Tajemství mořské panny (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 43 min

Svatopluk Schuller v roli Ondřeje, od roku 1987, kdy hrál vykradače chat a měl tělo samej obrázek, ve filmu Copak je to za vojáka, pokročil k čeledínovi a budoucímu kupci. TW v roli Bětky značně převyšuje i Barušku- Zdeňku Žádníkovou-Volencovou. Škoda, že se mořská panna neproměnil av Zlatu Adamovskou a neřekla nám, proč byla proměněna ve dřevo.(22.12.2013)

Ondra je jednoduchý postarší kluk z vesnice, takže ke štěstí nepotřebuje princeznu, ale stačí mu Barča a celoživotní práce v krámku. Děda Komárek by řekl, že svá přání prošustroval. Celkem hezké byly tentokrát kulisy.(23.12.2016)

Příjemná pohádka na štědrovečerní odpoledne s velmi dobrým hereckým obsazením (Vilhelmová, Štěpánek). Mám jen dvě výtky. Za prvé, umělý vánoční stromeček mi do té doby jaksi neseděl. A za druhé, místo dřevěné mořské panny bych raději uvítal nějakou krásnou mladou polonahou slečnu. Škoda. Ale jinak dobré. 55%(24.12.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +herci, postavy, příběh -je to jen televizní pohádka/// Ale jo, dobrý, snesitelný a dobře odehraný. Celkem příjemná pohádka, ve které sice televizní kulisy mohou rušit, ale nebylo to tak strašné. Krátká délka nedovoluje aby jste se nudili a dialogy i příběh jsou snesitelné. Jen jak říká uživatel Hejtmy, ten vánoční stromeček mi přišel trošku mimo a taky jsem čekal, že se ta mořská panna promění v dívku. Jinak dobrý a se šťastným koncem./// Celkem 72%///(24.12.2008)

V jednoduchosti je krása.(24.12.2016)