Ovoce stromů rajských jíme

• Belgie

Fruit de paradis, Le

• Belgie

Nous mangeons les fruits des arbres du paradis

(Belgie)

Fruit of Paradise

We Eat the Fruit of the Trees of Paradise

Podobenství

Československo / Belgie, 1969, 95 min

Zajímavé leč šílené a nepochopitelné (alespoň pro mě). HUDBA:Zdeněk Liška: zajímavá, leč šílená a nepochopitelná.(21.9.2007)

No... výtvarně opět "krumbachovsky" skvělá záležitost (ostatně Ester Krumbachová dělala i scénář (a námět)), ale dle mého názoru spolupráce s druhým geniálním "pomocníkem českých filmařů" té doby, Zdeňkem Liškou (hudba), filmu v jistém směru ublížila. Děj i celá stavba scén je totiž s hudbou od začátku spjata, sice zajímavým a "klapajícím" způsobem, ale způsobuje to, že příběh plyne poněkud pomalu (kolikrát to vypadá, že se musí scéna natánout, aby se do ní vlazla celá délka melodie). Je to sice jakýsi uzavřený, harmonický gesamkunstwerk, ale trochu po čase nudící. Nakonec ale dokáže říct své.(18.6.2006)

Hele, asi takhle: Nevím. Nejsem teď v náladě odpálkovat Chytilovou jako v tomto filmu ztracenou umělkyni, ale upřímně řečeno... No na druhou stranu může být hezké se někdy ztratit. Zatím dám neškodně zbabělé tři hvězdy a slibuju, že se vrátím!(18.3.2014)

• Skip

Ať si o mě klidně kdokoliv myslí, že jsem ignorant a nerozumím umění. Je mi to jedno, protože tenhle film nic jiného než odpad není, a to se vším všudy sakum prdum.(4.10.2007)

Nádherně natočený videoklip k vynikající hudbě Zdeňka Lišky.(20.9.2007)