Ong-bak

• Thajsko Ong-bak (více)

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

Chiqi

Kašlu na příběh, v tomhle filmu jde o přehlídku bojového umění, a to je tady prezentováno na nejvyšší úrovni. ()

luukaas

Jeden z nejlepších filmů, který představuje Muay Thai ve své nejlepší podobě. Tony Jaa je opravdu borec, protože to co dokáže je neskutečné...Doporučuji film o filmu. Příběh je asi největší slabina, ale o to vůbec nejde, nejvíce co si cením na tomto snímku jsou bojové scény, která nemají chybu....Jako fanoušek Muay Thai, je tento snímek pro mě kultovní záležitost a zaslouží si plný počet 5*. ()

tijay

Na tento film je třeba pohlížet malinko jinak než na "akční" filmy. Tony Jaa je bijec velmi uveřitelný a syrový. Všechny akční scény jsou velmi reálné a bez problému uvěřitelné. Pro mě jednoznačně plus. U takových filmů člověk nemůže čekat hluboký příběh a vypilovanou pointu. Výtečná řež se vším všudy. Za mě 80%. ()

klukcz

pokud bych měl komentovat pouze bojovou část filmu tak bude moje hodnocení atakovat téměř pět hvězd. Ovšem ten zbytek film sráží až kamsi k průměru.nesmyslné chování, divný děj a celková hloupost degradovala sledování pouze na čekání na další bojové scény. ()

knedliiicek

Film Ong Bak byl nápaditý, s příběhem ale i dostatečnou přehnaností. Mě osobně jako zastánce bojových umění se moc líbil, ale pro ostatní diváky to tak být nemusí protože uvidí scény pro ně tak neuvěřitelné že vám to přijde jako nesmysl. Ale když se k filmu dodá ten lidsky nadhled a spojí se z životopisme herce Tonyho Jaa myslím že vzejde skvělý kousek duchovní, tak i akční smyslnosti filmu. ()

JARDAHONDA

Výborně naspídovaný film, kde jednoznačně dominují bojové scény a navíc je vše natočeno "naostro" bez filmových triků. Tvůrci se zřejmě nechali inspirovat snímkem Matrix, či - Utržený ze řetězů.. Bojové scény jsou totiž místy dechberoucí. Choreografie dokonalá, tím se dá odpustit menší renonc - poněkud slabší děj. Tento snímek je šálkem mé kávy. ()

cien

Všechny 3* za neskutečné bojové scény a to nejvíc v ilegálních zápasech, zbytek nuda a musel jsem přetáčet.. ()

Harakiros

Vzhledem k tomu, že jsem vyrostl na akčních filmech s hlavními hrdiny jako Arnie, Sly, JCVD, Norris a pod., mám pro tyto filmy nejen pochopení, ale považuji je za svou srdeční záležitost. Že se v době, kdy se vše odehrává na počítači a kaskadéři jsou na pokraji vyhynutí dočkám takové úžasné podíváme, toho bych se opravdu nenadál. Několik lidí tady píše o slabém příběhu, ale já to vidím opačně. Tony Jaa ukazuje naprosto neuvěřitelné schopnosti, což způsobilo, že po prvních několika minutách jsem otevřel hubu a zavřel ji až u závěrečných titulků. A nesmím zapomenout na neuvěřitelnou honičku tříkolek. Prostě bomba . ()

buryman

Pro milovniky bojového umění je to super.Choreografie je dokonalá - bez digitalních uprav a závěsných lan.Dialogy a příběh nehodnotím o to v tomhle filmu nejde. ()

hotentot

Jednoduchý dej, kde stačí ukradnúť Ong-bakovi hlavu a máme tu masaker. Mne to stačilo. Výborne zvládnuté bojové scény. Scenár ešte jednoduchší ako dej, ale Tony Jaa toho nemusí moc nahovoriť, on zlodejom inak vysvetli čoho sa dopustili. Najviac ma zaujal hneď začiatok filmu, kde je viac ako tucet chlapíkov, ktorí lezú na strom akoby boli zmyslov zbavení a popri tom sa strkajú dole. By ma zaujímalo ako to všetci prežili ! :D Dobrých 80% dám tomuto filmu. ()

Rathe

Po začátku filmu jsem si říkal: "Ach jo, na co jsem se to zase začal dívat." A první momenty na mě působili opravdu nepříjemně. Nejvíc mě tam štvala ta jejich neustále něco vykřikující babička. No ale dal jsem tomu šanci a za to jsem zatraceně rád! Film pak ale nabírá pořádné obrátky. Tony Jaa a jeho kousky jsou naprosto úžasné, a i když některé dialogy nepůsobí dobře tak bojové scény jsou naprosto úžasné! ()

MisaP3

Tenhle film mě nadchl bojovými scénami, to ostatní je dosti tuctové béčko, příběh, dialogy a dabing, který to pohřbí úplně, ale i tak dávám 4* protože tohle k vidění jen tak opravdu není. Od filmů Bruce Lee je tohle první opravdu akční film s pravým bojovým uměním. ()

fox_03

Na akrobacii a bojové scény se koukalo pěkně, i když těch opakovaček bylo na můj vkus až moc, a navíc často bylo vidět, jak se ten, kdo má dostat ránu, pěkně nachystá (prohne, skloní hlavu, atd.). Bohužel, kromě hlavní postavy ten film nestojí podle mě za nic, většina herců strašně přehrává a děj se postupně čím dál tím víc táhne, na konci už mě i bitky přestávaly bavit. Dávám tři hvězdy, protože jsem tyhle mlátičky vždycky měl rád a bojové scény byly většinou super, zbytek filmu ale stojí tak maximálně za dvě. ()

Zravocado

Bojovka od začátku do konce. Akční kamera, Tony Jaa a skvěle bojové scény. I když je to příběhově hrozná píč*vina, nejde od toho odpoutat zrak. Akrobacie, kaskadéři, prostě masakr ()

pistabaci

Hošan si spokojne žije kdesi v Thajskej prdeli a učí sa bojové umenie od mnícha ktorému sa nepáči že ho používa. Keď však banda paštikárov ujebe ich soche ktorá prináša dážď hlavu, rozhodne sa vydať do mesta a každému nakopať kokota. A veruže tých kokotov bude po kokot. Páči sa mi, že film nám ponúka jak 1 by 1 súboje, tak súboje proti skupinám a je to podarené. Najviac musím vystihnúť súboj v bare kde sa striedajú protivníci a záverečný postup jaskyňou, a ešte ma zaujala aj naháňačka na rikšiach. Veľká spokojnosť a v závere aj emócie zafungovali. ()

Tony.Janosti

Nejdřív přišel Chackie Chan,potom Jet Li a když už jsem myslel,že nemůže byt nic víc,přišel Tony Jaa!Absolutní mistr bojovýho umění!Jeho choreografie jsou neuvěřitelný a já jsem v údivu i po 20 letech,pač do teď to nikdo nepřekonal.Ne,ani pan Adkins(Bojka)! ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění