Valiant

V malé hospůdce na anglickém venkově, v relativním bezpečí před hrůzami probíhající Druhé světové války, sleduje skupinka holubů filmový týdeník. Seznamují se s úžasným a vzrušujícím životem elitních bojových holubů, kteří doručují tajné zprávy, užívají si života v první linii a po práci se setkávají s krásnými holubicemi - ošetřovatelkami. Malý Valiant film nadšeně sleduje a rozhodne se k holubí jednotce připojit. Odletí do Londýna, kde zachrání chytrého neplatiče Všiváka před velkým průšvihem. Ten Valiantovi na oplátku slíbí, že mu pomůže hladce proklouznout náborovou procedurou, ale oproti svým původním záměrům nakonec skončí v řadách elitní holubí letky spolu s ním. Oba se stanou členy jednotky beznadějných outsiderů. Patří do ní také Baron, který sem přišel z Oxfordu, aby svou službou v armádě pokračoval ve vznešené rodinné tradici (přestože je mnohem větší šprt než bojovník) a dvojčata Frajer a Drsňák, která dohánějí nedostatečný důvtip nadšením a fyzickou zdatností. Tvrdý trénink se neobejde bez spousty oděrek a škrábanců, ale v péči krásné holubí ošetřovatelky Victorie přestávají Valianta všechny rány bolet. Po pár týdnech výcviku a ještě nepříliš připravena se tato skupinka musí vrhnout do boje. Beze stopy totiž zmizela další letka a na čerstvé rekruty čeká tajná operace v okupované Francii, během níž se musí setkat se členy odboje a převzít od nich zprávu, kterou pak doručí zpět do Anglie. Nad nepřátelským územím se však všechny plány rychle hroutí a nezkušení holubi musí začít improvizovat. Podaří se jim zprávu získat a doručit ji zpět do hlavního stanu? Podaří se jim přežít náročnou misi se všemi jejími nástrahami, mezi které patří krvelační sokoli, vedení obávaným generálem Von Drápem? Podaří se Valiantovi a jeho přátelům nalézt dostatek odvahy a sil k tomu, aby se postavili svým obavám a dokázali splnit velký úkol? Vrátí se Valiant zpět, aby získal lásku krásné holubí ošetřovatelky? (oficiální text distributora)

Diamant

OBSAH: Dej filmu sa odohráva počas druhej svetovej vojny, kde nezanedbateľnú úlohu zohrali aj zvieratá. Valiant je malý, ale odvážny holub z anglického vidieka, ktorý sa postupne stáva členom elitnej bojovej jednotky poštových holubov. KOMENTÁR: Film nás môže konfrontovať s viacerými vlastnosťami - pozitívnymi, ktoré vyzdvihuje (napríklad optimizmus, odvaha, usilovnosť, obetavosť, boj za slobodu), ale aj negatívnymi, z ktorých sa vysmieva (napríklad pýcha, lenivosť). Ďalej treba pochváliť kvalitnú animáciu, peknú hudbu, zaujímavý dej a v neposlednom rade výborný český dabing. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov. ()

honajz2

Neskutečně nudná britská animovaná join the army agitka s hromadou infantilního a fekálního humoru a s nesympatickými postavami. Líbí se mi nápad, protože válečný animák pro děti jsem snad v životě neviděl, ale jinak už mě žádný klad nenapadá. Vůbec mě ten film nezaujal, nic mi nedal a je opakem toho, co jsem od něj původně čekal. A režisérská verze by mě asi odrovnala, protože i při tak krátké stopáži mi ten film utíkal strašně pomalu i s rychloposuvem. 1* ()

lekr

Jeden z těch lepších animovaných filmů, který je celkem vtipný, má dobře zpracovaný námět leč díky svému určení pro velmi malé diváky mi nad hodně věcmi zůstal rozum stát. Když teda pominu Valianta a pár špatně naanimovaných postav tak se mi nejvíc líbil jednoznačně animovaný záporák, který mě svoji scénou ve sprše absolutně dostal a který má dobrého dabéra a správné záporácké rysy a tak počáteční scéna působní na animované filmy trochu děsivě.....kontroverzní počin. ()

Aelita

Kladná parodie na válečné filmy, kde malý vojáček zachrání velkou věc. To není tak zajímavé. Zajímavé je sledovat, jak zvířata stylizují do lidí, kdežto opačný postup je naopak skličující a zahanbující - pro člověka samozřejmě, i když není vůbec jasné proč, vždyť zvířata jsou ve své přirozenosti čistější, pravdivější než lidé. Možná nadávkou by mělo být spíše přirovnání k člověku než ke zvířeti. Takže "navlíknout" na člověka zvířecí vlastnosti je jednodušší, než vtipně přetransformovat zvířecí tedy přesněji ptačí chování v lidské. V tomto filmu se to celkem podařilo. ()

