Plukovník John Matrix opustil speciální elitní jednotku a nyní žije se svou dcerou Jenny na venkově. Na jeho usedlost přilétá generál Kirby a varuje ho, že ho chce kdosi zabít. Johnův bývalý kolega z jednotky, kapitán Bennett, kterého John kdysi vyhodil, se mu chce pomstít, a proto se spolčil s diktátorem Ariusem z latinskoamerického Valverde, který žije v exilu. Arius chce znovu své zemi vládnout a připravuje puč... Bennett nechá unést Johnovu dceru Jenny a Matrixe zajme. Pak mu sdělí, že dceru dostane zpět, jen pokud odcestuje do Valverde a zabije současného prezidenta... Než letadlo vzlétne, zabije Matrix svého hlídače Henriquese, vše nastraží, jako by Henriques spal  a vyskočí z rozjíždějícího se letadla. Na záchranu Jenny mu zbývá necelých jedenáct hodin, než letadlo doletí do Valverde a povstalci se dozvědí, že z letadla utekl. Bennet a Arius odvezou Jenny do vily na nedaleký ostrov, kde ji vězní v uzavřené místnosti. Jenny se pokouší dostat z pokoje ven a a povede se jí to. Začne z vily hledat cestu ven... Matrix mezitím s pomocí letušky Cindy, která se mu na letišti připlete do cesty, zabije nejprve Sullyho, který z letiště monitoroval jeho odlet. Najde u něj klíč od motelu a se Cindy jdou pokoj prohledat. Tam je najde zabiják Cooke, kterého však Matrix přemůže. V jeho autě najde účtenku od pumpy, kde tankují soukromá letadla. Matrix se Cindy odjedou do skladu pohonných hmot, kde zastihnou povstalce chystající se na převrat. Podle mapy zjistí, kam Bennetř s Ariusem odvezli Jenny. Matrix se vloupá do obchodu se zbraněmi, ozbrojí se a odlétá i se Cindy hydroplánem na ostrov. Pak jde hledat Jenny a Cindy se má snažit spojit s generálem Kirbym... Mezitím na letišti ve Valverde přistává letadlo s mrtvým Henriquesem a povstalci zjistí, že Matrix na palubě není. Okamžitě vyrozumí diktátora Ariuse. Matrix ale pobije celou posádku, která střeží vilu, uvnitř se střetne s diktátorem Ariusem a také ho zastřelí. Kapitán Bennett zatím hledá Jenny, která se skrývá v podzemí vily. Dostihne ji, vezme si ji jako rukojmí a postřelí Matrixe. Matrix ho žádá, aby jeho dceru pustil a vyzve Bennetta ho na souboj... (TV Prima)

jenik71

K těm šťastlivcům, kteří tenkrát měli doma zázrak jménem VHS, jsme se chodili hromadně dívat na filmy, které jsme v naší TV a ani v kinech vidět nemohli. A "Komando" byl tehdy jasný akční hit. V některých pasážích filmu jsme si to pěkně stopli a zkoumali svalstvo Arnolda. A hltali jsme, jak kosí hromady nepřátel. Kdybych to hodnotil tehdy, dal bych jasných 5, dnes tak za 3, průměr tedy 4 hvězdičky. Já vím, film je vlastně šílená kravina, ale efektní a s Arnoldem v nejlepší formě. ()

spikey1

"Pamatuješ jak jsem řekl že tě zabiju jako posledního... lhal jsem!" Nejakčnější ze všech možných akčních filmů, jestli si tohle někdo nedokáže užít na plno pak neocení už nikdy nic. ()

Wbcko

Naprosto všechno od Arnoldocých bicáků, šílených chyb ve filmu až po tu krávu co se snaží dělat Arnoldovi společnost a Benneta, který vypadá jak kdyby ho těsně před natáčením vytáhli z místního baru po opravdu dlouhé "šichtě", dokonale zapadá do konceptu totální béčkovitosti. Arnold svým kovovým přízvukem sází jednu legendární hlášku za druhou, střílí u toho zloduchy a ještě dobře vypadá. Prostě naprosto nesmrtelná klasika a a pro fanouška akčních béček z osmdesátých a devadesátých let naprostá povinnost. LET OUT SOME STEAM BENETT! ()

Ironfood

Nejlepší komedie s Arnoldem a jedna z nejlepších amerických komedií vůbec. Je sice otázkou, jestli to byl záměr, na výsledku to ale každopádně nic nemění. Komando je jako jeden z mála amerických filmů schopné v počtu vtipných hlášek jakžtakž konkurovat klasickým českým komediím, jako Kulový blesk či Vrchní prchni. ()

Jello Biafra

Legendárny akčňák, ktorý dáva dodnes spomenúť na zlatú éru VHS. Myslel som si, že keď si tento film po dlhých rokoch pozriem, tak už pre mňa nebude mať to čaro. Ale mýlil som sa. Je to stále akčná pecka, ktorá je síce nacpaná nelogickosťami, ale jej kultový status jej nikto nezoberie. V momente keď sa Schwarzenegger ovešaný obrovským zbrojným arzenálom vydá zlikvidovať hromadu lumpov, rozpúta sa také akčné inferno, že to až trhá gule. "Došla ti pára Bennete?" ()

Fox85

Mojí další zastávkou na cestě za opětovným shlédnutím filmů, jež jsem viděl (a často obdivoval) jako malý, je tento akční skvost. Arnold jako dřevorubec, opravář telefonních budek, ale hlavně milující otec. ()

venca163

"Pamatuješ Sully, jak jsem ti slíbil, že tě zabiju jako posledního?" - "Ano ano, slíbil jste to..." - "Lhal jsem." Podívat se dneska na takovejhle film je úplný pohlazení po duši. Jsou 2 druhy akčňáků: ty, co se snaží být co nejvíc realistický a ty, který na to rezignujou a snaží se být zábavný. Je bez diskuse, že autoři zvolili ten druhej typ. Ale jelikož tenhle druhej typ se posledních 15 let točí jen jako náhodný shluky výbuchů a padání do digitálních děr, tak tyhle starý klenoty jdou u mě nahoru. A Arnold vole nebyl nikdy jen o těch svalech, byl vždycky i o takovym tom správňáctvím. Rovnej chlap. Pro kluky dobrej vzor. (80%) ()

Looser

Arnoldova alternativa k Rambovi, tenkrát se mi to i líbilo teď je to spíš k pousmání. Ale pamatuji si, že jsem si to na svém videoprehravaci poustel hodnekrat :-)) ()

lewwin

Ikdyž je to typická béčková akčňářna, je to jedna z mnoha 'kvalitních' věcí, na kterých někteří z nás vyrůstali, a tak ze sentimentu 4 hvězdy. Suché fórky typu "Kde je Sally?" - odpověď Arnieho: "Uletěl." (případně v jiné verzi cz dubbingu "Pustil jsem ho."), Arnoldova nekonečná mobilní artilérie a kníratý Bennet, zadržující Matrixovu dcérečku (kde té je asi konec) udělaly z toho filmu kult. Jestli oprávněný, těžko soudit. Ovšem z dnešního pohledu nic moc. Ale když se tak zamyslím nad dnešními béčky, tak to pořád není špatné. Prostě - takové Áčko mezi Béčky =) ()

sheilla

Kdyz jsem byla mala, tak jsem obdivovala Arnoldovu silu, kdyz nesl kladu. Dneska obdivuju sebe, jak jsem se na to mohla koukat. ()

3 AM Code

Ja vim ze si to 4 hvezdy nezaslouzi.. dys ja se proste musim smat a bavit se jak malej pokazdy, kdyz tenhle film vidim. Je to becko ze vsech becek nejbeckovitejsi. ()

Arius

Bol som znechuteny zo spracovania i z vyberu hercov. V takomto akcnaku by som si viac ako preafektovaneho Arnolda predstavil radsej Stallona. Podal mojho nazoru to bol jeden z najhorsich akcnych filmov aky som kedy videl!!! ()

Heraldika

Naprostá béčková klasika, kde protečou potoky krve, zautrácí se tisíce dolárků za náboje a granáty, pronese se několik hlášek, jen tak mimochodem se zachrání děcko a nad tím vším ční rozzlobený, pomalovaný a do půl těla svlečený Arnie. ()

vitekpe

Dodnes se mi roztahne usmev od ucha k uchu, kdyz si vzpomenu na tenhle film...a Arnold vyskakujici z letadla mne naucil jiz v utlem veku pochopit, co to znamena nadsazka na druhou. :-) Kultovni akcni podivana z 80. let. P.S.: Vedle prkenneho Arnolda tam potkame i skvelou Rae Dawn Chong, ktera tam mrska jednu vtipnou hlasku za druhou... :-) ()

Opsha

No, upřímně je to strašlivá konina, od začátku do konce. Arnold evidentně používá všechny možné cheaty od nesmrtelnosti po full ammo a hlavní záporák nejspíš právě vylezl z Modré ústřice, ale je to tak pitomé a nadsazené, až je to sranda. ()

slovan1

Ikdyž se divím kde Arni pořád bere náboje a neviditelné ochranné pole, když je tenhle film v televizi tak se podívam. Popkornovka, nic víc nic míň. 55% ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda