az na druhy krat dokonca aj moja mala sestra pri tom zaspala takze u mna vazne nic moc ()

Moogwi

Jedním slovem .. roztomilé.. čistá pětka to není protože i podle mně byl Nemo lepší, ale tomu krysákovi jsem prostě fandil :) ()

drake31

NÁDHERA - Najlepšia a najkrajšia rozprávka histórie ktorá svojim príbehom, animáciou, úplne všetkým potešila môjho ducha a myseľ. ()

Mytologie

Roztomilá animovaná pohádka o vaření a lásce z pohledu mluvící krysy. Chyběla mi v tom špetka napětí a lžička vtipných momentů. Naopak mě mile překvapila atmosféra a plynulý příběh se šťastným koncem. ()

Nyck

Myška, dobré jídlo, vtipné dialogy a super animace = skvělý animák, který doráží směle na Shreka. ()

Všivák

Do té doby jsem neviděl lepší animace. Konečně nějaký animák, který pořád dokola neapeluje na čestné rodinné a společenské hodnoty. Má svojí originalitu. ()

sskrblik

Byl to hodně povedenej animák, ale asi bych se ho neodvážil zařadit do první dvoustovky nejlepších filmů. Myška, která vaří pro celou kuchyni - bylo to zábavné a s pěknou animací. Mezi animáky jeden z nejlepších. ()

Brain-D

Nejlepší animák, který jsem měl tu možnost vůbec vidět hned po Wall-E. Konec mě dohnal až k slzám. Opravdu nádherné dobrodružství... Teď si jdu něco dát na zub, dobrou chuť :) ()

lucascus

Krása, animáky jsem měl vždycky rád, ale jen ty klasické od disneyho. Ty nové digitální mi lezly na nervy, až tohle mě přesvědčilo, že i v 21. století se dá natočit kvalitní animák. Gratuluji tvůrcům. ()

Unnamed

Solidní 4* animovaný film. Příběh Antona Ega je pro mě tím hlavním důvodem dobrého hodnocení, z ostatního bych vyzdvihl hudbu a vtipné momenty, kterých určitě nebylo pomálu. Místy mi vadila snaha filmu předat morální ponaučení, ale přeci jen je to pohádka, tak ať . Animované filmy poslední doby byly až na výjimky zřídkakdy dostatečně dobré, takže jsem byl nakonec příjemně překvapen. ()

Sany33

Pre milovníkov malých nechutných hlodavcov, ktorý obývajú prevažne kanalizácie a kanály mestskej stoky. Ak medzi nich neptríte, tak ruky preč, pretože v tejto pecke od Pixaru, ich uvidíte prevažne v ľudských úlohách a najhoršie na tom je, že väčšia scén sa odohráva v kuchyni. Ale nie ide o detskú rozprávku v ktorej je všetko možné a aj preto sa potkaníky zdajú roztomilé a môžu sa stať aj master chefmi ako Leny v tomto prípade. Celkovo som sa vynikajúco bavil a animácia bola ako inak perfektná (veď ide o Pixar). Príbeh bol rozdelený na dva svety čo sa mi páčilo a v každom z nich sa riešili iné problémy, takže keď sa tak nad tým spätne zamýšľam film mal čo dať aj starším divákom a nie iba deťom čo je tiež plus. Nad mínusmi som sa nezamýšľal,, lebo tam asi ani nijaké neboli tak prečo tomu nedať full house. 95% ()

lykan9

Divím se, že při ždímání každého úspěšného a dobrého animáku nemá Ratatouille pokračování. Sice by si ho zasloužil, ale je dobře, to tak je. Mohlo by to totiž zkazit celkový dojem filmu, na který se kdykoliv rád znovu podívám. Mimo to animace je v tomto případě něco úžasného. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)