Streeper

Tuhle pohádku jsem měla ráda v dětství, je krásně jednoduchá, plná akce, Valiant je velmi sympatický a hodně diváků se s ním ztotožní. Navíc je zde i kousek historie z 2.světové války a pořádný padouch. Mě se to líbilo i po tolika letech a navíc to není vůbec dlouhé a krásně to utíká. ()

tomtomtoma

Zajímavě netradiční a i snad zábavný animační film o anglických holubích hrdinech druhé světové války. Animační stránka je vynikající, příběh je sice trochu naivní, ale přesto je to prodchnuto prvky napětí, humoru a romantiky. A tak se malý roztomilý holoubek Valiant stává uznávaným válečným hrdinou a získává srdce roztomilé holubí ošetřovatelky. Sladké, roztomilé, trochu kýčovité a dětinské, ale přesto skrývá příjemně zábavnou podívanou. ()

C0r0ner

Slaboučký příběh, málo vtipů, horší grafika. Film pro mě zachraňuje pouze téma II. světové války, do které je děj zasazený. Jinak by bylo hodnocení ještě horší. Na druhou stranu je zde (podobně jako v Ratatouille) ukázáno, že i z nuly se člověk může vypracovat a něco dokázat. Jednou neurazí, ale víceré projekce nejsou zapotřebí. 60% ()

Wormboy

Dalsia nemastna neslana rozpravka, ktorej najvacsou vyhodou je velmi divacky prijatelna stopaz a teda v podstate ani nestihne velmi nudit. Director´s Cut by ma asi zabil. Takto cisty priemer 2,5/5* ()

lilina133

Nenormálne hlúpy a neoriginálny film...Jediné čo vo filme stojí za to je posledné 3 minúty, za to si zaslúži tú jednu hviezdičku...Ale preto,ani kvôli deťom, sa neoplatí pozerať to 75 minút.... ()

emo

Nevidím to ako totálnu katastrofu, len to ani zďaleka nenaplnilo moje očakávania... Spočiatku to vyzeralo aspoň na slušnú paródiu na filmy z obdobia WWII, ale postupne sa to zvrhávalo na milú hlúpučkú zábavku pre najmenších, pri ktorej sa dospeláci unudia na smrť... Ale už len kvoli McGregorovi sa to oplatí skuknúť! ()

Šimpy

Celkem příjemný animák, který se ani nesnaží být za každou cenu vtipný. Jednoduchý příběh, který je ovšem doplněn nápaditým, trochu atypickým, pohledem na 2. světovou válku a funguje i trochu jako satira na ní. ()

Avathar

Žiarivý príklad toho, že nie každá animovaná komédia nemusí byť vtipná, napínavá alebo aspoň pozerateľná. Valiant je zúfalý kŕč zameraný na malé deti, ktoré ocenia infantilný humor. Na nejaké charaktery veľmi rýchlo zabudnite, na príbeh taktiež. Všetko je založené na omletej schéme ako aj malý holúbok môže dokázať veľké činy ak si verí. Mierne priblblý humor môže zaujať maximálne deti do 6 rokov. Priznám sa, že som od príbehu z II. Svetovej vojny čakal skôr film pre dospelejších divákov. Dostalo sa mi však len animáku, ktorý okrem skvelých hercov neponúka absolútne nič, čo by stálo za pozornosť. ()

baruss

Nevedel som čo očakávať od vojnového animáku pre deti. Treba však povedať, že som sa pobavil. Prišiel mi ten film smiešny a aj pomerne zaujímavý. Ale niečo tomu filmíku predsa len chýba k dokonalosti... Postavy sa mi zdajú byť pomerne slabo vykreslené (akože charakterovo). Možno keby som videl dlhšiu verziu inak by som súdil.. Momentálne hodnotím ako zábavný animák. ()

Ivush odpad!

už nikdy víc, šli jsme na to se školou, radši bych měla 3 matiky než znova vidět tenhle film, bylo to s dabingem, takže jsem si nevychutnala ani Ewanův hlas :-( ()

JimmyII

Má to bezvadný nápad, ale špatný scénář a otřesnou animaci... Bohužel nevyužitý potenciál, kdyby to udělal Pixar nebo Dreamworks, bude to pecka. ()

Mrkvič

To je ale kravina. Humor pro malé děti, prostředí pro dospěláky a animace pro někoho, kdo v životě jiný počítačem vytvořený animák neviděl. Vychází mi z toho, že je to film jen pro vyzkoušení animačních technologií a lehkého nácviku psaní scénáře. ()

Liznic

Příběh o mladém holubovi, který za druhé světové přepravuje armádní informace. Tohle považuji za výborný námět! Zpracování sice místy trochu kulhá a příběh si odškrtává z povinných klišé. Na druhou stranu záporák německý orel Von Dráp :) Trochu škoda jak to celé dopadlo, filmu jsem hodně fandil a možná jen kvůli mému měkkému srdci tam přilétla hvězdička navíc. ()