Vysoce postavený úředník bonviván v nejlepších letech komerční rada Švarc požádá půvabnou prodavačku, aby mu pomohla zbavit se náladové milenky a předstírala, že je jeho důvěrnou přítelkyni. Z toho povstanou mnohá nedorozumění, hrdinka se dokonce rozkmotří se svým vytouženým mládencem. Jedná se sériově natáčený produkt, který je zajímavý jedině obsazením: František Smolík se tu zcela nezvykle představuje jako operetně rozverný poživačník, jeho rozmařilou milenku ztvárnila Ljuba Hermanová, cudnou prodavačku začínající Lída Baarová. (oficiální text distributora)

MirecRKK

od začiatku som to totalne žral, bol som zaujaty dejom a nenudil som sa napriek tomu ze to nebolo nic extra oslnive, potom však ako nastal stret Baarovej a Hermanovej sa to akosi začalo uberať nesprávnym smerom a vôbec ten záver bol príliš rýchyly, mohlo byť vysvetlené resp. nemusel byť vystrihnutý ich rozhovor, prečo sa zrazu nehádali, prečo sa Ljuba vrátila ku Smolíkovi, prečo zrazu bol aj sluha za to rád aj keď mu liezla hore krkom a tak, mimochdom prvý film kde hrá Lída jednu z hlavných úloh a nebola pre mňa top ženská postava tuto ju Ljuba schovala do vačku ()

Iku75

Jan Stallich jako kameraman odvedl nejhorší praci jakou jsem kdy viděl . Celý film hercům nesla videt tvar jen ramena a tohle slo do kin ? ()